DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Dodam jeszcze że kościół mamy duży i wiernych na rezurekcji nie było napewno więcej niż ławek. W piątek kilkanaście osób.
1 miesiąc temu / Gosia
 
W mojej parafii była rezurekcja, oczywiście nie obyło się bez wizyty policji w Wielki Piątek tez byli. Wiernych nie karali, ale ksiądz prawdopodobnie został ukarany. piszę prawdopodobnie, bo nie chciał o tym mówić... W Polsce też są miejsca, gdzie są święci kapłani i wierny lud, ale kary niewspółmiernie wyższe, ponieważ nasz ksiądz prawdopodobnie nie został ukarany mandatem ten mógłby wynieść do 500zł tylko zgłoszony do sanepidu, a tam już kary są naprawdę konkretne... :
1 miesiąc temu / Gosia
 
@asosin-..najbliżej katolicyzmu jest Konfederacja..jest tak blisko ,że gdyby doszła do władzy to biskupów pogoni, bo przeciez ma samych świętych w swoich szeregach
1 miesiąc temu / Ironia
 
@ Grazyn.Kto będzie płacił ? Zamknięcie wpędza ludzi w depresje.Po okresie zimy wskazane słonce.
1 miesiąc temu / rada
 
SARS COV-2 leczy się tak jak grypę, czyli przez samowyleczenie.
1 miesiąc temu / Bayard
 
Ja rozumiem wszystko ale kto zapłaci za leczenie zarażonych przez nas?My?
1 miesiąc temu / Grażyna
 
Do Pana Karola: Z całym szacunkiem, ale ludzie poszli na Mszę. I to w sytuacji niezagrazajacej nikomu, tzn. np. średnio z kilku Mszy: 10 osób ma 70 ławek. Odrawiający księża przed Mszami wyraźnie i co najmniej dwa razy kazali opuścić kościół. Pisałem zresztą o tym np. na tym portalu.
1 miesiąc temu / Jarosław
 
Moim zdaniem świetny pomysł osoby o nicku gzk. Zastanawiam się tylko o jakich biskupów i władze mogłoby chodzić? Jeśli się nie mylę, większość biskupów nie sprzeciwia się, aby ująć to eufemistycznie, władzom mało chroniącym życie ludzkie, a za to bardzo "demokratycznym" w stosunku do sprzecznych z Ewangelią i po prostu niszczacych społeczeństwo dewiacji typu LGBT itp.
1 miesiąc temu / Jarosław
 
Strach przed karą pieniężna sparaliżował wielu polskich katolików. Nie wiem jak spojrzymy naszym przodkom w oczy, którzy za Wiarę i Ojczyznę byli torturowani i nierzadko oddawali życie. Polacy stali się narodem tchórzliwym i leniwym, a przecież prawie każdy z nas otrzymał w Sakramencie Bierzmowania dary Ducha Świętego, aby wiarę mężnie wyznawać, bronić jej i według niej żyć. Za zdradę Pana Jezusa Judasz zażądał 30 srebrników ok 10 tyś obecnych złotych, teraz lęk przed karą 500, 1000 zł. już wystarcza, oby ludzie wyparli się Jezusa i nie poszli do kościoła na Mszę Świętą. Jaka jest obecnie wartość Jezusa dla nas?
1 miesiąc temu / Karol
 
Ludzie obudzcie się przesladowanie chrzescijan ma już miejsce w europie a nie tylko w świecie islamskim
1 miesiąc temu / Jan
 
Wezwali tradycyjni mieszkancy.. Czyli muzułmanie.. No tak..
1 miesiąc temu / Poccoyo..
 
A czy we Francji ograniczenie liczby wiernych na Mszy św. nie wynosi 100 osób? Może się mylę. Jakby co, niech mnie ktoś poprawi.
1 miesiąc temu / trooper
 
200 euro to 2 dniówki robotnika mniej niż w Polsce .
1 miesiąc temu / adam
 
APEL DO BISKUPÓW!!! Niech zarzadzą Nowennę przed Intronizacją Jezusa Chrystusa na Króla Polski, a później przeprowadzą z władzami naszej Ojczyzny Koronację.
1 miesiąc temu / gzk
 
Brawo ! Deo gratias. A u nas lipa. Ogony na dół i"wrzechmocny koronoświrus" i nasz wielebny prymas trzymają ludzi w domach. Wstyd na 4 fajery. Katolicka Polska ....chyba 300 lat temu. Płakać się chce.
1 miesiąc temu / szary.robak
 
Zawstydzają nas...
1 miesiąc temu / Weronika
 
Przypominam żę podczas okupacji za pomoc Żydom groziła kara śmierci, we Francji mandat lub kara grzywny. Teraz w III-erpe za więcej niż 5 wiernych w Kościele można zapłacić nawet 30000 pln czyli 6564,55 EUR we Francji 200 EUR. Ja bym tam podziękował rządzącym że jeszcze do nas nie zabijająna razie. Może pomysł na jakąś petycje, jakieś podziękowania?
1 miesiąc temu / Roni
 
Ciekawe że w autobusie, nie tak znów dużym w porównaniu z kościołem i co przystanek wymieniającym częściowo pasażerów nie ma ograniczenia do 5 osób a w dużym kościele jest
1 miesiąc temu / qqqq
 
Ci wszyscy wszechwiedzący na temat Bractwa Kapłańskiego Św. PIUSA X , niech zamilkną bo nie wiedza co mówią . Tak dobrze czytacie NIE WIEDZA CO MÓWIĄ .
1 miesiąc temu / Tomek
 
Nie za bardzo to zrozumiałe co napisałeś o księżach z Bractwa Kapłańskiego Św. PIUSA X . Możesz rozwinąć abyśmy tu wszyscy zrozumieli ?
1 miesiąc temu / Do_dfg
 
Michu trollu, daj spokój, nie zasiejesz na tym forum niepokoju, jaki wyznaczyły ci określone ośrodki, nikt już nie czyta twoich wypocin napisanych przez kogoś innego, idź do swoich, my sobie poradzimy.
1 miesiąc temu / LO
 
Jednak 200EU to nie 10 000 zł grzywny jaką za otwarcie kościoła dla 60 parafian w Niedzielę Palmową otrzymał ks. proboszcz Mieczysław Szlaga w Sromowcach Wyżnych w powiecie nowotarskim. Znowu Francja - elegancja, co by nie mówić o masonach.
1 miesiąc temu / Ryś
 
@ Michu. Zagrożenie to stwarza ludzka niewiara oraz zła wola - donosicielstwo na Kościół.
1 miesiąc temu / hipopotam
 
jak widać na tym przykładzie daleko nam do podobno laickiej Francji co do restrykcji a także do postawy księży - nawet tych z Bractwa św.Piusa ...
1 miesiąc temu / dfg
 
Jestem zdumiony tym jak Jarosław Kaczyński razem z PiSem potrafił wmówić naszym katolikom, że są jedyną alternatywą przed bezbożnictwem. Zamykają kościoły, a ludzie i tak obwiniają za te działania tylko biskupów. Nie obejmjmują pełną prawną ochroną życia poczętego, a ludzie mówią, że to wina opozycji. Wczoraj rozmawiałem z jedną pobożną kobietą i ta twierdziła, że abp. Polak doprowadził do zamknięcia kościołów w Wielkanoc. Ja rozumiem, że pewnie ks. Prymas jest za tym, by Koscioły były zamkniete, to jednak gdyby rząd wycofał te ograniczenia co do liczby, to wówczas rzeczywiście można by powiedzieć, że Biskupi zamknęli Kościoły. Tymczasem PiS podejmuje działania uderząjące w swobodę kultu, lub nie podejmuje działań, które należało by podjąć, a ludzie oskarżają za to innych. Zawsze mnie zastaniawiało dlaczego tak się dzieje? Zwolennicy PiSu napiszcie jak wy wytrzymujecie w taklim dwójmyśleniu?
1 miesiąc temu / Ktoś
 
Brawo dla celebransa :
1 miesiąc temu / Michał Adamus
 
Ludzie donoszą nie ze złej woli, tylko w trosce o zdrowie publiczne. Księża, którzy mimo zakazu beztrosko odprawiają Mszę z udziałem wiernych muszą być surowo karani, gdyż stwarzają zagrożenie.
1 miesiąc temu / Michu.
 
Brawo Xiadz, szkodza ze u nas księza sa przez k, nie x, jak dawniej. W Polsce soweciarze wychowali cale pokolenia szpicli, ktorzy dobrze wyszkoleni donosza, ze sasiad dziecko chrzci, a sasiadka rozaniec odmawia... nie bedzie dla nich wczasow w Bulgari. Wrocilo stare! KPP, PZPR, SLD, PiS i PO, jedna lewacka druzyna. Jeszcze przez tzw. Katolicki glos w naszym domu, sacza jad do ludzkich dusz!
1 miesiąc temu / Trad
 
@On @SymNT PiS to przecież lewica. Sami dumnie ogłaszają, że są socjalistami, zresztą widać to po ich wszystkich działaniach. A socjalizm był od początku potępiany przez papieży. Z większych partii w Polsce najbliżej katolicyzmu jest Konfederacja, zachęcam, żeby zapoznać się z ich programem. PiS oczywiście próbuje ich zdyskredytować, bo chce udawać, że sam jest katolicki, ale wiadomo już, na ile można PiSowi wierzyć...
1 miesiąc temu / asosin
 
Przeciez ta ekipa przy wladzy dziala jak Cyt. "zwolennicy neomarksistowskiej rewolucji!" to ze na troche zalozyli katolickie marynarki by jeszcze blizej podejsc wiernych ma z nich czynic jedynych wybawcow? sowieci juz nas tez wybawiali a jak raowali hohoo
1 miesiąc temu / @SymNT
 
I to tez jest dobry sposob. Zamknac kosciol od srodka.
1 miesiąc temu / Stan
 
No to sciepa po piec euro i po speawie. Ale msza sie odbyla i to sie liczy.
1 miesiąc temu / Stan
 
Jakie przesladowanie??? Kazdego obowiazuja ograniczenia. Troche wiecej pokory. Jakby kazdy robil, co uwaza za sluszne i nie stosowal sie do obowiazujacego prawa, mielibysmy drugie Wlochy i druga Hiszpanie. Chcecie tego???Chodzi o zdrowie i zycie ludzi! Takze tych, ktorzy nie sa chrzescijanami, a ktorych wskutek takich "nielegalnych" Mszy sw. mozna potem spotykajac na ulicy zarazic. Zamiast wylewac swoje zale i spiskowe teorie, pomozcie starszym, chorym, zgloscie sie do pomocy w szpitalu, pomodlice sie w domu. Troche wiecej milosci i zrozumienia dla innych, ktorzy tez cierpia wskutek ograniczen.
1 miesiąc temu / Max
 
@SymNT skoro PIS jest jedyną siłą zdolną do przeciwstawienia się lewackiej agendzie, proszę o chociaż 1 przykład SKUTECZNEGO działania w tym zakresie.
1 miesiąc temu / Ruben
 
Dziwie się policji że daje się wciągać w takie przedstawienia. Mysle że komendanci sami powinni jechać na takie interwencje, nie posyłać młodych chłopaków..
1 miesiąc temu / lucky
 
Czytam głosy rozgoryczenia dotyczące rządu i dobrze je rozumiem. Jednak nie wzięcie udziału w wyborach z tego powodu to poważny błąd, bo alternatywą są bezbożną zwolennicy neomarksistowskiej rewolucji!
1 miesiąc temu / SymNT
 
Zastanawia mnie, czemu księża Bractwa św. Piusa X w Polsce nie zdecydowali się na odprawianie Mszy z udziałem wiernych? Jest tylko lekka krytyka ateistycznych władz polskich i ich absurdalnych rozporządzeń. Argumentują, że władze mogą zamknąć kaplicę. Do mnie taka argumentacja nie trafia. W Amsterdamie można zobaczyć ukryte kościoły, w których katoliccy kapłani odprawiali Msze święte z narażeniem życia. Protestancka tłuszcza chętnie by ich oskórowała, ale oni trwali przy Chrystusie!!! Kapłani! Do boju!!!
1 miesiąc temu / rafał
 
Czyli we Francji za złamanie przepisu odnośnie Mszy Świętej proboszcz dostał karę 900 złotych, a w Polsce ile to było ? 10 000 złotych. Brzmi to druzgocąco dla naszych rządzących... Ale grunt, że dzielnie walczą z pandemią, podejmują działania i tylko przy obchodach smoleńskich złamali wprowadzone rygorystyczne zakazy i nakazy...
1 miesiąc temu / DamianK
 
Ja już nie mam na kogo głosować i nie pójdę na żadne wybory. Nie ma kościoła..nie ma głosu i zaufania!!!już 36 nas nie pójdzie z mojego bloku
1 miesiąc temu / On
 
@maria. Rząd ma za sobą policję, wojsko, sanepid oraz histerycznych i fanatycznych donosicieli, którzy są dumni z tego co robią.
1 miesiąc temu / Ireneusz
 
Zachęcam do oglądania transmisji z tego kościoła. Kapłani FSSPX odprawiają tam mszę
1 miesiąc temu / Jan
 
mamy czas prześladowania w Europie katolików to jest bardzo smutne zgromadzenia w kościołach na mszy uważane jest dzisiaj jak żródło zarazy rząd ma za sobą policję wojsko i wykorzystuje dla swoich celów nie będę na nich głosować
1 miesiąc temu / maria
 
Laickosc republiki została prawie uratowana.
1 miesiąc temu / Pb
 
W katolickiej polsce ksiadz dostal by 2500 euro na dzien doby bo tutaj politycy wierza mocniej i kazdy widzial w TV jak przyjmja Komunie Swieta.
1 miesiąc temu / Nick
 
Minister zdrowia Izraela publicznie zapowiedział przyjście antychrysta - ichniego mesjasza, w czasie święta Paschy, 8-19 kwietnia. Dlatego kościoły mają być zamknięte. Katolikom nie wolno gromadzić się na modlitwie i korzystać z sakramentów. Chcą max ograniczyć działanie Boga na globie.
1 miesiąc temu / info
 
księży obowiązują wytyczne i przykład z Watykanu ,papież odprawia msze samotnie
1 miesiąc temu / ale
 
Po 100 latach Historia zatoczyla koło,nocny nalot NKWD na świątynie pod pretextem troski o zdrowie...zaiste bramy piekieł usłane są dobrymi intencjami
1 miesiąc temu / Hans NWO
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.