DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Policja u „zawodowych antyfaszystów”. Białostocki ośrodek tropicieli rasizmu przeszukany

Policja u „zawodowych antyfaszystów”. Białostocki ośrodek tropicieli rasizmu przeszukany
policja.gov.pl

W piątek na wniosek białostockiej prokuratury okręgowej policjanci zrewidowali warszawską siedzibę Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, organizację prowadzoną przez Rafała Gawła, skazanego na 4 lata więzienia za oszustwa.


Policjanci w siedzibie stowarzyszenia zabezpieczyli i zabrali ze sobą m.in. komputery, laptopy i dokumenty. Oddzielne przeszukania policja przeprowadziła w domach członków stowarzyszenia, gdzie zabezpieczyła wszelkie nośniki danych. Przeszukania związane są ze śledztwem jakie ws. Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych kilka tygodni temu wszczęła białostocka prokuratura. Przypomnijmy, iż ośrodek ten wielokrotnie niepokoił stowarzyszenia patriotyczne, m.in. Stowarzyszenie im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Hajnówki, donosami do prokuratury, zarzucając im m.in. szerzenie faszyzmu i rasizmu.


Wydarzenia te związane są również z procesem szefa Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego obecna odsłona toczy się właśnie w Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku. W czwartek odbyła się tam rozprawa odwoławcza od wyroku 4 lat wiezienia jaki otrzymał Gaweł w białostockim sądzie okręgowym. Również skazana została jego żona i współpracownica. We wszystkich apelacjach podnoszony jest zarzut błędów w ustaleniach sądu I instancji. Na tej podstawie prokuratura uważa wyroki za zbyt łagodne, dlatego zaskarżyła je w całości na niekorzyść całej trójki oskarżonych. Wyrok w sądzie apelacyjnym może zapaść podczas kolejnej rozprawy zaplanowanej na 6 marca.


Rafał Gaweł jest również dyrektorem Teatru TrzyRzecze. Swoją pierwszą siedzibę, tak jak Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, miał on w Białymstoku. W czerwcu 2014 roku przeprowadzono w tym teatrze sceniczne czytanie bluźnierczego spektaklu  „Golgota Picnic”, połączone z projekcją nagranych jego fragmentów. Wywołało to wówczas protest społeczny Białostoczan. Przed siedzibą teatru, przeciwko prezentacji tego psedospektaklu, protestowało około tysiąc osób. Obecnie Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej prowadzi Teatr TrzyRzecze w Warszawie na Żoliborzu. Nadal znaczącą część jego repertuar stanowią spektakle antychrześcijańskie i antypolskie, przepełnione wyuzdaniem oraz wulgarnością.


W lipcu roku 2016 Sąd Okręgowy w Białymstoku, wyrokiem nieprawomocnym, skazał dyrektora Teatru TrzyRzecze na cztery lata bezwzględnego więzienia. Rafał Gaweł, który zezwala na podawanie w mediach swojego imienia i nazwiska, nie będzie mógł również przez 10 lat prowadzić działalności gospodarczej ani zajmować stanowisk w takich podmiotach, a przez pięć lat będzie miał zakaz pełnienia funkcji w stowarzyszeniach korzystających z publicznych dotacji. Ma też zapłacić 12 tys. zł tytułem naprawy szkody.

 


Adam Białous

 
DATA: 2017-02-03 17:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

tak trzymac
ponad 2 lata temu / brawo
 
Przecież to, co robi ten "ośrodek", to jawna działalność antynarodowa, antypaństwowa i rewolucyjna! Nie powinno się ich potraktować jak niedoszłych puczystów?
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
przynajmniej w tym temacie zaczyna powoli bo powoli ale wracać normalność; koniecznie przyśpieszyć z tym przywracaniem normalności; koniecznie;
ponad 2 lata temu / JARO
 
No wreszcie policja się do czegoś przydała!
ponad 2 lata temu / no
 
Brawo Policja i prokuratura !
ponad 2 lata temu / rert
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.