DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

Policja potwierdza: to lewacy zaatakowali policjantów podczas poznańskiego czarnego marszu

Policja potwierdza: to lewacy zaatakowali policjantów podczas poznańskiego czarnego marszu
Fot. Pawel F. Matysiak / FORUM

W czasie poniedziałkowego czarnego protestu w Poznaniu doszło do ataku na policjantów. Zatrzymano trzy osoby. Jedna z nich jest doskonale znana poznańskiej policji z wcześniejszych awantur wszczynanych przez anarchistów. Komendant główny policji przyznał, że zatrzymanych próbowano odbić.

 

Jak poinformowała Komenda Główna Policji w poniedziałek odbyły się 143 protesty. We Wrocławiu zgromadziło się ok. 20 tys. osób, w Warszawie – 17 tys., a w Poznaniu – 8 tys. - Wszystkie praktycznie te zgromadzenia przebiegały w sposób niezwykle spokojny i bezpieczny i to było efektem dobrej, jak zwykle profesjonalnej, służby pełnionej przez polskich policjantów w tych miejscach - powiedział nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, komendant główny policji. 


Doszło jednak do siedmiu incydentów. - Były bardzo drobne, i tylko jeden z nich, ten poznański, miał charakter zbiorowy - mówił Szymczyk. W jego wyniku  rannych zostało pięciu policjantów. Jeden z nich został poparzony racą. Z relacji świadków wynika, że kilkuosobowa grupka zadymiarzy nie uczestniczyła w „czarnym proteście”, a pojawiła się nagle w tłumie protestujących i niemal natychmiast zaatakowała policjantów.

 

- Powodem podjęcia interwencji był bezpośredni atak kilkunastu osób na policjantów. Zatrzymano trzy agresywne osoby i doprowadzono je do policyjnego pojazdu. W trakcie doszło do próby odbicia i policjancie użyli gazu pieprzowego, by to uniemożliwić. Policję zaatakowali butelkami, kamieniami i płonącymi racami zamaskowani ludzie. Jeden z rannych policjantów przeszedł zabieg chirurgiczny, ponieważ miał poważnie poranioną twarz. Inni funkcjonariusze mieli obrażenie klatki piersiowej, poparzenia szyi i ogólne potłuczenia – poinformował Szymczyk.

 

Portal wPolityce.pl ustalił, że jednym z zatrzymanych przez policję zadymiarzy, którzy zaatakowali policjantów w trakcie poznańskiego „czarnego protestu”, jest dobrze znany śledczym Maciej Hojak, ps. „Metys”. Mężczyzna jest aktywnym członkiem Federacji Anarchistycznej.

 

 

Źródło: niezalezna.pl/wPolityce.pl

luk

 

 

 

 


DATA: 2016-10-05 10:20
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.