DZIŚ JEST:   23   LUTY   2019 r.

Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Policja Cypru poszukuje dwóch homoseksualistów podejrzanych o „zakup” dziecka

Policja Cypru poszukuje dwóch homoseksualistów podejrzanych o „zakup” dziecka
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Dwóch homoseksualistów ukrywa się na Cyprze przed tamtejszą policją. Są poszukiwani za przemyt i podrabianie dokumentów, na podstawie których chcieli „adoptować” dziecko.

 

Cypryjska policja szuka dwóch mężczyzn z dzieckiem „zakupionym” przez nich za pomocą pośrednika na Filipinach. Są oni podejrzewani o udział w przemycie, fałszerstwa i podrabianie dokumentów. Sprawa dotyczy nielegalnego przywiezienia dziecka „kupionego” dla nich na Filipinach przez współpracującą z nimi kobietę.

 

Dwóch sodomitów jest podejrzewanych o to, że dziewczynkę z Filipin chcą adoptować za granicą, ponieważ prawo cypryjskie nie dopuszcza adopcji dzieci przez tzw. pary homoseksualne. Kobietę – wspólniczkę poszukiwanych – policja już zatrzymała, natomiast para homoseksualnych mężczyzn unika aresztowania i nadal jest ścigana przez policję na Cyprze.

 

W bliskiej kulturowo Cyprowi Grecji w maju ubiegłego roku parlament przyjął ustawę umożliwiającą ustanowienie opieki nad dziećmi przez tzw. pary homoseksualne. Cypr przez długie lata bronił się przed liberalizacją prawa w tej kwestii. Do 1998 roku stosunki homoseksualne były tam zabronione. Liberalizacja prawa jednak nastąpiła, a stało się to w związku przygotowaniami Cypru do wejścia do Unii Europejskiej.

 

W 2002 roku obniżono do 17 lat wiek, od którego dozwolone są kontakty seksualne, w tym homoseksualne. Dwa lata później wprowadzono prawo antydyskryminacyjne, chroniące osoby o tzw. preferencjach homoseksualnych, a w 2015 roku przyjęto ustawę o tzw. związkach partnerskich, dającą tzw. parom homoseksualnym takie same prawo jak małżeństwom. Wyjątkiem jest jedynie adopcja dzieci, której nie mogą legalnie dokonywać tzw. pary jednopłciowe.

 

Źródło: ru.globalvoices.org / www.hlavnespravy.sk

JB


DATA: 2019-01-22 08:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.