DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@BP: Likwidacja państw narodowych, tożsamości narodowej, religijnej, płciowej każdej jednostki jest dobra? No to nie mamy o czym rozmawiać.
ponad 1 rok temu / fwg
 
(kontynuacja): słuszności bądź skuteczności tych integracji. Załóżmy, że wyjdziemy z tej UE. Co nas czeka? A no to, że na handel zostanie nałożony dodatkowe tarcie (w postaci prawnej, obowiązków celnych bądź czasami całkowitej regulacji pewnych branż). A to oznacza, że każda inwestycja zagranicznia (bądź z zagranicy) będzie o tyle bardziej droższa w wykonaniu i podtrzymaniu. Oczywiście, natura nie znosi próżni. Tym nowym rynkiem zbytu (politycznym jak i gospodarczym) zainteresują się wszyscy naokoło, którzy nijak nie są między sobą związani interesami. A co to oznacza? Że te różne zagraniczne interesy będą nas rozrywały (w postaci nieskoordynowanych inwestycji, finansowania przeróżnych ruchów społecznych, finansowania przeróżnych polityków). Staniemy się areną, na której rozgrywane będą interesy obcych państw. Dodajmy jeszcze to, że mamy ciekawą geopolityczną pozycję: jesteśmy bramą do eurazji. Tą pozycją są zainteresowane wszystkie ościenne państwa.
ponad 1 rok temu / BP
 
@fwg: Widzę, że weszliśmy na retorykę bardziej ezoteryczną. Spróbuję mimo wszystko odpowiedzieć: Tzw. NWO nie jest żadną tajemnicą ani też nie jest koniecznie czymś złym. Jest to natomiast nieuchronne. Jak prześledzi się historie to wydaje się to oczywiste, że narody będą stawały się coraz to bardziej zintegrowane. Czy nam się to podoba czy nie. Nie mówię, czy to jest dobre, czy złe, jest to po prostu naturalna kolej rzeczy. Najpierw ludzie organizowali się w wioski, później związki owych, przekształcając się w miasta. Te natomiast po pewnym czasie zaczęły budować księstwa i landy. Te natomiast były jednoczone w całe kraje. Kolejnym etapem są unie wszelkiego rodzaju (mieliśmy już niejedną - Unia polsko-litewska jest jedną z nich). Dzisiaj mamy Unię Europejską. Ta natomiast jest bardzo zintegrowana z umowami międzynarodowymi wielu państw. Nawet militarnie jesteśmy zintegrowani - za pomocą NATO. Nie chcę tu dyskutować tu o (dalsza część w kolejnym komentarzu).
ponad 1 rok temu / BP
 
@BP:UE zmierza do NWO wg Spinellego. Szydło podpisała bez wiedzy Polaków, potajemnie, udział Polski w komunizacji Europy. Macierewicz zgłosił akces Polski do armii europejskiej. To fakt niezaprzeczalny, że PiS pogrąża Polskę coraz bardziej chociaż nie musi w tym tempie. Albo pozostaniemy w komunistycznym systemie który wymaga, szantazuje do natychmiastowego domknięcia NWO przez przyjęcie prawa unijnego w formie junkerowskiej, albo będziemy mogli spowolnić ten proces za pomocą np. referendum o wyjściu. Dlaczego PiS nawet nie próbuje walczyć o powstrzymanie wprowadzania antyludzkich dyrektyw? Jest w czołówce ściągających się o pozycję lidera w komunizowaniu Polski. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Będąc przeciw walce o wyjście, np. w postaci ogłoszenia referendum co może dać nam czas, zgadzasz się na znamię szatana. Twoj wybór.
ponad 1 rok temu / fwg
 
@fwg: Mi nie chodzi o obronę tego bądź poprzedniego rządu. Jestem tego zdania, że wszystkie dotychczasowe rządy są generalnie na usługach obcych sił + mają rządzę władzy (często chodzi to w parze, gdyż oni chcą władzy, a obcy mogą im to zapewnić bądź pomóc w zamian za "usługi" polityczne na terenie kraju). I zgadzam się z tym, że to wszystko to jedna rodzina. Nieważne czy się Kaczyński z Tuskami żrą czy uwielbiają - to jest ta sama i jedna opcja. Mi chodzi jedynie o pomysł PolExitu. Ja uważam że powinniśmy robić interesy z sąsiadami, bo to jest jedyna skuteczna forma przeciwdziałania konfliktom zbrojnym. Oczywiście chodzi mi o interesy z umiarem, żebyśmy nie byli kolonią. Jak sąsiedzi nie mają interesu w naszym istnieniu, to też nie mają żadnego powodu aby nas tolerować. Historia już pokazała to niejeden raz. Ostatni przypadek wrzesień 1939.
ponad 1 rok temu / BP
 
@BP: Szydło Duda Kaczyński Morawiecki to wszystko okrągły stół. Gdyby nie słuchali ambasady amerykańskiej która ma też władzę nad niemcami, można by ich podejrzewać o uczciwość. Gdyby zaprotestowali w sprawie 447, gdyby nie przyjmowali najeźdźców, gdyby nie wyrzucali Polaków za chlebem na zmywaki, gdyby.... Nic dla Polaków nie zrobili. Przejrzyj na oczy i zobacz co robią kolejnym pokoleniom. Długi nie do spłacenia, fatalne szkolnictwo, powszechna deprawacja, multi kulti itd. Wyprzedaż majątku Narodowego, niszczenie rolnictwa... Obudź się.
ponad 1 rok temu / fwg
 
Zatrważające są opinie komentujących: wszyscy tak bardzo chcecie opuścić unię europejską? A co w zamian? Może powrót do bloku wschodniego? Mateczka Rassija się na pewno z tego ucieszy. Jesteśmy zbyt słabi politycznie aby móc naiwnie wierzyć w to, że będziemy mogli być w 100% "niepodlegli" i stanowić sami o sobie. Zostalibyśmy rozszarpani przez wpływy zagraniczne jak Ukraina z każdej z możliwych stron. Dodatkowo nasza gospodarka jest ściśle zintegrowana z niemiecką i dalej z UE, tak więc robienie sobie wrogów po zachodniej stronie nigdy Polsce w historii na dobre nie wyszło. Trzeba dbać o własny interes narodowy w ramach możliwych opcji na arenie geo-politycznej. Świat rzeczywisty to nie jest koncert życzeń. Tak więc wybijcie sobie z głowy PolExit bo wyjdziemy na tym dużo gorzej niż Wielka Brytania. Podzielimy los Ukrainy.
ponad 1 rok temu / BP
 
Marzę o wyjściu z Unii Europejskiej, socjalistycznego super-państwa!
ponad 1 rok temu / some1
 
Czym zatem różni się Szydło od Tuska? NICZYM!!!
ponad 1 rok temu / sol
 
Po wyjściu z UE nie miałby kto deprawować młodzieży i dzieci. Nie byłoby przymusu, nacisków ani szantażów. Wszystkiego złego można by było prawnie zakazać lub ustanowić instrumenty obronne. A to kłopot dla funkcjonariuszy komunistycznego NWO. Oj Szydło, Szydło. Wyszło Szydło. Po co było tak dlugo kłamać?
ponad 1 rok temu / to wojna
 
Czyli mamy przestać istnieć jako państwo by unia mogła przekształcić się w superpaństwo? Zdrada!!!
ponad 1 rok temu / Jacek
 
@kat. Loża Szkoły Liderów przy Departamencie Stanu USA. Pani Beata szydło jest tworem ideologii faszystowsko- federalistycznej dlatego broni unii która jest tworem właśnie tej ideologii. Ma zniewolone sumienie i musi był lojalna wobec siły która z niej zrobiła "człowieka".
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Jakie wątpliwości? Morawiecki powiedział że polexit to science-fiction, a któryś z ministrów że pis nigdy nie przyłoży ręki do takiego projektu. Gdzie tu miejsce na jakieś wątpliwości? Będziemy ich rozwalać od środka, jak Wałęsa UB...
ponad 1 rok temu / Wojek
 
wyjsc z unii !
ponad 1 rok temu / nk
 
Oczywiście, że nie! Ba! Po wyborach parlamentarnych w 2019, które wygra PiS zostanie nam ogłoszone, że Polska wchodzi do strefy Euro. Bo też taki jest rzeczywisty cel zmiany konstytucji. Rząd PiS do spółki z prezydentem chce zmienić konstytucje żeby usunąć formalne przeszkody do tego, żeby zniewolić nas niemiecką walutą.
ponad 1 rok temu / Kola
 
Szkoda! Odzyskalibyśmy suwerenność!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Moim zdaniem Polska czym szybciej opuści szeregi UE tym więcej na tym zyska. Każdy rok członkostwa w UE jest kolejnym krokiem ku utracie całkowitej niepodległości na rzecz UE niemieckiej i francuskiej. Polska traci niepodległość sukcesywnie, bez rozgłosu likwiduje się naszą kochaną Ojczyznę o czym Pani Szydło powinna wiedzieć.
ponad 1 rok temu / cichy
 
Może nas sami wywalą... Różne są drogi wyjścia.
ponad 1 rok temu / ma
 
Kiedy wobec tego likwidacja przymusu szczepionkowego? W UE jest wybór a w PL nie ma!
ponad 1 rok temu / 56
 
Zacofanie naukowe, techniczne, gospodarcze, społeczne to "osiągnięcia" EU. Jedynie walka z chrześcijaństwem jest "sukcesem". Czas wychodzić z tego dziadostwa.
ponad 1 rok temu / myślometr
 
"wierzacy" tusk i jego objawy na wykladzie "perspektywicznym" dla Polski. No, prosze jaki "uczony wykladowca", tylko sluchac z zaprtym tchem. Powodzenia!? Niezapomnijmy o innych "wierzacych" w moc.
ponad 1 rok temu / Jara
 
TO OCZYWISTE. NIKT BĘDĄCY PRZY KORYCIE NIE ODCINA SOBIE DOBRYCH APANAŻY W TZW PARLAMENCIE UNIJNYM.
ponad 1 rok temu / VITTORIO,ANDREAS
 
Albo to perfidna gra z twierdzeniem, że Polska nie opuści UE. Albo są bezgranicznymi naiwniakami z nieograniczoną pychą myślącymi, że swoimi sloganami naprawią UE. Tu nie ma co naprawiać to trzeba z tego związku socjalistycznych republik europejskich uciekać.
ponad 1 rok temu / Czytaś
 
To może popis exit
ponad 1 rok temu / Pikier
 
Do jakiej loży masonskiej nalezy pani Szydło?
ponad 1 rok temu / kat
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.