DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Polak na czele europejskich obrońców życia

Polak na czele europejskich obrońców życia

W Madrycie odbywa się pierwsze formalne spotkanie Europejskiej Federacji „One of us” („Jeden z nas”). Jakub Bałtroszewicz został wybrany jednogłośnie na sekretarza generalnego Federacji. – Bardzo się cieszę, że zostałem obdarzony tak wielkim zaufaniem. Wierzę, że sukces inicjatywy „Jeden z nas” w Polsce przełożył się na dzisiejszą decyzję uczestników spotkania członków Europejskiej Federacji „One of us” – mówi Bałtroszewicz.

 

W madryckim spotkaniu uczestniczą przedstawiciele trzydziestu organizacji pro-life z dwudziestu jeden krajów. W trakcie spotkania zostały wybrane władze statutowe Federacji. Dożywotnim prezydentem honorowym został Włoch Carlo Cassini, inicjator Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas”. Kandydatura Bałtroszewicza została przyjęta przez aklamację.

 

Przed trzema dniami Ojciec Święty Franciszek na forum Parlamentu Europejskiego podkreślał, że Europa musi bronić człowieka. My pragniemy wypełniać papieskie słowa i jeszcze aktywniej działać na rzecz ochrony życia – deklaruje Bałtroszewicz.

 

Europejska Federacja „One of us” powołana została do istnienia w zeszłym roku w Krakowie podczas I Europejskiego Kongresu Pro-Life. Celem Federacji jest promocja i ochrona godności człowieka oraz życia nienarodzonych.

 

Źródło: naszdziennik.pl

pam

 


DATA: 2014-11-28 21:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.