DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Polak, Węgier, dwa bratanki – na jak długo? Premier Morawiecki skrytykował państwo Orbana

Polak, Węgier, dwa bratanki – na jak długo? Premier Morawiecki skrytykował państwo Orbana
FOT.REUTERS/Bernadett Szabo/FORUM

Gdy polski Senat przyjmuje uchwałę o współpracy polsko-węgierskiej w ramach Unii Europejskiej, a nasi rodacy udają się do Budapesztu z okazji święta u bratanków, premier Mateusz Morawiecki… skrytykował dotychczas przychylną Warszawie ekipę Viktora Orbana i ogólną sytuację w naddunajskim kraju, a także inne państwa.

 

Premier Morawiecki udzielił wywiadu portalowi niemieckiej stacji telewizyjnej n-tv.de. Broniąc Polski przed zarzutami łamania praworządności, szef rządu skrytykował… inne kraje Europy Środkowej, w tym Węgry.

 

W Polsce jesteśmy daleko od poważnego naruszenia rządów prawa. Jeśli porównuję sytuację w Polsce, która ma bardzo niski poziom korupcji i kwitnącą demokrację, na przykład z sytuacją u moich przyjaciół z Bułgarii, Rumunii czy Republiki Czeskiej - wszędzie tu jest pełno korupcji - lub z Węgrami, to nie wiem - śmiać się czy płakać – powiedział Mateusz Morawiecki.

 

Jak informuje polsatnews.pl, z naszym premierem rozmawiał Tuvia Tenenbom, „pisarz, dziennikarz, reżyser teatralny, założyciel Teatru Żydowskiego w Nowym Jorku”, zaś rozmowa odbyła się po angielsku w „biurze premiera”. Słowa zostały autoryzowane.

 

Tymczasem w czwartek, 15 marca, premier Węgier Viktor Orban powiedział, że polsko-węgierska solidarność jest źródłem siły i że w chwili, gdy Polska jest silna, to Węgry są bezpieczne i analogicznie – gdy Węgry są silne, to mogą pomagać Polakom.

 

 

Źródło: polsatnews.pl / bankier.pl / niezalezna.pl / gosc.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-03-16 13:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Ad "Zawsze wydawało mi się że prezydent spotyka się z prezydentem premier z premierem a minister z ministrem". Tak może i było - ale już nie jest. Mateuszek M. podejmuje w gabinecie premiera niechlujnego Żyda z Nowego Jorku i obiecuje mu, że będzie wsadzał miejscowych gojów do więzienia - goje pójdą siedzieć za "antysemityzm". W tym czasie jeden z Mateuszkowych ministrów, niejaki Zbigniew Z., chwali się, że jednego goja po 18 latach odsiadki z więzienia warunkowo zwolnił. Goj, którego łaskawie obdarzono warunkowym zwolnieniem siedział za gwałt i zabójstwo, których to uczynków nie popełnił (goj poszedł siedzieć w czasach, gdy ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym był Lech Aleksander Kaczyński).
ponad 1 rok temu / wwm
 
O tym że rząd ma mocodawcow świadczą liczne spotkania przedstawicieli rządu z organizacjami żydowskimi ja całym świecie ostatnio w Londynie. Rządzi rząd czy jakieś organizacje. Zawsze wydawało mi się że prezydent spotyka się z prezydentem premier z premierem a minister z ministrem. Tu rządzą organizacje żydowskie o wydają polecenia prezydentowi premierowi ministrom.
ponad 1 rok temu / Ad
 
@Zygmunt Jaslowski "Ciagle te niepotrzebne slowne wpadki. Po co?". Dobre pytanie. Mateuszek kłapie dziobem na prawo i na lewo - a potem jest problem. Przydałby się dobry rzecznik rządu (tzn. osoba odpowiedzialna za kontakty z tzw. mediami), kobieta, która obecnie zajmuje tę posadę (i bierze za to niemałe pieniądze) to jest jakieś nieporozumienie. A Mateuszek - jak to Mateuszek ...
ponad 1 rok temu / wwm
 
Ciagle te niepotrzebne slowne wpadki. Po co?
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslowski
 
Czemu?
ponad 1 rok temu / Morawiecki Why
 
cd. Jeśli chodzi o głupkowaty uśmiech Morawieckiego. Regulamin forum zabrania podawania linków, więc go osobie "Fake News" (?) nie podam - niech osoba sama sobie znajdzie w sieci pełny tekst wywiadu (wbrew temu, co się osobie wydaje ten wywiad Morawieckiego to nie jest "fake news", to jest smutna rzeczywistość). Osoba przeczyta sobie uważnie cały wywiad (i obejrzy zdjęcie Morawieckiego). Jeśli osoba nie zna niemieckiego to mogę osobie ten tekst przetłumaczyć. Co się tyczy uwag o "piaskownicy" i dobrej rady odnośnie lustra. Mogę się zrewanżować (naprawdę) dobrą radą: osoba o nazwie "Fake News" (?) najpierw czyta (cały) tekst (w tym wypadku tekst wywiadu z Morawieckim) - a dopiero potem się wypowiada. Pewność siebie to dobra rzecz, nadmiar pewności siebie - niekoniecznie.
ponad 1 rok temu / wwm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.