DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Polacy wspierają uchodźców. Ponad tysiąc syryjskich rodzin co miesiąc otrzymuje realną pomoc

Polacy wspierają uchodźców. Ponad tysiąc syryjskich rodzin co miesiąc otrzymuje realną pomoc
Źródło: rodzinarodzinie.caritas.pl

Inicjatywa „Rodzina rodzinie” mająca na celu m.in. wsparcie dla syryjskich rodzin w Aleppo oraz pomoc dla syryjskich uchodźców w Libanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki akcji Caritas Polska, już ponad 1000 rodzin może z nadzieją patrzeć w przyszłość.

 

Zgodnie z założeniami programu syryjski i libański Caritas oraz polska misja sióstr franciszkanek w Aleppo poszukują rodzin potrzebujących ratunku. Następnie informacje o nich są przekazywane do Caritas Polska, a ta publikuje je m.in. na stronie rodzinarodzinie.caritas.pl, gdzie wszyscy zainteresowani mogą o nich przeczytać i zadeklarować swoje wsparcie.

 

Od początku października 2016 roku pomocą zostało objętych 1107 rodzin, którymi opiekuje się ponad 3700 osób. Są wśród nich osoby indywidualne, zgromadzenia zakonne, organizacje i wspólnoty katolickie, a nawet kilka katolickich szkół. - Polacy nie są obojętni na potrzebujących – mówi rzecznik Caritas Polska, Paweł Kęska. Dodaje, że w samym grudniu Polacy wpłacili 581 tys. zł na konto programu.

 

Do akcji przyłączyli się polscy hierarchowie, m.in. abp Stanisław Gądecki, abp Wojciech Polak, abp Wiktor Skworc oraz bp Piotr Libera, a także publicyści. - Pomoc tym ludziom jest naszą powinnością, która wynika przede wszystkim z przykazania miłości bliźniego – mówi abp Skworc. Jego zdaniem wielu Polaków pamięta czasy komunizmu i związaną z nimi pomoc płynącą z Zachodu. – Dług możemy spłacić, pomagając tym, którzy dziś są w biedzie – dodaje hierarcha.

 

Pierwsze wyniki inicjatywy pozytywnie zaskoczyły jej organizatorów. - Widzę, że odbiór akcji jest bardzo dobry właśnie przez to, że jest ona namacalna, bo ludzie wiedzą, komu pomagają – mówi abp Skworc.

Do akcji można dołączyć na stronie internetowej rodzinarodzinie.caritas.pl. Znajduje się tam, oprócz informacji na temat rodzin potrzebujących wsparcia, lista darczyńców, którzy biorą udział w programie. Możliwości pomocy to m.in. jednorazowa wpłata w dowolnej wysokości na specjalne konto akcji bądź wpłacanie przez sześć miesięcy zadeklarowanej kwoty dla wybranej rodziny.

 

źródło: Rzeczpospolita

TG


DATA: 2017-01-02 12:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozumiem, że kościół każdej rodzinie, która przygarnie uchodźcy będzie wypłacać rekompensatę?
ponad 2 lata temu / Max
 
Ta akcja jest b.dobra i mądrze pomyślana! Natomiast w ogóle nie rozumiem akcji korytarza dla uchodźców robionej przez Caritas z naszym Episkopatem. Przecież oni tam chcą zostać i o to też proszą ICH biskupi. Wystarczy posłuchać ks.Cisło z PKWP. Dlatego TAM powinniśmy im pomagać!
ponad 2 lata temu / Anaja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.