DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Polacy wspierają Mary Wagner. Protest pod kanadyjską ambasadą w Warszawie

Polacy wspierają Mary Wagner. Protest pod kanadyjską ambasadą w Warszawie
fot. Fot. Jakub Szymczuk/Foto Gosc/FORUM

Około 40 osób demonstrowało przed ambasadą Kanady w obronie uwięzionej Mary Wagner – kanadyjskiej obrończyni nienarodzonych.

 

Mary Wagner została po raz siódmy aresztowana 8 grudnia 2017 r. Klęcząc, na kolanach prosiła matki, aby nie zabijały swoich dzieci w klinice aborcyjnej w Toronto. Swoje urodziny 12 lutego 2018 Mary spędziła w więzieniu, gdzie oczekuje wyznaczenia daty kolejnego procesu.

 

Pikietę solidarności i poparcia zainicjował ks. Piotr Bałtorowicz, przyjaciel więzionej kobiety. Protesty poprzedziła Msza św. w jej intencji. - Władzom Kanady wydaje się, że są czempionami wolności, praw człowieka, a tymczasem zabijają w tym państwie 100 tys. nienarodzonych dzieci rocznie. Są czempionami mordowania najsłabszych - przemawiał przed ambasadą Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji PRO – Prawo do Życia, który zorganizował pikietę. W zgromadzeniu wzięło udział 40 osób, które z różańcami w ręku zamanifestowały solidarność z Mary Wagner.


Mary Wagner dała się poznać jako obrończyni nienarodzonych, stojąc pod klinikami aborcyjnymi przekonywała matki by nie zabijały swoich dzieci. W tych trudnych dla niej chwilach wspierajmy ją, przede wszystkim modlitewnie. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zorganizowało akcję wysyłkową listów z życzeniami urodzinowymi dla niestrudzonej kobiety.

 

Więcej o całej sprawie: http://www.pch24.pl/demokratyczny-totalitaryzm-i-kolejne-urodziny-mary-wagner-za-kratami,58211,i.html

 

Źródło: naszdziennik.pl

PR


DATA: 2018-02-13 10:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hipokryzją jest twoje porównanie katolików do "pozwalających jeść muchomory". Przecież katolicy walczą z rozpustą.
5 miesięcy temu / do Pitekantrop
 
Panie Boże pobłogosław Mary.
5 miesięcy temu / Katolik
 
Dlaczego nie walczy się z taką determinacją z wszechobecną rozpustą jak w obronie niechcianych nienarodzonych dzieci, które są jej wynikiem. Czy to nie hipokryzja? To tak jakby po cichu pozwalać dzieciom jeść muchomory, a potem spektakularnie ratować im życie.
5 miesięcy temu / Pitekantrop
 
Czy może ktoś napisać życzenia urodzinowe dla Mery , tak by można wysłać je internetowo? Czy można wysłać zbiorową petycję o opiekę duchową do biskupa miejsca? słyszałam że jest pozbawiona możliwości spowiedzi i codziennej komunii świętej?
5 miesięcy temu / Teresa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.