DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jak można tak!łgać?
11 miesięcy temu / Zbigniew
 
Tak pro żydowskiego Rzadu i Prezydenta jeszcze w Polsce nie było.
11 miesięcy temu / wyborca
 
@Sec tak zachęcasz do czytania a czemu żydzi czytając ,,historyjki o esterze,,nie mylić z Esterką, szepczą? Gdyż wymordowali całe miasta w podzięce za gościnę!
11 miesięcy temu / szpulas11
 
@Sec: Eeee, przecież ja nie narzekam. Wszędzie próbuję znaleźć jakieś pierwiastki uśmiechu :
11 miesięcy temu / rozbawiony
 
@Sec sprawa jest taka. Polska przyjmowała niedorżniętych lub niedotopionych w innych krajach Europy żydów. W tym celu stworzyła inkwizycję. Bo wiadomo, żaden żyd nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji pracującej dla Królów Polski. I tak przez paręset lat Polacy zbierali żydów do kupy, a jak już nagromadzili to dla niepoznaki użyli niepolskiego słowa holokaust by ich sobie ,,całopalić,, bo pozazdrościli niemcowatym palenia książek???
11 miesięcy temu / szpulas11
 
@Krzysztof Ja będę uogolnial, mówiąc o komentujacych, bo nie mogę znaleźć ani jednego wpisu podobnego do moich. Mogę zatem powiedzieć wszyscy komentujący. Czy są tu jeszcze uczniowie Jezusa? Czy On was nauczał by tak narzekać? Czy w Jego czasach żydom żyło się lepiej niż teraz? Apostołowie cieszyli się, że byli prześladowani.
11 miesięcy temu / Sec
 
Albowiem nie rozumiecie słów naszego Wieszcza Adama, który w III części "Dziadów" napisał prorocze słowa: Nasz naród jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego jej żaru i sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i pocałujmy się w nos". Wszak nie dla nas ziemia ta przeznaczona, jeno dla Wybrańców.
11 miesięcy temu / rozbawiony
 
To jest podziękowanie za 1000 lat tolerancji, z Polski wypędził/przetrzebił ich Hitler, a potem koledzy towarzysze którzy w większości byli Żydami. Więc niech do swoich ziomków mają pretensje, a Polakom zazdroszczą, że walczyli o swój honor ojczyznę, cierpieli za to że Żydzi byli 'ulubieńcami' Hitlera, a oni szli jak barany na rzeź
11 miesięcy temu / GBB
 
Nie można olać żydów. Morawiecki oznajmił właśnie "współpraca Polski z Izraelem układa się znakomicie". Z sowieckim Izraelem. Dla PiSu i Morawieckiego - znakomicie.
11 miesięcy temu / pech
 
Olać Żydów. Być ponad ich małostkowością.
11 miesięcy temu / On
 
Dziadek był 3 lata w obozach żołnierz AK w grobie się przewraca jak to słyszy.
11 miesięcy temu / pit
 
@Sec: Jesteś zwolennikiem absolutnej władzy żydowskiej na ziemi a więc syjonistą. W takim wypadku nie jesteś chrześcijaninem. Wiara i posłuszeństwo Chrystusowi oraz syjonizm wykluczają się nawzajem.
11 miesięcy temu / tantes
 
Powielacie głupoty głoszone przez niektórych. Generalizujecie. Co ja mam wspólnego z moim sąsiadem. Jedyną wspólną rzeczą może być wiara w Jezusa Chrystusa. W mojej pracy większość popiera PO. Czy to znaczy, że ja też ich popieram? Tysiące ludzi w Polsce chodzi na koncerty Nergala. Czy macie prawo mnie i innych Polaków nazywać satanistami? To samo z wypowiedziami generalizujacymi w sprawie żydów.
11 miesięcy temu / Sec
 
@Wet już chyba wiem dlaczego. @Sec może niech próby odbywają się gdzieś dalej. Sahara Zachodnia, Madagaskar, Syjam?
11 miesięcy temu / szpulas11
 
@wet Przeczytaj Pismo Swięte. Bóg powiedział, że rozproszy ich po świecie. Obiecał też, że będzie im błogosławił i doświadczał. nigdzie nie jest napisane. że Bóg odwołał przymierze z Mojżeszem. przeczytaj Apokalipsę i się dowiesz, że czasami Bóg wypróbowuje swój lud w ogniu. "Tych, których kocha."
11 miesięcy temu / Sec
 
A gdzie KOD i reszta !!! Bandy.
11 miesięcy temu / Nik
 
Tylko w Europie i Rosji żydzi byli wypędzani 47 razy w ciągu ostatniego tysiąclecia: Mainz- 1012, Francja- 1182; Górna Bawaria- 1276; Anglia- 1290; Francja-1306; Francja-1322; Saksonia-1349; Węgry-1360? Belgia-1370; Słowacja-1380, Francja-1394;Austria- 1420; Lyon- 1420. Kolonia-1424; Mainz- 1438; Augsburg-1438; Górna Bawaria- 1442; Niderlandy-1444; Brandenburgia - 1446; Mainz-1462; Litwa- 1495; Portugalia- 1496;Neapol-1496;Nawarra-1498; Norymberga-1498;Brandenburgia-1510; Prusy- 1510;Genua- 1515;Neapol-1533; Włochy-1540;Neapol-1541;Praga- 1541; Genua- 1550; Bawaria-1551;Praga-1557; Państwo Papieskie-1569; Węgry- 1582; Hamburg- 1649; Wiedeń-1669;Słowacja- 1744;Mainz- 1483;Warszawa- 1483; Hiszpania- 1492;Włochy- 1492;Morawy- 1744; Czechy- 1744;Moskwa- 1891. Dlaczego?
11 miesięcy temu / Wet
 
Przewrotne kłamstwo mitycznego antysemityzmu odchodzi w Polsce w niebyt. Stąd te wrzaski nienawistników, którzy na nim żerowali i planowali żerować latami.
11 miesięcy temu / sp
 
Może to kara za odwołanie do zbrodniarza Napoleona w hymnie oraz gwiazdy masońskie w godle.
11 miesięcy temu / aaa
 
Najbardziej absurdalne są oskarzenia Polaków że nie bronili Żydów przed zagładą. Po pierwsze sami Polacy nie obronili się przed zagładą jaką nam zgotowali Niemcy a po drugie nikt nie ma przymusowego obowiązku w tym i Polacy poświecać swojego zycia i swojej rodziny dla ratowania Żyda czy kogokolwiek innego.
11 miesięcy temu / Czesław
 
Gdzie jest nasz minister spraw zagranicznych ? Gdzie jest IPN ? Gdzie instytucje kultury ? Gdzie nasi historycy z Panem Żarynem na czele ? Dlaczego nasz rząd płaci grube pieniądze instytucjom, które szkalują nas przed całym światem ? Czy nie lepiej przeznaczyć część z tych pieniędzy na PRAWDĘ ? Przecież to ona nas wyzwoli. Jeżeli nie przemawia do naszych rządzących cytat JPII to może z Młynarskiego: "Kto się stawia ten ma z tego mimo wszystko jakiś zysk, A kto słucha i ulega ten najpierwszy bierze w pysk..."
11 miesięcy temu / Pentody
 
Krzewiciele antypolonizmu. Kto ich wypędzał? Wyjechała ubecka wierchuszka i prekuratur Michnik, czekały na nich pieniądze, mieszkania i posady.
11 miesięcy temu / Zbigniew
 
@Sec. Umysł ludzki dążąc do racjonalnego wyjaśnienia problemu z którym się boryka będzie generalizował czyli uogólniał. Nie wiem kim jesteś ale chyba nie rozumiesz ludzi i nie wiesz co mówisz. Twoja krytyka "Z was widzę tacy chrześcijanie, że wstyd" to też uogólnienie w stosunku do ogółu komentatorów. Innych krytykujesz a sma to robisz. Hipokryto.
11 miesięcy temu / Krzysiek
 
Dobre najpierw: "Z was widzę tacy chrześcijanie, że wstyd." Potem: "..Widzicie że każde generalizowanie jest absurdem..." A na koniec: "Nie sądzicie a nie będziecie sadzeni" Czyli najpierw osąd zawierający uogólnienie a a na koniec przestroga abyśmy nie osądzali innych. I to wszystko w jednym wpisie. Typowa zagrywka charakterystyczne dla atakujacej Polskę nacji.
11 miesięcy temu / emk
 
W PISMIE SWIETYM pisze ; "plemie zmijowe".
11 miesięcy temu / Jara
 
"Z was widzę tacy chrześcijanie, że wstyd" filo-semi-masochista sie odezwal .....Bog stworzyl Narody ,kazde Panstwo ma swoje granice ...a zydow Bog wypedzil z ich kraju,poprzez ich uczynki,nazywajac ich synagoga szatana..proste jest wiec ze wsrod wyznawcow Chrystusa ,zle sie czuja ci co Go przesladowali i zabili.."krew Jego na nas i syny nasze"sami tego chcieli co maja.....a teraz swoje brudy projekyuja na innych....Polska to nie Polin,tu byli tylko w goscinie i przy takim zachowaniu nie dlugo pozostana.
11 miesięcy temu / ela
 
Szanowni Państwo, za ludobójstwo w okupowanej Polsce są odpowiedzialni Niemcy. Sympatia i antypatia pomiędzy ofiarami wojny, którymi byli Polacy różnych wyznań i narodowości nie ma żadnego znaczenia.
11 miesięcy temu / Kasia_Kowalska
 
Dlaczego Żydzi uważają się za pępek świata? Są takimi samymi ludźmi jak inne narody i nie mają prawa żądać specjalnych praw. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem
11 miesięcy temu / alex
 
Chciałbym napisać coś dobrego o stosunkach izraela z Polską. Chciałbym ... ale nie ma dobrych rzeczy w naszych stosunkach. Do tanga trzeba dwojga. Konczmy ten cyrk i zerwujmy stosunki dyplomatyczne Z tym panstewkiem. Tak będzie dla nas lepiej.
11 miesięcy temu / emk
 
wpisy pełne oburzenia są bez sensu, bo na nikim nie robi to wrażenia. Od lat mamy przypiętą odpowiednią łatkę. Pięć osób nas atakuje , a i tak moglibyśmy nakryć całą diasporę żydowską czapkami na facebooku wstawiając materiały o żydowskiej policji z getta. Albo facebook by na to pozwolił, albo musiałby usunąć 1-2 miliony polskich kont użytkowników i cały świat widziałby czarno na białym kim oni są.
11 miesięcy temu / Pejot
 
Co na te słowa swoich rodaków Szewach Weiss odznaczony Orderem Orła Białego przez Prez.Dudę, Daniels, Swiatowy Kongres Zydów i in.?
11 miesięcy temu / Hug
 
Z was widzę tacy chrześcijanie, że wstyd. Czy Nergal jest waszym reprezentantem? Ostatnio brylowal w izraelskiej TV. Teraz Izraelczycy będą patrzeć na nas przez pryzmat jego wypowiedzi. Widzicie że każde generalizowanie jest absurdem. "Nie sądzicie a nie będziecie sadzeni" Bóg osadzi mnie, was i ich.
11 miesięcy temu / Sec
 
?tysiącletniego koszmaru, jakim było życie Żydów w Polsce?, czy nie można bylo znaleźć innego miejsca na ziemi? "Gdyby nie ta wrodzona nienawiść, nie byłoby tysięcy pogromów, dekretów i wypędzeń, w tym hiszpańskiej inkwizycji, których kulminacją był Holokaust", przesada, Polska nigdy nie rządziła w Hiszpanii!
11 miesięcy temu / Rys
 
A ojciec Szamira to nie był czasem w Judenracie?
11 miesięcy temu / qlnick
 
To po co tu byli i mieszkali 1000 lat?
11 miesięcy temu / Buli
 
Na szacunek i sympatię trzeba sobie zasłużyć. Dlaczego mam wyznawać miłość do Żydów, których w istocie nie lubię? Mam prawo być pro... i mam prawo być anty... To ja decyduję o tym, kogo szanuję i kogo nie znoszę. Nie mam zamiaru kłamać, że ich lubię, kiedy ich nie cierpię.
11 miesięcy temu / Kasia_Kowalska
 
A dlaczego to przez setki lat prześladowani Żydzi z całej Europy szukali schronienia w Polsce? A ci co dziś Polskę oskarżają - niech spróbują włożyć kipę czy sztreimlę i chodzić po Paryżu, Berlinie czy Brukseli - zobaczymy co ich spotka? A w Polsce widzę ich na co dzień, nikt ich nie zaczepia - a nawet sam mam znajomych chasydów i rozmawiamy sobie dowcipnie i wesoło! Na pewno większość Polaków nie ma nic wspólnego z pogromami wyrażenie i specjalność rosyjska ani z antysemityzmem - które próbują nam wciskać!
11 miesięcy temu / gość
 
Mateusz 23.33: ?... wy, żmijowe plemię....? Zresztą tak Żydów określał Chrystus w wielu miejscach Ewangelii. Czyżby Chrystus będąc Żydem był antysemitą?
11 miesięcy temu / Ojciec
 
BÓG im to wszystko "wynagrodzi". Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
11 miesięcy temu / Daro
 
Izrael czyli żydokomuna przygotowuje się do ofensywu na nieruchomości w Polsce. Wprowadzić im wizy oraz amerykanom. 100 euro.
11 miesięcy temu / Warto wspomnie
 
Po co nam współpraca z państwem rasistowskich terrorystów mordujących Palestyńczyków w okupowanym przez siebie kraju? Po co nam współpraca z mordercami Chrześcijan w Iraku i Syrii? Po co nam współpraca z państwem bezczelnie uprawiającym antypolonizm? Dlaczego Rząd RP zachowuje się jak maltretowana kobieta zastraszona i uległa zwyrodniałemu oprawcy?! Kiedy wreszcie zerwiemy z tym chorym układem i zaczniemy realizować politykę propolską, nie proizraelską?!
11 miesięcy temu / Kasia_Kowalska
 
13 i 14 lutego 2019 roku premier izraela namawiał do rozpoczęcia III wojny światowej. Zobacz też co znaczy "opcja samson".
11 miesięcy temu / Pejot
 
To, że są ludzie, którzy ich nienawidzą to fakt. Wystarczy poczytać komentarze na innych niż to forach. Ta nienawiść ma podłoże duchowe. Zły duch nienawidzi żydów, bo przez nich przyszło Zbawienie Świata. Drugie, Bóg obiecał im powrót do Jerozolimy po wielu latach, odbudowę kraju itd. W Piśmie Świętym czytamy, że Bóg może odwrócić nastawienie do narodu, który wola do Niego. Jakiekolwiek generalizowanie będzie błędem. My różnimy się i nawet na tym forum moje uwagi nie znajdują zrozumienia mimo, że moja fascynacja Biblią może być pomocną dla niektórych. Piszę tylko by was ostrzec przed śmiercią. Mamy każdemu przebaczać, nawet wrogom. Jeśli uważacie niektórych żydów za wrogów, to przynajmniej starajcie się nie pisać czegoś złego, czego będziecie się wstydzić przed Bogiem z pokolenia Judy. Niektórym żydom brakuje chrześcijańskiego podejścia do świata, przebaczenia. To my mamy przebaczać.
11 miesięcy temu / Sec
 
Ciekawe czy odpowiadamy również za gradobicia i koklusz?! A rząd PiS-u bo na prezydenta Dudę to już chyba tylko szaleniec może liczyć zamiast bronić naszego dobrego imienia, rozpoczął tymczasem akcję przeciwko narodowcom vide: zajęcie przez "służby" Centrum Edukacyjnego Powiśle pod pretekstem propagowania antysemityzmu i faszyzmu.
11 miesięcy temu / sorcier
 
?To prawda, że wśród Polaków byli, i nadal są, Sprawiedliwi. Ale zdecydowaną większość stanowili i stanowią ci nienawidzący Żydów? ? napisał na łamach ?Haaretz? Israel Harel...................A może tak: To prawda, że wśród Żydów byli, i nadal są Prawdomówni. Ale zdecydowaną większość stanowili i stanowią kłamcy i niewdzięcznicy nienawidzący Polaków....Żal mi Narodu żydowskiego. Szczególnie dzieciaków i młodzieży. Karmieni są strachem i nienawiścią. Dzisiejsi Żydzi przypominają mi Polaków za czasu komunizmu. Gdy Polaków straszono ,,zgniłym zachodem" Izraelczycy - OBUDŹCIE SIĘ!!! Władza od dziesięcioleci Wami manipuluje i ,,pierze Wam mózgi". Polacy, to wspaniały naród kochający Wolność i prawych ludzi bez względu na ich narodowość. Niemieccy okupanci podczas II WŚ wymordowali miliony Polaków, miliony Żydów i setki tysiące ludzi innego pochodzenia.Dlaczego dzisiaj Wasze władze przekłamują historię? Nie wiem. Ale domyślam się...
11 miesięcy temu / Airam
 
poczytajcie fora ,te bez cenzury to się dowiecie kto ma rację
11 miesięcy temu / chichot
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.