DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Polacy przeciw reformie emerytalnej

Polacy przeciw reformie emerytalnej
fot. AH/FORUM
#RZĄD    #TUSK    #PIS    #REFORMA EMERYTALNA    #KOPACZ    #STATYSTYKA    #EMERYTURA    #BŁASZCZAK    #SZYDŁO

Ośmiu na dziesięciu Polaków sprzeciwia się podniesieniu wieku emerytalnego mężczyzn do 67 lat, a 86 proc. nie popiera podwyższenia wieku emerytalnego kobiet do 67 lat - wynika z opublikowanego w środę badania CBOS. Tymczasem rządowymi projektami w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego do 67. roku życia oraz w sprawie zmian w emeryturach mundurowych zajmie się w Sejmie specjalna 27-osobowa komisja nadzwyczajna. Pierwsze czytania obu projektów emerytalnych są zaplanowane na czwartek.

 

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej marszałek Ewa Kopacz powiedziała, że taką propozycję przedstawiła Prezydium Sejmu i Konwentowi Seniorów. – Parytety zostały przedstawione, wyliczone i była zgoda co do kształtu tej komisji – zaznaczyła marszałek Sejmu.

 

Tymczasem posłowie Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że rządowy projekt reformy emerytalnej spowoduje „głodowe świadczenia” dla wielu osób. W zamian proponują m.in. pakiet ustaw prorodzinnych, ustawę pozwalającą na wybór między ZUS i OFE oraz Narodowy Program Zatrudnienia. – Jest bardzo wiele wątpliwości natury prawnej dotyczących podwyższenia wieku emerytalnego, dotyczących wysokości emerytur. Te emerytury, o których mówi premier Donald Tusk po zmianach będą bardzo niskie (...) Donald Tusk skazuje młodych Polaków na emigrację, a starszych na głodowe zasiłki – mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

 

Posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz powiedziała dziś, że po ewentualnym przyjęciu przez Sejm ugrupowanie to zaskarży prawdopodobnie projekt do Trybunału Konstytucyjnego. Według posłanki Polska przyjmując projekt rządowy "łamie wszystkie zobowiązania, jakie przyjął nasz kraj wstępując do Unii Europejskiej" i prawa nabyte obywateli.

 

Wiceszefowa PiS Beata Szydło podkreśliła z kolei, że partia ma alternatywne rozwiązania dla propozycji rządowych. Szydło zapowiedziała, że PiS w najbliższym czasie przedstawi w Sejmie Narodowy Program Zatrudnienia. – Chcemy zaproponować rozwiązania ustawowe, które byłyby wsparciem dla przedsiębiorców przy zatrudnianiu i tworzeniu nowych miejsc pracy – zaznaczyła.

 

Przyjęty przez rząd w ubiegłym tygodniu projekt zakłada, że od 2013 r. stopniowo będzie zrównywany i podwyższany wiek przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn do 67. roku życia. Docelowe 67 lat kobiety osiągną w 2040 r., a mężczyźni w 2020 r.

 

Źródło; rp.pl, stefczyk.info

pam


DATA: 2012-04-25 18:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.