DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 20  >   POLSKA

Jerzy Wolak

Polacy pragną zmiany


Nie o takiej Polsce marzyliśmy za komuny. Śniliśmy o Rzeczypospolitej wolnej i praworządnej, w której szanuje się tradycję, rodzinę i własność. Pragnęliśmy Polski na wskroś nowoczesnej, przez nowoczesność jednak rozumiejąc wszelkie owoce rozwoju myśli ludzkiej, nie zaś odrzucenie Boga i dziedzictwa przeszłości, nie pochwałę i promocję wyuzdania, nie negację praw natury.
 

Pragnęliśmy, aby w naszej Ojczyźnie należnym szacunkiem cieszył się każdy obywatel – również ten, który w matczynym łonie czeka, by zobaczyć kraj bogaty i uczciwy, państwo potężne i sprawiedliwe, oraz ten, któremu po latach ciężkiej pracy dla dobra ogółu należy się czas komfortowego wypoczynku. Chcieliśmy rządu, dla którego jedynymi wyznacznikami działań będą: Dekalog, polska racja stanu i polski interes narodowy.

Czy mamy dziś tę wymarzoną Polskę? Nie! Czujemy za to na karkach coraz silniejszy ucisk fiskalno-ekonomiczny, coraz bardziej nieustępliwą presję ideologiczną i coraz bardziej nieznośną arogancję władzy.

Wielu zaślepionych wołało: Komuno wróć!, i oto niepostrzeżenie komuna wróciła. Znów rządzi naszym krajem Partia nie mniej oderwana od rzeczywistości niż PZPR, znów najmniej liczy się dobro szarego obywatela, znowu media pełnią rolę propagandowej tuby jedynej słusznej ideologii, znowu knebluje się nauczanie historii i znowu ostateczną wyrocznią w naszych wasalnych kwestiach jest głos zagranicznego suwerena.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Amerykański Departament Stanu ostrzega przed możliwymi kolejnymi zamachami terrorystycznymi na Sri Lance.

 
 

„Do 290 wzrósł bilans zabitych podczas ataków bombowych na kościoły i hotele na Sri Lance w Wielką Niedzielę. Liczba rannych sięga 500” – poinformował w nocy z niedzieli na poniedziałek rzecznik policji na Sri Lance Ruwan Gunasekera. Jak dotąd służby zatrzymały 24 osoby podejrzane o udział w zamachu. Żadna organizacja nie przyznała się do ich przeprowadzenia.

 

W specjalnym wywiadzie dla PCh24.pl, arcybiskup Aleppo Jean-Clément Jeanbart opowiada o sytuacji chrześcijan w Syrii, naturze Islamu oraz dlaczego tzw. arabska wiosna przyniosła skutki odwrotne do zamierzonych.

 

Bez ochrony życia nie ma ochrony ani pracy, ani polityki, ani bezpieczeństwa, ani wzrostu gospodarki – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 były szef MON Antoni Macierewicz.

 

Klęska urzędującego prezydenta Poroszenki wobec sukcesu nowicjusza Zełenskiego to odbicie nastrojów Ukraińców, zmęczonych permanentnymi „reformami bez reform”. Pierwsze dyskusje po ogłoszeniu wyników exit poll nie pozostawiają złudzeń – u naszego wschodniego sąsiada nadal nie będzie spokoju i atmosfery do przyspieszenia zmian ekonomicznych, a zachodnia Ukraina coraz bardziej oddala się od wschodniej części kraju.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.