DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 20  >   POLSKA

Jerzy Wolak

Polacy pragną zmiany


Nie o takiej Polsce marzyliśmy za komuny. Śniliśmy o Rzeczypospolitej wolnej i praworządnej, w której szanuje się tradycję, rodzinę i własność. Pragnęliśmy Polski na wskroś nowoczesnej, przez nowoczesność jednak rozumiejąc wszelkie owoce rozwoju myśli ludzkiej, nie zaś odrzucenie Boga i dziedzictwa przeszłości, nie pochwałę i promocję wyuzdania, nie negację praw natury.
 

Pragnęliśmy, aby w naszej Ojczyźnie należnym szacunkiem cieszył się każdy obywatel – również ten, który w matczynym łonie czeka, by zobaczyć kraj bogaty i uczciwy, państwo potężne i sprawiedliwe, oraz ten, któremu po latach ciężkiej pracy dla dobra ogółu należy się czas komfortowego wypoczynku. Chcieliśmy rządu, dla którego jedynymi wyznacznikami działań będą: Dekalog, polska racja stanu i polski interes narodowy.

Czy mamy dziś tę wymarzoną Polskę? Nie! Czujemy za to na karkach coraz silniejszy ucisk fiskalno-ekonomiczny, coraz bardziej nieustępliwą presję ideologiczną i coraz bardziej nieznośną arogancję władzy.

Wielu zaślepionych wołało: Komuno wróć!, i oto niepostrzeżenie komuna wróciła. Znów rządzi naszym krajem Partia nie mniej oderwana od rzeczywistości niż PZPR, znów najmniej liczy się dobro szarego obywatela, znowu media pełnią rolę propagandowej tuby jedynej słusznej ideologii, znowu knebluje się nauczanie historii i znowu ostateczną wyrocznią w naszych wasalnych kwestiach jest głos zagranicznego suwerena.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Niestety sytuacja jest nadal niedobra i dynamiczna. Nasze działania muszą być bardzo zdecydowane – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki zapowiadając nowe obostrzenia w związku z tzw. pandemią koronawirusa.

 
 

Mainstreamowe media zagraniczne jednostronnie i zarazem krytycznie odnoszą się do czwartkowej decyzji polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja eugeniczna jest nielegalna.  Materiały na ten temat opublikowały między innymi BBC, CNN i New York Times. Naciski na naszą Ojczyznę wywierają także zagraniczne organizacje pozarządowe.

 

- Bardzo się cieszę z czwartkowego rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście szkoda, że stało się to tak późno, ale najważniejsze, że w końcu wyrok zapadł - mówi w rozmowie z PCh24.pl Paweł Lisicki, pisarz, publicysta, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

 

Ksiądz biskup Olivier de Germay będzie następcą kardynała Philippe’a Barbarina, który po procesach o ukrywanie pedofilii został ostatecznie uniewinniony, ale nie powrócił już do Lyonu. Od marca urząd metropolity pozostawał nieobsadzony. Tymczasem jest to, po Paryżu, najważniejsza i zarazem najstarsza francuska diecezja, a jej ordynariusz jest honorowym Prymasem Galii.

 

Celebryci – z których część jeszcze całkiem niedawno prezentowała się w mediach społecznościowych z antyrządowymi grafikami w stylu „KON-STY-TUC-JA” – mają poważny problem z zaakceptowaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekł to, co było oczywiste od wielu lat: aborcja eugeniczna jest sprzeczna z polską Ustawą zasadniczą.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.