DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 20  >   POLSKA

Jerzy Wolak

Polacy pragną zmiany


Nie o takiej Polsce marzyliśmy za komuny. Śniliśmy o Rzeczypospolitej wolnej i praworządnej, w której szanuje się tradycję, rodzinę i własność. Pragnęliśmy Polski na wskroś nowoczesnej, przez nowoczesność jednak rozumiejąc wszelkie owoce rozwoju myśli ludzkiej, nie zaś odrzucenie Boga i dziedzictwa przeszłości, nie pochwałę i promocję wyuzdania, nie negację praw natury.
 

Pragnęliśmy, aby w naszej Ojczyźnie należnym szacunkiem cieszył się każdy obywatel – również ten, który w matczynym łonie czeka, by zobaczyć kraj bogaty i uczciwy, państwo potężne i sprawiedliwe, oraz ten, któremu po latach ciężkiej pracy dla dobra ogółu należy się czas komfortowego wypoczynku. Chcieliśmy rządu, dla którego jedynymi wyznacznikami działań będą: Dekalog, polska racja stanu i polski interes narodowy.

Czy mamy dziś tę wymarzoną Polskę? Nie! Czujemy za to na karkach coraz silniejszy ucisk fiskalno-ekonomiczny, coraz bardziej nieustępliwą presję ideologiczną i coraz bardziej nieznośną arogancję władzy.

Wielu zaślepionych wołało: Komuno wróć!, i oto niepostrzeżenie komuna wróciła. Znów rządzi naszym krajem Partia nie mniej oderwana od rzeczywistości niż PZPR, znów najmniej liczy się dobro szarego obywatela, znowu media pełnią rolę propagandowej tuby jedynej słusznej ideologii, znowu knebluje się nauczanie historii i znowu ostateczną wyrocznią w naszych wasalnych kwestiach jest głos zagranicznego suwerena.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1455 – zmarł bł. Fra Angelico (właśc. Guido di Pietro), włoski dominikanin, wybitny malarz religijny (ur. 1387). Do klasztoru wstąpił w wieku 20 lat. Pełnił funkcję wikariusza i przeora konwentu w Fiesole. Malarstwa uczył się we Florencji. Na polecenie papieża Eugeniusza IV udał się do Rzymu, gdzie wymalował dwie kaplice w bazylice św. Piotra i Pałacu Watykańskim. Na zamówienie Ojca Świętego Mikołaja V przyozdobił jego apartament oraz prywatną kaplicę. Swoje dzieła Fra Angelico pozostawił także w Kortonie i Orvieto.

 
 

Premier Mateusz Morawiecki odwołał wyjazd na zebranie państw Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie. Powodem absencji szefa polskiego rządu ma być zamieszanie jakie wywołały słowa Benjamina Netanjahu mówiące o Polakach pomagających Niemcom w holokauście.

 

Funkcjonariusze Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu zatrzymali w obwodzie turkiestańskim cztery osoby podejrzewane o działalność terrorystyczną i rozbudzanie konfliktów religijnych.

 

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez niemiecką gazetę „Die Welt”, do Niemiec wraca co trzeci nielegalny imigrant wydalony z tego kraju. „Bezpośrednio po wydaleniu wsiada się w autobus powrotny do Niemiec. To niedopuszczalne” - mówi Armin Schuster z CDU.

 

Senat stanu Kentucky przegłosował ustawę zabraniającą przeprowadzenia aborcji po wykryciu bicia serca nienarodzonego dziecka. Dokument trafi następnie do stanowej Izby Reprezentantów, gdzie Republikanie stanowią większość. Głos bijącego serca jest słyszalny dla lekarza już około szóstego tygodnia życia dziecka. 


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.