DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Polacy nie poparli obywatelskiego projektu „Świeckie Państwo”. Lewica złoży go jako poselski?

Polacy nie poparli obywatelskiego projektu „Świeckie Państwo”. Lewica złoży go jako poselski?
Adam Chelstowski/Forum

Promowany przez lewicowych polityków obywatelski projekt ustawy „Świeckie Państwo” nie zyskał poparcia Polaków. W wyznaczonym czasie inicjatorom akcji nie udało się zebrać wymaganej liczby podpisów. Lewica się nie poddaje i prawdopodobnie niektóre pomysły z projektu złoży w Sejmie jako pomysły poselskie.

 

Do wymaganej liczby 100 tys. podpisów poparcia, wedle deklaracji lewicowych polityków, „brakło niewiele”. To oznacza, że inicjatywa obywatelska „Świeckie Państwo” zakończyła swój byt.

 

Projekt zakładał, że Polska jest państwem „świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań, urzeczywistniającym zasadę oddzielenia Kościołów i związków wyznaniowych od państwa przy zachowaniu wzajemnej autonomii i niezależności”. Ważnym rozwiązaniem proponowanych zapisów był zakaz finansowania z budżetu państwa Kościoła katolickiego i innych związków wyznaniowych.

 

Lewicowi działacze (akcję wspierali m.in. SLD, Nowoczesna, Razem, Obywatele RP, oddziały Komitetu Obrony Demokracji, Partia Zieloni, Inicjatywa Feministyczna, Ogólnopolski Strajk Kobiet) uważają, że wybrano zły czas na zbiórkę, bo ta trwała w czasie kampanii wyborczej i – jak zaznaczyła rzecznik SLD Anna Maria Żukowska – „nie było mocy przerobowych ludzkich, żeby zaangażować w zbiórkę podpisów”.

 

Żukowska dodała, że nie jest wykluczone, że projekt otrzyma nowe życie i zostanie złożony w Sejmie jako poselski. Jak wyjaśniła jest możliwe, że będzie to taki sam projekt, lub część rozwiązań z obywatelskiego projektu. Lewicy chodzi głównie o kwestie finansowe Kościoła i związków wyznaniowych.

 

Warto dodać, że w podobnym czasie trwała zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem "Stop pedofilii", który poparło ponad 265 tys. osób.

 

Źródło: niezalezna.pl

MA


DATA: 2019-11-16 11:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I chwała Bogu
7 miesięcy temu / Lorenc
 
Gdyby rzeczywiście miałoby być świeckie tzn neutralne światopoglądowo. Ale nie było i nie będzie bo lewica nachalnie narzuca swoją religię tzn marksizm w kolejnych odsłonach. A jak nachalnie to chyba każdy widzi.
7 miesięcy temu / czloax
 
Obywatelskie projekty ustaw to "wydmuszki" pozoru demokracji. Chyba żaden taki projekt jeszcze nie przeszedł. Zbierzcie nawet 1 mln podpisów, a zablokuje go w Sejmie jakiś "poseł" wybrany przez 10 tyś.
7 miesięcy temu / Mirrro
 
odszkdodowania- słusznie prawisz ale nawet Kukiz 15 jak znalazł się w sejmie ,szybko zapomniał o postulacie nie finansowania partii i p-osłów....
7 miesięcy temu / Darius
 
Polska jest krajem katolickim i tak ma pozostać na zawsze!!!
7 miesięcy temu / Adam
 
Co złego w referendum? Koszty. Po co organizować ogólnopolski plebiscyt w sprawie w której nawet 100tys podpisów nie da się zebrać?
7 miesięcy temu / Wojtek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.