DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Polacy narodem „euroentuzjastów”? Bzdura! Wolimy wyjść z Unii niż przyjąć islamskich imigrantów

Polacy narodem „euroentuzjastów”? Bzdura! Wolimy wyjść z Unii niż przyjąć islamskich imigrantów
Fot. Łukasz Dejnarowicz / Forum

Od lat w polskie uszy sączona jest prounijna propaganda. Zgodnie z nią należymy, jako naród, do najbardziej entuzjastycznie nastawionych wobec wspólnoty społeczeństw. Tymczasem wyniki najnowszego sondażu dotyczącego przyjmowania imigrantów z krajów islamskich zadają kłam powielanym tezom – unię akceptujemy, ale tylko wtedy, gdy to się nam opłaca. Nie zaryzykujemy jednak przyjmowania przybyszów z Bliskiego Wschodu za cenę mglistej „solidarności europejskiej”.

 

Z czerwcowych badań IBRIS dla tygodnika „Polityka” wynika, że 56,5 proc. Polaków nie chce, by nasz kraj przyjął imigrantów. I to nawet za cenę utraty części unijnych funduszy. Jedynie nieco ponad 40 proc. respondentów jest zdania, że należałoby ulec ewentualnemu euroszantażowi.

 

W wykonanej analizie społecznych postaw zadano jednak także pytanie dotyczące poważniejszych konsekwencji odmowy przyjęcia imigrantów – „Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców z krajów muzułmańskich, nawet gdyby z tego powodu wiązało się to z koniecznością opuszczenia Unii Europejskiej?”.

 

Odpowiedzi twierdzącej (zdecydowanie "tak" oraz "raczej tak") udzieliło w sumie 51,2 proc. osób. Ledwie 37,6 proc. badanych uważa, że członkostwo w UE jest warte przyjęcia przybyszów.

 

W badaniach widać wyraźny związek między „miłością” Polaków do Unii Europejskiej a brukselskimi dotacjami. W pierwszej kolejności naród chce być bezpieczny – to dla nas ważniejsze niż pieniądze. Skoro jednak mielibyśmy pozostać bez eurofunduszy, to członkostwo we wspólnocie straciłoby dla nas jakikolwiek sens i bez żalu opuścilibyśmy UE.

 


Źródło: wp.pl

MWł
 


DATA: 2017-07-05 11:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wolimy być pod butem Putina niż muzułmanina.
ponad 1 rok temu / do axl
 
Trafne komentarze z niternetów: "Sondaż winno się przeprowadzić wśród działaczy PiS z pytaniem:"czy dla władzy i zemsty na Tusku poświęciłbyś geostrategczne interesy Polski"" "Białoruś pod butem Putina. Ukrainie wydarto siłą część kraju. A Polacy boją się uchodźców i widzą siebie poza UE.
ponad 1 rok temu / axl
 
To bardzo budujące i pokazujące, że w ostateczności zwrócimy się do Matki Bożej i oddamy się jej pod opiekę poprzez zamknięcie granic dla terrorystów i ochronę narodu przed barbarzyńcami kosztem odtrącenia brudnych pieniędzy euroliberałów.
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 
zadni euroejtuzjasci......mozna wspolpracowac z kims, ale nie byc jego pacholkiem
ponad 1 rok temu / tak
 
Ciekawe, ilu tych, co to tak bardzo kochają dotacje z nich skorzystało. Oprócz chłopów, którzy dostają dopłaty, co cieszy szczególnie tych, którym nie bardzo chce się pracować oraz nielicznych tych, którzy uwłaszczyli się na PGR-ach, a wiec dostają porządne pieniądze, kto z Polaków tak korzysta z tych mitycznych dotacji? Jakaś mała grupa. Ludzie są ogłupieni.
ponad 1 rok temu / MAC
 
Trzeba do kosztów doliczyć ogromne sumy nieopodatkowanych zysków wyprowadzane przez niemieckie ,francuskie czy brytyjskie supermarkety,firmy produkcyjne czy centra dystrybucyjne,gdzie płacą najniższe krajowe. Czy zostało jeszcze cokolwiek ze znaczacego przemysłu w polskich rękach?
ponad 1 rok temu / Lakszli46
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.