26 marca 2018

Polacy likwidują pamiątki po zwolennikach światowej rewolucji. Niemcy lamentują

(fot. By Tenax (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons)

Niemiecka gazeta „Neues Deutschland” aktem wandalizmu określiła zlikwidowanie w Zamościu płyty poświęconej pamięci Róży Luksemburg. Niemcom nie podoba się, że Polacy wypierają ze swojej historii wszelkiej maści marksistów, komunistów i innych zwolenników światowej rewolucji.  

 

Ze ściany jednej z zamojskich kamienic zdjęto płytę upamiętniającą miejsce narodzin rewolucjonistki Róży Luksemburg. Redaktorzy „Neues Deutschland” podnieśli larum, że oto w Polsce nie szanuje się „tradycji ruchu robotniczego” i określili działanie władz samorządowych mianem aktu wandalizmu.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Dodatkowo, postać Róży Luskemburg przedstawiono jako – oczywiście – ofiarę antysemickich prześladowań. Nie dodano jednak, że owe „prześladowania” nastąpiły w łonie ówczesnych struktur partii socjalistycznej i nie miały nic wspólnego z nienawiścią rasową, tylko zapoczątkowane były rozbieżnoscią w poglądach politycznych.

 

Gdyby Polska była obecnie otoczona przez komunistycznych intruzów, którzy chcieliby wedrzeć się do kraju i spustoszyć go, nikt nie miałby zastrzeżeń do usunięcia tablicy. Jednak w obecnej sytuacji powstaje wrażenie, że chodzi jedynie o ślepą zemstę za coś, co uważane jest za straszną narodową zdradę – pisze autor artykułu Ludger Storch, zaniepokojony całym zajściem.

 

Róża Luksemburg była jedną z wiodących postaci ruchu socjalistycznego na ziemiach polskich i niemieckich. Działając na przełomie XIX i XX w. współtworzyła takie partie jak: PPS i SDKPiL (Socjaldemokracja Królestwa Polskiego i Litwy). Opowiadała się za międzynarodową rewolucją, w której interesy klasy robotniczej będą stać wyżej niż interes niepodległościowy. Była zwolenniczką rewolucji bolszewickiej.

 

Róża Luskemburg została zabita przez funkcjonariuszy Freikorpsu podczas powstania robotniczego w Berlinie w 1919 r. Jej postać zajmuje ważne miejsce w historii niemieckiej socjaldemokracji.

 

Źródło: onet.pl

PR

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 58. Pięć wieków rewolucji

 

Polonia Christiana 58. Pięć wieków rewolucji

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 133 333 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram