DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Polacy jako antysemici negujący holokaust. Brytyjski „The Observer” przedstawia Polskę światu

Polacy jako antysemici negujący holokaust. Brytyjski „The Observer” przedstawia Polskę światu
Credit Image: © Artur Widak / NurPhoto za pośrednictwem ZUMA Press

„Wraz z wejściem w życie nowego prawa odmawiającego polskiego udziału w nazistowskich okropnościach wiele osób obawia się narastającego antysemityzmu" - napisał w „The Observer" polski korespondent gazety Christian Davies.

 

Po raz kolejny świat otrzymuje informacje o Polsce jako kraju antysemitów czekających na okazję, aby pozbyć się z kraju obywateli pochodzenia żydowskiego. Brytyjski korespondent w swoim artykule przedstawił głosy członków diaspory żydowskiej w Polsce obawiających się powrotu agresywnego antysemityzmu. Porównał obecną sytuację do tej z marca 1968 r.

 

Atmosferę podgrzewają głosy samych zainteresowanych jak np. przewodniczącej Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Warszawie Anny Chipczyńskiej, która zaznaczyła, że jej członkowie „codziennie padają ofiarą antysemickich, antyżydowskich stwierdzeń".

 

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich wskazywał, że „w ostatnim tygodniu słyszał o większej liczbie młodych Żydów, którzy myślą o wyjeździe z Polski niż kiedykolwiek wcześniej(…)To wyzwanie dla polskiego rządu: niektórzy obywatele nie czują się komfortowo, żyjąc we własnym kraju".

- Jeśli nadejdzie taki moment, kiedy w tym kraju nie będę mógł mówić prawdy bez obaw o trafienie do więzienia, to z niego wyjadę. Ten czas nie nadszedł i będę walczył z całego serca i duszy, aby nigdy do tego nie doszło – zadeklarował rabin.

 

Dziennikarz brytyjskiej gazety nie zadał sobie trudu przeczytania chociażby fragmentu ustawy, z góry zakładając, że dotyczy ona negowania udziału Polaków w holokauście. - Choć popularne w kraju, nowe prawo (...) okazało się dyplomatyczną i wizerunkową katastrofą poza jego granicami, gdy naukowcy, osoby, które przeżyły Holokaust i sojusznicze rządy razem wyraziły swoją krytykę i obawy dotyczące potencjalnie negatywnego wpływu na badania nad Holokaustem i jego zrozumieniem -napisał. Jak widać, dziennikarz nie słyszał o oświadczeniu IPN, w którym wyraźnie zaznaczone jest, że nowa ustawa nie wpłynie w najmniejszym stopniu na dotychczasowe badania nad historią holokaustu.

 

Podkręcanie atmosfery wzmagającej się fali antysemityzmu łączy się z obchodami 50. rocznicy marcowych wydarzeń. Brytyjski artykuł potwierdza przewidywania wielu komentatorów politycznych, którzy wskazywali, że w kontekście przyszłych wydarzeń rocznicowych będzie się starano przedstawić Polskę jako zdominowany przez antysemitów kraj.

 

 

Źródło; onet.pl, rmf24.pl

PR


DATA: 2018-02-12 21:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i doigrałeś się! To jest efekt twojego bezrozumnego działania,że swoje urojenia nazywasz oczywistą prawdą. Na dodatek mniemasz że te urojenia są przykryte obłudnym płaszczem tolerancji wobec Polaków.
6 miesięcy temu / do nn
 
No i doigraliśmy się! To jest efekt bezrozumnego działania obecnej ekipy rządzącej,że na świecie ocenia się obecnie Polskie społeczeństwo jako nasycone antysemityzmem,co jest oczywistą prawdą, przykrytą obłudnym płaszczem tolerancji.
6 miesięcy temu / nn
 
Polacy jako Katolicy okazują Miłość wszystkim ludziom.
6 miesięcy temu / Wierzący
 
?The Observer" do kogo należy?
6 miesięcy temu / guin
 
Jesli tak klamia RUDE ANGOLE jak z DEFILADA WOLNOSCI i ENIGMA to gratuluje im prymitywizmu !!!
6 miesięcy temu / FERDEK KIEPSKI
 
jestem człowiekiem i nie kupuje nic z izraela
6 miesięcy temu / jestem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.