1 czerwca 2018

„Pokuta, pokuta, pokuta”! Irlandczycy chcą wynagradzać za aborcyjne referendum!

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

Obrońcy życia w Republice Irlandii rozpoczynają 40-dniową pokutę. To reakcja na wynik referendum usuwającego chroniącą życie poprawkę do konstytucji. Organizatorzy akcji pokutnej zachęcają do postu, udziału w Mszach, przyjmowania sakramentów, a także pogłębiania wiedzy religijnej.

 

Akcja „Czterdzieści dni wynagrodzenia dla życia i wiary” ma być zadośćuczynieniem za wynik referendum aborcyjnego w Irlandii. Około 2/3 mieszkańców „Zielonej Wyspy” zagłosowało za usunięciem chroniącej życie 8 Poprawki do krajowej konstytucji.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Rozpoczęta 30 maja akcja potrwa do 6 lipca. Pomysłodawcy zachęcają między innymi do codziennej lub jak najczęstszej Mszy i Komunii, postu (jeśli to możliwe o chlebie i wodzie lub o samej wodzie), spowiedzi, przyjęcia szkaplerza, a także lektury wybranych dokumentów z nauczania Kościoła oraz fragmentów objawień fatimskich.

 

Organizatorzy dni pokuty – grupa „Rosary on the Coast for Life and Faith” („Różaniec na Wybrzeżu dla Życia i Rodziny” – nawiązanie do akcji z 2017 roku) – zauważają, że jeśli człowiek straci łaskę Bożą, to musi udać się do spowiedzi. Podobnie jest zaś z narodem. „Jako lud musimy pójść do Boga i błagać o jego miłosierdzie i wybaczenie” – czytamy w oświadczeniu prasowym grupy. Wszystko po to, „by mógł On obdarzyć nas Swą łaską i byśmy stali się zdolni do jej przyjęcia”.

 

W najbliższym czasie parlament uchwali nowe prawo aborcyjne. Zgodnie z zapowiedziami oznaczać to będzie tzw. liberalizację przepisów. Takie rozwiązanie popiera między innymi niekryjący się ze swym homoseksualizmem szef irlandzkiego rządu Leo Varadkar. Dni pokuty stanowić zatem będą przeciwwagę dla „prac” trwających w irlandzkim parlamencie.

 

Portal Life Site News zauważa, że trwają naciski na Irlandię Północną, by podobnie jak Republika Irlandii zliberalizowała prawo aborcyjne. Chociaż bowiem Irlandia Północna należy do Zjednoczonego Królestwa, to obowiązuje w niej bardziej konserwatywne prawo o ochronie życia poczętego niż w Anglii, Szkocji i Walii.

 

Kryzys irlandzkiego społeczeństwa wiąże się z kryzysem tamtejszego Kościoła. Jak pisał Benedykt XVI w liście pasterskim do irlandzkich katolików z 2010 roku „w ostatnich dziesięcioleciach Kościół w waszym kraju musiał jednakże zmierzyć się z nowymi i poważnymi wyzwaniami, jakie postawiły przed wiarą szybkie przekształcenia i sekularyzacja irlandzkiego społeczeństwa. Nastąpiły bardzo szybkie zmiany społeczne, niejednokrotnie podminowujące tradycyjne przywiązanie ludu do nauczania i wartości katolickich.

 

Bardzo często praktyka sakramentów i formy nabożeństwa, które podtrzymują wiarę i pomagają jej wzrastać, jak na przykład częsta spowiedź, codzienna modlitwa i coroczne rekolekcje, zostały zarzucone. W tym okresie zaznaczyła się mocno tendencja — również u kapłanów i zakonników — do przyjmowania świeckiego sposobu myślenia i wydawania sądów o rzeczywistości bez wystarczającego odniesienia do Ewangelii”.

 

Źródła: lifesitenews.com / vatican.va

 

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 141 289 zł cel: 300 000 zł
47%
wybierz kwotę:
Wspieram