3 listopada 2017

Przybywa obrońców krzyża z pomnika Jana Pawła II. Pomoc zaoferowali Węgrzy

(Pomnik św. Jana Pawła II w Ploërmel. FOT.REUTERS/Stephane Mahe/FORUM )

Usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II we francuskim mieście Ploërmel odbija się szerokim echem, a sprawa dyskryminacji chrześcijan staje się coraz głośniejsza. W obronę krzyża zaangażowali się już nie tylko Polacy. Pomoc w transporcie niechcianego we Francji znaku Męki Chrystusowej zaoferowali Węgrzy.

 

Szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó zadeklarował, że Węgry są gotowe przewieźć krzyż i sfinansować transport. Minister poinformował, że za pośrednictwem ambasady Węgier w Paryżu nawiązano kontakt z władzami Ploërmel w tej sprawie, ale nie nadeszła żadna odpowiedź.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Szijjártó ocenił też, że decyzje motywowane tolerancją, prowadzące do wypierania chrześcijaństwa, są „ogromnie szkodliwe” dla przyszłości Europy, a takie działania „należy uznać za próbę wyeliminowania cywilizacji i kultury”.

 

Niezależnie od wyznań religijnych, nikt nie może zaprzeczyć faktom, że chrześcijaństwo jest decydującą częścią europejskiej kultury. Czy to prawda, że ​​w XXI wieku Europa usuwa chrześcijański symbol? Każdy ma prawo do wolności religijnej, z wyjątkiem chrześcijan? – pytał minister. Jak dodał, europejskie wartości chrześcijańskie muszą zostać zachowane, a ludzie, którzy przybywają do Europy, muszą zaakceptować i respektować lokalne prawa i tradycje ludzi, którzy tu żyją.

 

Kiedy Rada Stanu zdecydowała o usunięciu krzyża z pomnika Jana Pawła II w Ploërmel, premier Szydło zadeklarowała, że monument – by ocalić jego formę – powinien trafić do Polski.

 

Gotowość na przyjęcie pomnika już wyraziły władze Zakopanego, co stanowiłoby wypełnienie testamentu Jana Pawła II, który pod Giewontem w 1997 roku apelował do Polaków mówiąc: „Brońcie krzyża”. Burmistrz miasta zaznaczył też, że są już trzy lokalizacje, w których pomnik mógłby stanąć. Wszystkie związane są z wizytami polskiego papieża.

 

Także radni powiatu sochaczewskiego zadeklarowali, że są gotowi przyjąć papieski pomnik w jednej z gmin regionu. „Zapewniamy, że na gościnnej Ziemi Sochaczewskiej, której dzieje są nierozerwalnie splecione z chrześcijaństwem i najwyższym poświęceniem dla Ojczyzny, znajdziemy godne miejsce dla Papieża Polaka, który ocalił świat przed komunizmem. Przyjęcie pomnika naszego Ojca Świętego będzie dla nas najwyższym zaszczytem” – podkreślono w stanowisku. Działania władz Ploërmel oceniono zaś jako przypominające „najgorsze totalitarne wzory”.

 

Równolegle trwa akcja w ramach której można wyrazić swój sprzeciw wobec skandalicznej postawy francuskich władz. Za pośrednictwem platformy protestuj.pl można wysłać do Rady Stanu oraz Ambasadora Republiki Francuskiej w Polsce list w obronie pomnika upamiętniającego postać świętego papieża Polaka. Pismo trafi do adresatów w języku polskim i francuskim.

 

 

Źródło: wprost.pl, niezalezna.pl, protestuj.pl

MA

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 132 803 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram