DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Pokłosie legalizacji homo-związków w USA. Skauci znoszą ograniczenia dla homoseksualistów

Pokłosie legalizacji homo-związków w USA. Skauci znoszą ograniczenia dla homoseksualistów
fot. The Library of Virginia / Wikimedia Commons

Władze największej organizacji skautowskiej w Stanach Zjednoczonych zakończyły debatę na temat ograniczeń obowiązujących dotychczas osoby homoseksualne. Zarząd Boy Scouts of America ogłosił, iż osoby homoseksualne będą mogły być przełożonymi i członkami grup skautowskich. Prezes organizacji uzasadnił to m. in. „rosnącymi wyzwaniami legislacyjnymi”.

 

Decyzja Sądu Najwyższego USA, stanowiąca de facto legalizację homo-związków, przynosi obfite żniwo zepsucia w różnych dziedzinach. Tym razem amerykańska prasa doniosła, iż władze ogólnokrajowej organizacji skautowskiej, Boy Scouts of America (BSA), podjęły decyzję o zniesieniu ograniczeń dla osób homoseksualnych.

 

Zarząd organizacji dyskutował na temat, czy „jawni i zadeklarowani homoseksualiści” mogą być przełożonymi i członkami zgrupowań skautowskich.  Zapadła decyzja pozytywna, którą ogłoszono na stronie internetowej BSA. Formalnie ma ona zostać zatwierdzona 27 lipca. Decyzję uzasadnił prezes organizacji, twierdząc, iż stoją za nią „gwałtowne przemiany społeczne” i rosnące wyzwania legislacyjne”.

 

Decyzja napawa nadzieją szefa ruchu Skauci dla Równości, który powiedział, iż oznacza ona „początek końca praktykowanego od dekad przez organizację Boy Scouts zakazu dla gejowskich liderów i rodziców, takich jak moje dwie mamy”.

 

 

Źródło: buzzpo.com

FO
DATA: 2015-07-17 19:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba w związku z tym zastanowić się jaki jest rodowód skautów, czy nie ma historycznego powiązania z masonerią.W obrębie skautingu mówi się o tzw. wilczętach, a jest to rodzaj masonerii adopcyjnej.
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Skauci przestali być tym samym skautami.
ponad 5 lat temu / obiektywny
 
Dzięki temu dewianci uzyskają szeroki "dostęp" do dzieci - o to, a nie "tolerancję" chodziło.
ponad 5 lat temu / wars
 
W efekcie tych działań, tylko organizacje akceptujące idee LGBT przetrwają jako organizacje. Katolicy, którzy będą chcieli tworzyć ruch skautowski, pod żadnym pozorem nie będą mogli go rejestrować jako organizacji. Po prostu wycieczka/spotkanie przyjaciół. Niebawem każda organizacja, instytucja, większa firma będą musiały zatrudniać określony procent osób LGBT- czy to szkoła, czy szpital, czy sąd, czy fabryka, czy fundacja, czy portal.. To samo być może spotka Kościół. Msze święte będą się odbywać po domach, podczas gdy w kościołach zajętych przez przebierańców będą się odbywać parodie obrzędów kościelnych. Wolność w internecie pozostanie, pod warunkiem akceptacji LGBT. Warto więc utrzymywać kontakty w życiu realnym. Z drugiej strony, taka sytuacja oczyści Kościół z ludzi, którzy religię używają do innych celów.
ponad 5 lat temu / nikt
 
Ja swojego dziecka nie wysłałbym na obóz z dewiantem seksualnym.Ciekawe, czy amerykańscy rodzice oddadzą swoje dzieci w ręce zboczeńców.
ponad 5 lat temu / marekb54
 
Stanom się to należy, i nie tylko to.
ponad 5 lat temu / momus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.