DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Zapraszamy na styczniowe pokazy filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden”. Sprawdź gdzie i przybądź!

Zapraszamy na styczniowe pokazy filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden”. Sprawdź gdzie i przybądź!

W związku z ogromnym zainteresowaniem Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi i portal PCh24.pl zapraszają do Elbląga i Krakowa na specjalny pokazy filmu  „Mięsożerca. Wróg numer jeden” oraz dyskusję z jego twórcami i producentami. 

 

 

Nie jest to film o diecie! Dokument ujawnia bowiem niebezpieczeństwa jakie kryją się za promocją weganizmu i wegetarianizmu. Pokazuje, jak wykorzystywana jest ludzka wrażliwość na los zwierząt, do przemycania ideologii niszczącej człowieka i wywracającej znany nam porządek świata.

 

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że wegetarianizm, weganizm i szeroko rozumiany ruch na rzecz praw zwierząt jest aktywnością mającą na celu zapobieganie bezcelowemu cierpieniu zwierząt, to po zdjęciu tej wierzchniej warstwy okazuje się, że motywy działania są zgoła inne. Wrażliwość ludzi na cierpienie jest bowiem bezwzględnie wykorzystywana do promowania niebezpiecznych dla człowieka ideologii.

 

Tak podskórnie dokonuje się demontaż struktur społecznych, kulturowych, religijnych czy ekonomicznych. Kiedy bliżej przyjrzeć się efektom suflowanych działań okazuje się, że chodzi o zmiany uderzające w godność człowieka, o zniszczenie chrześcijanach fundamentów i Kościoła.

 

Film „Mięsożerca. Wróg numer jeden” w reżyserii Piotra Relicha i Łukasza Korzeniowskiego wskazuje na przyczyny i skutki takiego działania. Pokazuje do czego prowadzi uczłowieczanie (humanizacja) zwierząt i zezwierzęcanie (dehumanizacja) ludzi.

 

 

 

Pierwszy pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden

odbędzie się 23 stycznia (czwartek) o godzinie 18.30

w Hotelu Arbiter

przy ulicy Plac Słowiański 2 w Elblągu.

 

 

 

Drugi pokaz filmu Mięsożerca. Wróg numer jeden

odbędzie się 28 stycznia (wtorek) o godz. 18.00

w Krakowskim Klubie  Wtorkowym

w lokalu „Róg Brackiej i Reformackiej

przy ul. Reformackiej 3 w Krakowie.

 

 

 

Produkcja filmu była możliwa dzięki wsparciu Darczyńców. Od Państwa hojności zależy też w ilu miejscach uda się zorganizować darmowe pokazy tego dokumentu.

 

 

 

Ks. Bortkiewicz na premierze „Mięsożercy”: weganizm to już nie dieta, tylko oferta ideologiczna

Film „Mięsożerca. Wróg numer jeden” nie jest o koncepcjach żywieniowych. Bo weganizm i wegetarianizm dzisiaj przestały być propozycjami dietetycznymi. Są ofertą ideologiczną. Są ofertą, która promuje godność zwierząt. Ale ta promocja dokonuje się kosztem degradacji człowieka. Im więcej szacunku dla zwierząt, tym więcej pogardy dla człowieka. To właśnie dlatego film, który mogą Państwo dzisiaj zobaczyć jest tak ważny, a zarazem tak niepopularny w pewnych kręgach. Skala i źródła ataków na ten film pokazują, że spór nie toczy się o dietę, spór toczy się o światopogląd, a ostatecznie toczy się o człowieka, jego wartość, jego godność - napisał w liście skierowanym do uczestników premiery filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

 

 

Czy film „Mięsożerca” spodobał się widzom? Relacja z premiery [VIDEO]

Za nami premiera filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden”. Czy dzieło Piotra Relicha i Łukasza Korzeniowskiego przypadło widzom do gustu? Zapraszamy do obejrzenia relacji video z wydarzenia, które odbyło się 28 listopada w Warszawie.

 

 


DATA: 2020-01-24 08:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
34
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A Warszawa?
6 miesięcy temu / Pat
 
Niech wege przeprowadzi szturm na koszer i halal. Zaraz zrozumie dlaczego nie można!
7 miesięcy temu / Jot
 
kiedy Wrocław?
8 miesięcy temu / gg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.