DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2019 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Pokazał prawdę o aborcji - został skazany. A wszystko w wyniku „zupełnie przypadkowego donosu”

Pokazał prawdę o aborcji - został skazany. A wszystko w wyniku „zupełnie przypadkowego donosu”
źródło: zycieirodzina.pl

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód ukarał naganą Sylwestra S. – organizatora kwietniowej pikiety antyaborcyjnej. W ocenie wymiaru sprawiedliwości mężczyzna dopuścił się wywołania publicznego zgorszenia, ponieważ miał ze sobą plakat z finalnym efektem aborcji, czyli rozszarpanym na kawałeczki dzieckiem. Wyrok ma charakter nakazowy.

 

Pikieta, na której Sylwester S. miał ze sobą „kontrowersyjny transparent” odbyła się 14 kwietnia 2018 roku na Placu Litewskim zorganizowana przez „Fundację Pro – Prawo do Życia”. Jak podaje portal polskatimes.pl „zupełnie przez przypadek happening zauważyła Magdalena Bielska z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i złożyła zawiadomienie na policję”.

 

Sprawą zajął się Sąd Rejonowy Lublin-Zachód. W wyniku przeprowadzonego postępowania uznano, że Sylwester S. dopuścił się publicznego wywołania zgorszenia i nałożył na niego karę nagany. Wyrok nie jest prawomocne.

 

Z decyzji tej cieszy się Magdalena Bielska, będąca w tej sprawie oskarżycielem posiłkowym. – Bardzo dobrze, że taki wyrok zapadł, takie pikiety są niedopuszczalne, jak można w obecności rodzin z dziećmi epatować tak drastycznymi zdjęciami? (…) Mam nadzieję, że ten wyrok to początek zmiany, który zahamuje zapędy pewnych środowisk – powiedziała.

 

Z kolei Mariusz Dzierżawski z „Fundacji Pro – Prawo do Życia” zapowiedział sprzeciw od tego wyroku. – Takich spraw wygraliśmy kilkadziesiąt. Złożymy sprzeciw bo wierzymy, że i tym razem sąd stanie po stronie prawdy. Zarzuty nam stawiane mają wyraźne podłoże ideologiczne – podkreślił.

 

Źródło: polskatimes.pl

TK


DATA: 2018-08-18 10:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zadziwiające, że tym ludziom, których tak razi widok zabitego dziecka, zupełnie nie przeszkadza olbrzymia ilość obrzydliwych krwawych scen w filmach i serialach, które przecież tez często oglądają dzieci.
10 miesięcy temu / abc
 
bardzo mi się podoba argumentacja tej pani - typowa lewacka mentalność, zakłamanie, durność; może pokazać jej skatowanych przez jej mentorów ludzi po przesłuchaniach? a może sieroty uliczne z okresu rządów jej wielkiego mistrza destrukcji pseudonim Lenin? specjalnie nie liczę na otrzeźwienie; te lewackie stwory tak mają;
10 miesięcy temu / JARO
 
Pani Magdaleno - jak można epatować popieraniem wykonywania tak drastycznych zabójstw?
10 miesięcy temu / Obywatel
 
Biedna kobieta, która myli aborcję z troską o rodzinę. Bardziej trzeba powiedzieć, że bardziej ona myśli o wygodnym i bezproblemowym życiu, nawet za cenę śmierci niewinnych. W myśl zasady, czego oczy nie widzą, sercu nie żal.
10 miesięcy temu / Krakusik
 
Ta baba zasługuje by jej życie codzienne uczynić nieznośnym. Takich volksdeutschów należy tępić z całą surowością...nie powiem Prawa bo... żyjemy w epoce "bandyckich kodeksów", nie Praw.
10 miesięcy temu / agricola
 
Ktoś powinien pani oskarżycielce i pani śmędzinie dać korepetycje z prawdy i przyzwoitości. Na pewno ktoś wie gdzie obie babidła mieszkają.
10 miesięcy temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.