DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Pokaz filmu „Smoleńsk” w stołecznym Teatrze Wielkim. Na widowni prezydent, premier i prezes PiS

Pokaz filmu „Smoleńsk” w stołecznym Teatrze Wielkim. Na widowni prezydent, premier i prezes PiS
Lech Łotocki w roli prezydenta Lecha Kaczyńskiego, klatka z filmu Smoleńsk

Prezydent RP Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wzięli udział w uroczystym pokazie filmu „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauzego. Na widowni pojawili się również odtwórcy głównych ról.

 

Fabuła filmu opowiada o lotniczej katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lecha Kaczyński, jego żona Maria, były prezydent na uchodźcie Ryszard Kaczorowski oraz inni przedstawiciele władz państwa, wojska oraz duchowieństwa.

 

W „Smoleńsku” w reżyserii Antoniego Krauzego grają między innymi: Beata Fido, Maciej Półtorak, Redbad Klijnstra, Jerzy Zelnik oraz (w roli pary prezydenckiej) Lech Łotocki i Ewa Dałkowska.

 

- Bardzo bym chciała, żeby ten film się udał. Ze względu na ludzi. Bo to, co mi się zdarzało na ulicy te uściski, te zaklinania, zachęty, żeby ten film powstał… Dlatego okropnie się teraz denerwuję, bo nie chciałabym ich zawieść - powiedziała portalowi wPolityce.pl Ewa Dałkowska, odtwórczyni roli Marii Kaczyńskiej.

 


Źródło: wPolityce.pl, tvp.info

MWł
  


DATA: 2016-09-05 20:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sam siejesz tutaj zamęt, pisząc swoje widzimisię odmienne od nauk Pana Jezusa. Kryterium jest stopień wypełniania Prawa Bożego, a nie stanowisko na tym świecie. Jeśli czasami zdarza się że osoba wypełniająca Prawo Boże ma "bogaty" pogrzeb, to miejsce w Królestwie Niebieskim ma nie na podstawie "bogactwa" pogrzebu, lecz dzięki wypełnianiu Prawa Bożego. Nie podoba ci się bardzo dobry przykład Jaruzelskiego, to mogę podać lepsze: "pogrzeby" elit Korei Północnej - Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila. Te tłumy opłakujące zmarłych wcale nie zapewniły im Królestwa Niebieskiego. I podobnie jest z pogrzebami innych bogatych bezbożników, bo podobne im tłumy bezbożnych "opłakujących" wcale im nie pomagają.
ponad 3 lata temu / do Wolnościowiec
 
@do Wolnościowiec: Nie przypominam sobie, żeby Jaruzelski miał pogrzeb odprawiany przez biskupa. A że był medialny, to dlatego, że poprzedni reżim tego chciał. No i wątpię, by katolicy modlili się o tę przykrą czerwoną postać, bo z jakiego powodu? To co powiedział Jezus, że "ostatni będą pierwszymi" nie przeczy temu, co napisałem. Syn Boży miał na myśli uczynki, a nie to, że kto ma głośny bogaty pogrzeb, ten nie wstąpi do Królestwa Niebieskiego. Również nie przeczy temu, co napisałem o tym, że łatwiej do Nieba wstąpić tym, za których modlą się tłumy itd., a takimi ludźmi są ci, którzy mają wspaniałe ceremonie, odprawia się za nich miesięcznice i te, które Kościół ustanowił błogosławionymi i świętymi. A tymi osobami są raczej te elitarne, którym cześć już oddawano za życia dzięki temu, że należały do elit (dawne tytuły honorowe), były bogate, były władcami albo ew. poświęciły swe życie obronie wiary lub Kościołowi. Skończ więc proszę siać zamęt.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Pierwszy byś nie przeszedł przez to sito, bo nigdy nie napisałeś czegoś innego poza dyrdymałami.
ponad 3 lata temu / do NN
 
nic ciekawego tu się nie ukazuje.Tylko dwaj panowie wymieniają między sobą razy i piszą mieszankę dyrdymałów.Czy do tego ma służyć "prawa strona internetu",PCh24pl.Bo jakichś rozsądnych i rzeczowych wypowiedzi nie widać.Może potrzebne jest jakieś sito wypowiedzi.
ponad 3 lata temu / NN
 
Zadeklarowany komunisto, to "inne kryterium" o którym pisałem jest oparte na słowach samego Pana Jezusa, a nie na lewackich bajdurzeniach które tu wypisujesz. Kłamiesz że Kościół Katolicki poprzez "bogate pogrzeby" wskazuje wzory do naśladowania i że osoby bogate mają łatwiej w drodze do Królestwa Niebieskiego. Przykład: pogrzeb Jaruzelskiego i msza w jego intencji w warszawskiej Katedrze Polowej Wojska Polskiego z udziałem bliskich ideowo tobie i jemu "elit". Oczywiście dla komuchów w twoim stylu Jaruzelski to jest wzorzec do naśladowania, ale nie dla katolików i Polaków. Dlatego kolejny raz proponuję byś skończył zamieszczać tu antykatolickie wypociny i wpisywał je na idealnych dla ciebie lewicowych portalach, gdzie znajdziesz podobnych sobie towarzyszy. I z których "słów o równości" mam się wycofać? Napisałem: "przecież z tych samych słów Pana Jezusa wynika że nie będzie tam równości". Z prawdy mam się wycofać? Twoje niedoczekanie, lewaku.
ponad 3 lata temu / do Wolnościowiec
 
Zwracam się tylko do Ciebie, do-Wolnościowiec-u, per Towarzyszu, a nie do innych. To co napisałeś o "innym kryterium" idzie w parze z tym, że katolickie władze państw i Kościół Katolicki wskazują nam wzory do naśladowania i to właśnie te osoby zmarłe mające bogate, że się tak wyrażę, pogrzeby, mają łatwiej w drodze do Królestwa Niebieskiego. Jeszcze łatwiej mają ci, za których systematycznie modlą się tłumy (np. prezydent Kaczyński z małżonką), a najlepiej (bo w zasadzie Niebo jest już pewne i przesądzone), gdy dochodzi do procesu beatyfikacji i kanonizacji. Zatem nie odmawiaj mi racji, a sam winieneś wycofać się ze słów o równości.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.