DZIŚ JEST:   24   LUTY   2019 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Etelberta, króla
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 54  >   ŚWIAT

Valdis Grinsteins

„Pojednanie” na rzecz destrukcji


Plan Rewolucji dla Ameryki Południowej zakładał (i wciąż zakłada) utworzenie w tamtejszych krajach rządów komunistycznych lub przynajmniej komunistom przychylnych.

 

Komunistyczne partyzantki w Ameryce Południowej poniosły militarną porażkę. Nie zniechęciło to jednak bynajmniej sił Rewolucji, które natychmiast przekierowały lewackie ruchy na ścieżkę polityczną, aby kontynuowały dzieło zniszczenia choć w inny, powolniejszy sposób.

 

Jaskrawego przykładu pomocnika Rewolucji w tej materii dostarcza dwukrotny wenezuelski prezydent Rafael Caldera. Ów typowy przedstawiciel deformacji ideologicznej, jakiej dopuściła się południowoamerykańska chrześcijańska demokracja, był jednym z największych sprzymierzeńców lewicy katolickiej i walczących komunistów. Gdy pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku wenezuelska partyzantka została całkowicie pokonana, nikt inny jak właśnie zasiadający wówczas w fotelu prezydenckim Caldera zajął się „pacyfikacją”. Polegała ona na wywiezieniu partyzantów z dżungli i obsadzeniu ich na pozycjach urzędniczych pod pretekstem dania im „drugiej szansy”. Podczas swej kolejnej kadencji Caldera równie mocno przysłużył się komunistom, zwalniając z więzienia Hugo Chaveza, którego czekała jeszcze wieloletnia odsiadka za udział w zamachu stanu. Wkrótce po wyjściu na wolność Chavez objął urząd prezydenta.

 

Obecnie obserwujemy działania kolejnego rządu na rzecz rewolucji antychrześcijańskiej, a zarazem na szkodę społeczeństwa, które ów rząd wybrało. Mowa o Kolumbii i zachodzącym tam „procesie pokojowym”.

Choć militarnie pokonana, kolumbijska partyzantka komunistyczna wciąż pozostaje groźna, aczkolwiek nie ma obecnie możliwości objęcia władzy i zepchnięcia kraju w otchłań komunizmu. Partyzanci mogą sobie pozwolić na dalszą działalność, ponieważ dysponują znacznymi zasobami finansowymi. Komunistyczne partyzantki w Ameryce Południowej są bowiem w istocie kartelami narkotykowymi.

Podobnie jak w przypadku Wenezueli kolumbijscy partyzanci opuszczają dżunglę, by znaleźć zatrudnienie na rządowych posadach, by zostać posłami bądź przynajmniej członkami partii politycznych. Jeśli więc mówi się tu o „drugiej szansie” to chyba tylko w kontekście możliwości dalszego prowadzenia antychrześcijańskiej rewolucji.

 

Mobilizacja aktywistów      

 

Kolumbijski prezydent Juan Manuel Santos Calderón wraz z rządem kolumbijskim rozpoczął w roku 2012 w Norwegii „pokojowe” negocjacje z terrorystyczną partyzantką FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia – Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii). Jak zwykle bywa w takich przypadkach, media – niczym orkiestra pod dyrekcją jednego dyrygenta – miały „zapomnieć” o jednych sprawach, by podkreślać inne, a to w celu umożliwienia kryminalistom znalezienia swego miejsca w społeczeństwie obywatelskim. Dziennikarze szczególnie unikali takich określeń jak: handlarze narkotyków czy porywacze. W ten sam sposób „zapominano” również o marszach protestacyjnych, które w wielu kolumbijskich miastach gromadziły tysiące osób sprzeciwiających się porwaniom dokonywanym przez komunistyczną partyzantkę. Media tak przedstawiły wojnę z terrorystami, jakby chodziło o wojnę domową. W ten sposób łatwiej było postrzegać poddanie się kryminalistom jako „pokój między braćmi”.

Trudno było przekonać kolumbijską opinię publiczną, by osoby, które przez pięćdziesiąt lat porywały, kradły, zabijały i podkładały bomby, nagle uzyskały powszechne przebaczenie bez poniesienia kary za zbrodnie, ba, wręcz aktywnie współtworzyły życie społeczne. A co jeszcze bardziej skandaliczne, nikt nie pojmował, dlaczego bohaterowie wojenni, jak pułkownik Hernán Mejía Gutiérrez, trafiali do więzień za nieudowodnione, rzekome zbrodnie, podczas gdy prawdziwi przestępcy, których zbrodnie były ogólnie znane i dowiedzione, pozostali wolni, a nawet mieli pełnić funkcje publiczne.

W roku 2013 rozmowy „pokojowe” przeniesiono do Hawany, a w sierpniu 2016 roku poznaliśmy ostateczny tekst porozumienia. Postanowienia były dla katolickiej opinii publicznej niezwykle trudne do przyjęcia. Zawierały bowiem zapisy jawnie szkodliwe dla zdrowego społeczeństwa, jak choćby postanowienie realizacji radykalnej reformy rolnej i podniesienia podatków czy wprowadzenie w szkołach obowiązkowych kursów edukacji seksualnej i nauczania ideologii gender.

 

Ostatecznie traktat „pokojowy”, który należałoby raczej nazwać traktatem poddania się państwa przestępcom, nie został zaakceptowany. Władze ogłosiły więc w tej sprawie powszechne referendum.

W waszych rękach jako Kolumbijczyków będzie decyzja, czy poprzecie waszym głosem to historyczne porozumienie. Obiecałem wam ostatnie słowo w tej kwestii i tak właśnie będzie – zapowiedział prezydent Kolumbii, wyznaczając datę referendum na 2 października 2016 roku.

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

1953 – po sfingowanym procesie w więzieniu mokotowskim został powieszony gen. August Emil Fieldorf ps. „Nil”, organizator i dowódca Kedywu Armii Krajowej, zastępca Komendanta Głównego AK. Od kwietnia 1944 dowódca zakonspirowanej organizacji „Niepodległość (krypt. NIE) przygotowanej do działań w warunkach sowieckiej okupacji.

 
 

Sportowa organizacja „Let All Play” domaga się zakazu używania symboli homoseksualnych na koszulkach i obiektach piłkarskich. „Wymaganie od profesjonalnych graczy piłki nożnej noszenia symboli LGBT narusza zasady FIFA i IFAB, które zakazują promowania symboli politycznych, osobistych lub religijnych” - napisano w raporcie.

 

Portal LifeSiteNews.com jest zdania, że biskupi biorący udział w watykańskim szczycie o nadużyciach seksualnych, unikają odpowiedzi na trudne pytania. Wśród nich są te dotyczące związku pomiędzy homoseksualizmem, a skandalami i nadużyciami seksualnymi, do których miało dojść w Kościele.

 

 

Niemiecki Bundestag przyjął zmianę prawa dotyczącego informowania o możliwości dokonania aborcji. Lewica chciała pełnej swobody w informowaniu o „usłudze” mordowania dzieci nienarodzonych. Chadecja zablokowała tę regulację, ale zgodziła się na częściowe zwiększenie zakresu informowania o możliwości abortowania dzieci. Bundestag zagwarantował również młodym kobietom dłuższy okres dostępu do darmowej antykoncepcji.

 

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowano program i cele rządu na 2019 roku. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział realizację nowych projektów socjalnych, prorodzinnych i infrastrukturalnych. Jednym z nich jest poszerzenie programu „Rodzina 500 plus”. Świadczenia będą wypłacane także od pierwszego dziecka.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.