DZIŚ JEST:   16   GRUDNIA   2019 r.

Św. Adelajdy, cesarzowej
Bł. Marii od Aniołów
 
 
 
 

Pogrzeb Unii Europejskiej. Abp Jędraszewski o konsekwencjach odrzucenia Pana Boga przez Zachód

Pogrzeb Unii Europejskiej. Abp Jędraszewski o konsekwencjach odrzucenia Pana Boga przez Zachód
Arcybiskup Marek Jędraszewski. FOT.Michal Tulinski/FORUM

Zaczęli walczyć z Panem Bogiem i teraz to się wszystko rozpada – powiedział o kryzysie Unii Europejskiej metropolita krakowski. Ponadto w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że ideologia gender „uderza w samą istotę dzieła stworzenia”.

 

Jeśli się odrzuca Boga, to – w konsekwencji – trzeba odrzucić wartości wypływające z chrześcijaństwa. Co więcej – wprowadza się dzisiaj dokładnie coś przeciwnego. Jednakże jeżeli ktoś chce teraz szukać innego fundamentu dla porządku społecznego czy międzynarodowego – nie tylko bez Boga, lecz także wbrew Panu Bogu – to musi wiedzieć, że się ten porządek nie ostoi. Mówiłem to wielokrotnie i powtarzam teraz, z pewnością większą niż pewność matematyczna, bo mówię to z pewnością teologiczną: to się nie ostoi – stwierdził w rozmowie z Piotrem Słabkiem arcybiskup Jędraszewski.

 

Proszę popatrzeć, co się dzieje z Unią Europejską. Zaczęli walczyć z Panem Bogiem i teraz to się wszystko rozpada. 60 lat temu zakładano z optymizmem Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) w Rzymie. Odnosi się wrażenie, że teraz jest pogrzeb Unii Europejskiej – dodał metropolita krakowski.

 

W latach 2008-2009 doszedł do głosu tzw. nowy ateizm, bardzo radykalny, nieznany dotąd w tej formie w naszych europejskich dziejach. Uderzono w to, co dla Jana Pawła II było fundamentem wszelkiego ładu – w prawdę. Nie tylko w tę Prawdę, którą jest Jezus Chrystus, lecz także w ogóle w prawdę w jej klasycznym rozumieniu – jako zgodności naszej myśli z rzeczami – powiedział abp Marek Jędraszewski w rozmowie z „Do Rzeczy”. Jego zdaniem Kościół musi na to zagrożenie odpowiedzieć w swojej duszpasterskiej działalności.

 

Nie możemy się temu obojętnie przyglądać. Nie bez powodu Benedykt XVI podkreślił niebezpieczeństwa związane z ideologią gender, uwydatniając to, że jest ona czymś gorszym niż ideologia marksistowska. (…) Nawet komunizm czy hitleryzm nie podważały tego, że ktoś jest kobietą, ktoś inny mężczyzną i mają określone funkcje do spełnienia, a dziś to się podważa – zauważył ordynariusz krakowski.

 

Ktoś powiedział, że Pan Bóg ścierpi wiele rzeczy, jeśli chodzi o zło i słabości człowieka, ale na atak na te sprawy, które odnoszą się do życia, tajemnicy życia, tego, że człowiek jest kobietą i mężczyzną, Pan Bóg ze spokojem patrzeć nie będzie, bo to uderza w samą istotę dzieła stworzenia – dodał arcybiskup Jędraszewski. Zdaniem metropolity krakowskiego katolicy muszą być gotowi, by głosić prawdę nawet za cenę oskarżeń o „fanatyzm i ciemnotę”. Między innymi taki los spotykał pierwszych chrześcijan, jednak z czasem wobec zarzutów przyszła mocna odpowiedź – „Państwo Boże” świętego Augustyna.

 

Ordynariusz krakowski skrytykował ponadto powielane tezy o podziale Kościoła w Polsce na „toruński” – konserwatywny i powiązany z Radiem Maryja oraz „łagiewnicki” – liberalny i sprzyjający Platformie Obywatelskiej. – Komuś pewnie zależało na tym, żeby nas podzielić – zauważył hierarcha.

 

Abp Jędraszewski nie chcąc oceniać obecnie rządzących zauważył pewną istotną zmianę. – Ostatnie miesiące i tygodnie poprzedniego parlamentu i rządu były związane z wieloma inicjatywami jawnie i wyraźnie antychrześcijańskimi. To była świadoma polityka zmierzająca w kierunku liberalizmu. Myślę tutaj o ustawach mówiących o gender, o tzw. ustawie antyprzemocowej, były to teksty aktów prawnych, które – podobnie jak sprawa in vitro – z samej swojej istoty uderzały w antropologię chrześcijańską, w pojmowanie życia człowieka i życia społeczeństwa. Takich sytuacji dzisiaj nie ma – powiedział metropolita krakowski.

 


Źródło: „Do Rzeczy”

MWł
 


DATA: 2017-04-10 14:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powinien by zrezygnować, gdyby był "biskupem" kościoła szatana. A że jest biskupem Kościoła Katolickiego, skrytykował obrzydliwe in vitro jak najbardziej słusznie.
ponad 2 lata temu / do buehehe
 
biskup, który krytykuje in vitro powinien zrezygnować z kapłaństwa, bo jest to obrzydliwe zachowanie. Dziwne, że wychwala pis, który jest przesiąknięty nienawiścią i komunizmem w najgorszej postaci. Przez takich księży ludzie właśnie rezygnują z kościoła.
ponad 2 lata temu / buehehe
 
Dokończenie postu. MAMY TO CO MAMY, ŚMIERĆ PRAWDY I ŻYCIE BEZ WARTOŚCI.
ponad 2 lata temu / Megi
 
równie zastanawiające jest mówienie o kościele JP2(tj nauczanie) JP2. Taki podział też jest manipulacją jakichś tam środowisk. Kościół zawsze był i pozostanie jeden w oparciu o nauki EWANGELII JEZUSA CHRYSTUSA
ponad 2 lata temu / jac
 
POGRZEB OZNACZA ŚMIERĆ, GRÓB.I OBAWIAM SIĘ, ŻE SZATAN I TAK WYJDZIE Z ZAKAMARÓW I CZELUŚCI PIEKŁA, BY TUMANIĆ I OGŁUPIAĆ WYKSZTAŁCONYCH NA UNIWERSYTETACH PÓŁINTELIGENTÓW IGNORANTÓW I TUMANÓW , KTÓRZY INTELIGENTNIE REALIZUJĄ SZATAŃSKIE POMYSŁY OCZYWIŚCIE POD POZOREM ULEPSZENIA ŚWIATA I UDOSKONALENIA CZŁOWIEKA WYNATURZAJĄC I NISZCZĄC DZIEŁO BOGA. KS.ABP MA RACJĘ MÓWIĄC, ŻE TAM GDZIE NIE MA BOGA , JEST DIABEŁ. NAJSMUTNIEJSZE JEDNAK W TYM DIABELSKIM DZIAŁANIU JEST TO, ŻE KOŚCIÓŁ PRZESIĄKA DIABELSKIM MODERNIZMEM I KAPŁANI NIESTETY WCHODZĄ W DIALOG ZE ZWODZICIELEM I STAJĄ SIĘ SOJUSZNIKAMI DIABŁA PRZEZ TCHÓRZLIWE MILCZENIE NA GZRZECHY CZY TEŻ PRZYZWOLENIE NA DEMORALIZACJĘ JAWNIE GRZESZĄCYCH. I CO? ZERO REAKCJI.JEŚLI JEST TO BARDZO INFANTYLNA I NAIWNA ARGUMENTACJA, BY SIĘ NIE NARAZIĆ ŚWIATU NAJCZĘŚCIEJ POWTARZAJĄ BÓG CIĘ KOCHA I JESTEŚ UMIŁOWANYM DZIECKIEM BOGA. GDZIE JEST ODPOWIEDZIALNOŚĆ I TROSKA O ŻYCIE WIECZNE, PRZESTROGA? NIE MA.I MAMY TO CO MAMY. ŚMIERĆ PRAWDY I ŻYCIE
ponad 2 lata temu / Megi
 
Z całym szacunkiem, ale Ksiądz Arcybiskup nie zna chyba tego zestawienia: http://www.stop-seksualizacji.pl/index.php/co-zrobilismy/item/322-piec-obszarow-destrukcyjnego-antyrodzinnego-dzialania-rzadu-w-polsce --- Ustawa antyprzemocowa obowiązuje i jest popierana przez obecny rząd na forum międzynarodowym.
ponad 2 lata temu / wierny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.