DZIŚ JEST:   21   CZERWCA   2018 r.

Św. Alojzego Gonzagi
Św. Jana Rigby
 
 
 
 

Pogrzeb komunistycznego generała bez asysty wojskowej

Pogrzeb komunistycznego generała bez asysty wojskowej

„Nie będzie wojskowej asysty honorowej na pogrzebie generała Tadeusza Pietrzaka” – napisał na Twitterze rzecznik MON, Jacek Sońta. Posądzany o udział w zabójstwie 30 Żołnierzy Wyklętych generał spocznie dziś na Powązkach Wojskowych.

 

Na podstawie obowiązującego prawa nie mogliśmy odmówić – powiedziała rzeczniczka Dowództwa Garnizonu Warszawa ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch odnośnie pochówku z asystą Pietrzaka. Wyjaśniała, że zgodnie z ceremoniałem wojskowym prawo do asysty mają m.in. kawalerowie Virtuti Militari, a odznaczenie to posiadał komunistyczny generał.

 

Dlaczego MON zmienił zdanie? – Środowiska kombatanckie formułowany sprzeczne opinie na temat przydzielenia asysty – powiedział „Rzeczpospolitej” płk Jacek Sońta.

 

Zmarły w poniedziałek gen. Pietrzak był m.in. dowódcą wojsk wewnętrznych MSW i zastępcą szefa Informacji Wojskowej. Cieniem kładą się na nim wydarzenia z 1946 r. Ze śledztwa IPN wynika, że w walkach z Narodowymi Siłami Zbrojnymi wrzucał granaty do budynku, w którym znajdowali się partyzanci. W grudniu 1970 r. jako komendant główny MO uczestniczył w naradzie w KC PZPR, podczas której zdecydowano o użyciu broni na Wybrzeżu.

 

 

Źródło: rp.pl

KRaj


DATA: 2014-03-14 13:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obejdą zakaz WOJSKOWEJ kompanii honorowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pod kierunkiem potomka patriotycznego pisarza każe Komendzie Głównej Policji wystawić POLICYJNĄ kompanię honorową. Obym się mylił. Spocznie na POWĄZKACH, jak wielu wielce zasłużonych komunistów i socjalistów, zdrajców własnego Narodu i Państwa. Smutne, przykre i haniebne.
ponad 4 lata temu / obejdą ten zakaz
 
Do ENTER: Wojna domowa???Hehehe.Dobre. Z armią sowiecką, NKWD i ich polskimi przydupasami
ponad 4 lata temu / sfinx
 
Była wojna domowa , Jedni i drudzy ciskali w siebie czym się dało . Ale jemu nie było wolno . co miał robić , brać na klatę ?. PS .To nie usprawiedliwienie generała , to fakt).
ponad 4 lata temu / ENTER
 
dobre i to; zhańbił siebie i polski mundur, i tego już nie zmaże z siebie; niech mu Pan Bóg wybaczy jego bardzo złe uczynki - oto, jak o tej sprawie myśli prawdziwy katolik. Tak trzymać!
ponad 4 lata temu / qzyck
 
dobre i to; zhańbił siebie i polski mundur, i tego już nie zmaże z siebie; niech mu Pan Bóg wybaczy jego bardzo złe uczynki; ale nie wymagajmy tego od ludzi, których bardzo skrzywdził; może nie widział, bo i skąd, lewacy sami tego nie wiedzą i tego nie uczą, że na koniec i tak każdy będzie rozliczony ze wszystkiego co w życiu zrobił; on też; ani apanaże, zaszczyty, stanowiska i mundur nie są w stanie obronić go od rozliczenia z całości życia przed Bogiem;
ponad 4 lata temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.