DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Pogańskie bożki w katolickim Kościele w Anglii. Interweniowali wierni

Pogańskie bożki w katolickim Kościele w Anglii. Interweniowali wierni
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Katolicki kościół w diecezji Brentwood w Anglii spotkał się z ostrą reakcją katolików w związku z umieszczeniem przed ołtarzem wizerunków pogańskich bożków. Ekspozycja miała towarzyszyć nabożeństwu, które było odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka do „duchowego zjednoczenia” na modlitwie w dniu 14 maja, by prosić Boga o pomoc w przezwyciężeniu epidemii koronawirusa.

 

W czwartek rano na Twitterze pojawiła się wiadomość ogłaszająca „międzywyznaniowe nabożeństwo modlitewne” w kościele pw. Męczenników Angielskich w Hornchurch. Wiadomości towarzyszyło zdjęcie, na którym widoczne były ustawione przed ołtarzem wizerunki hinduskiego bożka Sziwy, Buddy, ikona Jezusa Dobrego Pasterza oraz afrykańska rzeźba. Na spotkanie mające się odbyć o godzinie 19.00 w czwartek zapraszano „parafian i przyjaciół z innych wyznań, by zgromadzić się razem i modlić o uzdrowienie planety i naszej kruchej ludzkości z obecnej pandemii”. Uroczystość miał poprowadzić ks. Britto Belevendran.

 

Reklama wspólnej modlitwy z wyznawcami innych religii natychmiast spotkała się oburzeniem katolików, którzy oskarżyli ks. Belevendrana o bałwochwalstwo, synkretyzm, świętokradztwo i herezję indyferentyzmu. Wśród tweetów zbulwersowanych komentatorów można było przeczytać: „Wstyd!” „To umyślne łamanie pierwszego przykazania Dekalogu”. „To świętokradztwo i skontaktuję się z Waszym kanclerzem diecezji”. W końcu wiadomość o spotkaniu modlitewnym została usunięta.

 

Katolicka dziennikarka Caroline Farrow zauważyła, że jak na ironię do bulwersującego wydarzenia miało dojść „w kościele nazwanym na cześć angielskich męczenników, których święto było obchodzone ledwo tydzień temu. Ci księża, zakonnicy i świeccy oddali swoje życie, by ocalić katolicyzm”. Farrow prowadzi kampanię na rzecz ponownego otwarcia kościołów, jednak stwierdziła, że jeśli ma dochodzić w nich do bałwochwalstwa, to „być może lepiej będzie, jeśli pozostaną zamknięte”.

 

Farrow zwróciła szczególną uwagę na dziesięciorękiego bożka Sziwę, który jest w hinduizmie bogiem zniszczenia. Ks. Belevendran pochodzi z Indii, więc bez wątpienia zna tę symbolikę. Dziennikarka podkreśliła także odpowiedzialność biskupa diecezji, który powinien mieć świadomość „duchowych niebezpieczeństw” związanych z promowaniem takich wydarzeń. Jej zdaniem konieczne jest tutaj zadośćuczynienie za grzech świętokradztwa.

 

Źródło: ChurchMilitant.com

jjf


DATA: 2020-05-15 14:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do @lil - Bóg jest jeden, inne są tylko bałwany. Shiwa to bałwan. Tak samo baal. Tak samo zeus. Ludzie zawsze sobie znajdywali bożki, ale BÓG był i jest tylko jeden. I BOGU NIGDY NIE BYŁO MIŁE że ludzie czcili bożki bo są one głuche. Poczytaj człowieku BIBLIĘ zanim coś napiszesz w internetach!! Poczytaj sobie choćby ustęp o tym, jak to Eliasz pokazał ludowi Izraelskiemu że kapłani fałszywych bożków czczą głuche drewno!!! I poczytaj co się z tymi fałszywymi kapłanami potem stało!!! I zwróć szczególnie uwagę KTO ICH WYTRACIŁ
19 dni temu / Gość
 
Bóg jest jeden ,różnie tylko jest czczony ,papież to rozumie ,inni udają że nie ma na świecie od 4200 do 10 000 religii. Samych wyznań chrześcijańskich jest ok. 41.
21 dni temu / lil
 
deall z szatanem nigdy nie wychodzi nikomu na dobre a już deptanie tradycji i histori KK to w imię poprawności politycznej ZŁO !
21 dni temu / taki tam
 
do Second Pełna racja najwyższy czas żeby Kościół katolicki przestał wchodzić w "dialog" z innymi religiami poprzez "dni islamu", "dni judaizmu" czy też ekumeniczne "nabożeństwa" z protestantami. Prawda nie może kroczyć pod rękę z kłamstwem.
21 dni temu / emk
 
Pozazdroscili milosnikom pachamamy chcieli i u siebie miec swoje drewna do balwochwalstwa.
21 dni temu / Nick
 
Najgorszy jest taniec z Islamem. Kamien, ktory czcza to prawdopodobnie ten sam, ktory spadl z nieba w opisie z Dziejow Apostolskich, Wielka Artemiza Efeska. Wedlug muzulmanow ten kamien ma przemowic. Widze ilu katolikow uwierzyloby w te cuda, a Franciszek zatwierdzil. Zaklad?
21 dni temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.