DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Podwładny kard. Marxa: homoseksualni księża w mojej archidiecezji wykonują dobrą robotę

Podwładny kard. Marxa: homoseksualni księża w mojej archidiecezji wykonują dobrą robotę

Wikariusz generalny przy kard. Marksie, Ks. dr. Peter Beer oznajmił, że archidiecezja monachijska zatrudnia wielu „homoseksualnych księży i innych pracowników” wykonujących wspaniałą służbę dla Jezusa. Kard. Marx na specjalne zaproszenie papieża przebywa obecnie na Synodzie Młodych.

 

Ks. dr. Beer w wywiadzie opublikowanym na portalu Katholisch.de otwarcie przyznał, że w jego archidiecezji działają homoseksualni księża oraz, że jest bardzo zadowolony z owoców ich służby. „Posiadamy homoseksualnych księży oraz homoseksualnych pracowników, te osoby z homoseksualnymi inklinacjami wykonują wspaniałą pracę i są istotną częścią misji jaką wraz z całą archidiecezją wykonujemy dla Jezusa” – powiedział.

 

Na stronie archidiecezji monachijskiej możemy przeczytać, że „homoseksualni pracownicy” odbywają wspólnie regularne spotkania oraz działają w łączności z wikariuszem generalnym. Ingrid Winkler, diecezjalna „duchowa opiekunka nauczycieli religii” regularnie organizuje spotkania „pod tęczą” dla osób należących do subkultury LGBT  zatrudnionych w diecezji. Winkler wzywa także do comiesięcznych nabożeństw w intencji „osób queer”.

 

Ks. Beer odrzuca jakąkolwiek możliwość łączenia pedofilii z homoseksualizmem. Dane wskazujące, że ofiarami nadużyć byli głównie młodzi mężczyźni i chłopcy w jego przekonaniu „nie są wystarczające”, aby potwierdzić taki związek.

 

„Chciałbym wszystkich ostrzec (…) aby na podstawie takich obserwacji nie wyciągać pochopnych wniosków, jakoby przyczyną nadużyć były relacje czy skłonności homoseksualne. Ich przyczyną jest po prostu niedojrzałość seksualna” - podkreślał.

 

Na pytanie dotyczące miejsca osób subkultury LGBT w Kościele, ks. Beer odparł: „odpowiem szczerze, pytaniem na pytanie: czy w przeszłości nie było księży homoseksualistów?”, następnie zacytował fragment Katechizmu Kościoła Katolickiego dotyczący okazania szacunku i nieporzucania przez Kościół takich osób.

 

Źródło: lifesitenews.com / katolish.de

PR


DATA: 2018-10-08 10:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ten caly homoseksualizm to szyderstwa diabła z Bożego planu wobec czlowieka....Ci ludzie są juz w otchlani nie rozpoznają dobra Ani zla ..im juz tylko modlitwa i post moze pomoc
ponad 1 rok temu / Gonia
 
Beer wie zapewne co mówi i jakich wspaniałości doświadcza....zapewne dlatego tyle pozwów sądowych... A czy szanowny Beer coś o grzechu wspomnialł?? Acha...od Odry w lewo nie ma...
ponad 1 rok temu / X
 
Ciekawe, skąd ks. Peter Beer wie o homoseksualnych księżach w jego diecezji: nie pytani mu powiedzieli, pytani mu powiedzieli, usłyszał o tym od osób trzecich czy dowiedział się w jakiś jeszcze inny sposób?
ponad 1 rok temu / Konrad Turzyński
 
Po temu jest obowiązkiem każdego dziecka Bożego dać to żywe świadectwo: nawet jeśli homoseksualni księża byli, to nie obnosili się ze swoją słabością, bo zwyczajnie nie mogli, nie rozpowszechniali zboczenia! A to zwczajnie dlatego, iż nikt nie może propagować publicznie tego, co Bóg przeklina, czym się brzydzi!
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Tacy niewierni księża, którzy wstydu nie mają, przeszli już definitywnie na służbę u złego ducha w diabelskim ataku na Kościół Katolicki.
ponad 1 rok temu / krisbac
 
Wskakuja jak grzyby po deszczu nawet niespodzianki nie zostawia jak Aniolowie Bozy beda zbierac.
ponad 1 rok temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.