DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Podważają struktury i destabilizują porządek państwowy. Niemieccy politycy zapowiadają walkę z mafią

Podważają struktury i destabilizują porządek państwowy. Niemieccy politycy zapowiadają walkę z mafią
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: shariaunveiled.files.wordpress.com

Dziesięć lat po jednym z najkrwawszych porachunków mafijnych w Niemczech politycy i naukowcy z Włoch oraz Niemiec zgromadzili się w Berlinie, aby omówić sposoby skutecznego zwalczania grup mafijnych silnie obecnych w obu krajach.

 

15 sierpnia 2007 roku media obiegły zdjęcia zakrwawionych ciał porozrzucanych przed jedną z pizzerii w mieście Duisburg. Sześć osób zostało zastrzelonych w wyniku porachunków dwóch konkurujących gangów Ndrangheta, jednej z najpotężniejszych grup mafijnych w Europie.

 

Niemieccy eksperci ostrzegają, że zorganizowane grupy przestępcze nie tylko nie opuściły Niemiec, ale szybko się rozwijają.

 

Sandro Mattioli z organizacji „Mafia? Nein, Danke!” (Mafia? Nie, dziękuję!), który brał udział w berlińskim spotkaniu z naukowcami, politykami i działaczami z kraju oraz Włoch podkreślił, że w Niemczech „mafia jest niewidoczna, ale reprezentowana prawie wszędzie”.

 

- Można siedzieć w klasycznej kawiarni w centrum Monachium, a właściwie być gościem mafii. Nawet nie będziesz miał pojęcia o tym. Można tańczyć na festiwalu muzycznym i nie zdawać sobie sprawę z bycia gościem mafii – przekonywał.

 

Federalna Policja Kryminalna Niemiec ocenia, że w kraju działa około 560 członków mafii. Są to zazwyczaj menedżerowie, którzy inwestują w nieruchomości lub restauracje w celu prania pieniędzy.

 

Włoski minister Marco Minniti zgodził się, że „dzisiaj mafie dokonują  mniej zabójstw i dopuszczają się mniejszej przemocy, ale to nie znaczy, że już nie istnieją”. Dodał, że „[oni] zdobyli terytorium” i mafia wciąż stanowi „epokowe wyzwanie”.

 

Przedstawiciel Europolu, David Ellero wyjaśnił, że „mafiosi” przeniknęli różne gałęzie przemysłu i postrzegają Niemcy jako doskonałe miejsce dla prania brudnych pieniędzy, a także handlu narkotykami. Wynika to głównie z doskonałej infrastruktury tego kraju i ożywionej gospodarki. Według Ellero, mafia w Niemczech wykorzystuje luki prawne. Członkostwo w mafii nie jest przestępstwem w tym kraju. „Mafiosi” wykorzystują także niską świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń, jakie rzeczywiście stwarzają. Ponadto gangom mafijnym sprzyja zaangażowanie policji w zwalczanie terroryzmu, przez co stróże prawa nie mają czasu na tropienie członków mafii.

 

- Rząd niemiecki planuje jednak zaostrzyć przepisy przeciwko gangom przestępczym, wzorując się w tym zakresie na włoskich doświadczeniach – zapowiedział minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière.

 

Minister dodał, że przyjrzy się prawnym konsekwencjom działania organizacji przestępczych, by uczynić to członkostwo karalnym. De Maizière wspomniał także, że podejmie działania w celu ułatwienia rekwirowania majątku grup mafijnych. - Niszczą zaufanie, podważają struktury, destabilizują porządek państwowy – podkreślił szef niemieckiego MSW.

 

Źródło: thelocal.de

AS


DATA: 2017-07-16 11:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@abc: Przecież słynne spotkania Petru - Morawiecki - obecny król polski przyjaciel ze szkolnej ławy bliźniaków to całe "nie do ruszenia" właśnie gwarantują. Mafie chronią mafie. Dodatkowe przepisy w Niemczech wywołają jedynie większą bezwzględność mafii. I o to chodzi.
ponad 3 lata temu / zło absolutne
 
Słabo kombinuje ta niemiecka mafia - u nas przestępcy schowali się pod szyldem "opozycja totalna" i są nie do ruszenia. Przynajmniej na razie.
ponad 3 lata temu / abc
 
To zaledwie część prawdy dot.działalności mafii pospolitych.A przecież tak jak w PRLbis i w Niemczech działa mafia państwowa np. taka,która w powiązaniu z mafią państwową CCCPbis przyzwala i organizuje na różne sierpomłotowe deale,głównie energetyczne,zawsze antypolskie.Albo przyzwala na gospodarczy protekcjonizm niemiecko-sowiecki zwany IV rzeszą eurokołchozową stowarzyszoną z imperium eurazjatyckim chińsko-sowieckiego "pasa i szlaku" pod egidą nacji znanych ze szczególnego talentu do handlowania sojusznikami w stylu jałtańskim.
ponad 3 lata temu / gość
 
sami sa mafia, Rot......
ponad 3 lata temu / antymaf
 
Naukowcy, politycy Niemiec,Włoch,UE już tyle mogą co omawiać i dyskutować????????????
ponad 3 lata temu / Nikola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.