DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

„Podsycana antychrześcijańskimi hasłami” - posłowie chcą potępienia rewolucji bolszewickiej

„Podsycana antychrześcijańskimi hasłami” - posłowie chcą potępienia rewolucji bolszewickiej

„Zrodzona ze zbrodniczej ideologii komunizmu, podsycana antyhumanitarnymi i antychrześcijańskimi hasłami, odcisnęła swoje okrutne piętno na życiu wielu pokoleń” - napisano w projekcie uchwały w sprawie potępienia ideologii i skutków rewolucji bolszewickiej, którą zajmowała się niedawno sejmowa komisja kultury i środków przekazu. Posłowie chcą jej uchwalenia na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

 

Pod projektem podpisali się głównie posłowie klubu Kukiz’15 oraz zbliżeni do niego parlamentarzyści niezrzeszeni. Dokument poparli m.in. wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, poseł Tomasz Rzymkowski, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej poseł Adam Andruszkiewicz, czy wykluczony z klubu PiS poseł Łukasz Rzepecki.

 

W projekcie uchwały jej autorzy przypominają, że w tym roku mija 100 lat od wybuchu w Rosji w listopadzie 1917 roku rewolucji bolszewickiej, która „zmieniła oblicze tego państwa, a później znacznej części świata, zaś jej tragiczne skutki społeczne i ekonomiczne odczuwane są w wielu krajach i w samej Rosji do dzisiaj”.

 

„Każda rewolucja dokonywana drogą krwawego zamachu stanu niesie za sobą zniszczenie i śmierć. Lewackie rewolty, chociaż często przykrywane pięknymi i górnolotnymi hasłami, zawsze prowadzą do terroru i zbrodni oraz wyrządzają krzywdę poszczególnym ludziom i całym społeczeństwom” – napisano w projekcie.

 

„Ostrze agresji rewolucji bolszewickiej wymierzone było przeciwko podstawowym wartościom człowieczeństwa i tradycjom cywilizacji europejskiej. Zrodzona ze zbrodniczej ideologii komunizmu, podsycana antyhumanitarnymi i antychrześcijańskimi hasłami, odcisnęła swoje okrutne piętno na życiu wielu pokoleń” - podkreślono.

 

Projekt podkreśla, że jedną z największych ofiar rewolucji bolszewickiej stała się Polska. To dzięki męstwu polskich żołnierzy w 1920 r. udało się zatrzymać postęp rewolucji w Europie.

 

„Gdy jednak w 1939 r. komuniści sprzymierzyli się z narodowymi socjalistami, hekatomby nie udało się już powstrzymać, tym bardziej że wiele państw cywilizowanego świata jeszcze przez kolejne lata obojętnie przyjmowało demagogię Niemców, a z aplauzem obłudną propagandę Sowietów. Po 1945 r. nastąpił import rewolucji komunistycznej do wielu krajów w Europie i na świecie, do milionów rosyjskich ofiar rewolucji dołączyły setki milionów jej ofiar na całym świecie, a przerażające skutki komunistycznych eksperymentów ekonomicznych zrujnowały gospodarki kilkudziesięciu państw świata - zaznaczono.

 

Projekt zawiera zatem apel, aby Sejm RP potępił ideologię, która doprowadziła do tragedii milionów ludzi oraz by oddał hołd wszystkim ofiarom bolszewickiej rewolucji.

 

 

KAI

TK

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 58. Pięć wieków rewolucji

 

Polonia Christiana 58. Pięć wieków rewolucji

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje


DATA: 2018-07-17 18:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech oni najpierw potępią rewolucję francuską, bo od niej wszystko to się zaczęło
ponad 2 lata temu / Gość Janek
 
To naprawdę było by coś! Świecka instytucja wyprzedziłaby pastoralny "sobór papieża Jana i Pawła". To jest naprawdę coś.
ponad 2 lata temu / Leo
 
szanowna Wysoka Izbo, a co z potępieniem i penalizacją ideologi banderyzmu ona też doprowadziła do rzezi Polaków i jest ciągle dokarmiana polskimi pieniędzmi co zapomniało się ustawa w zamrażarce, przyjażń UKR-POL na wieki(do następnego Wołynia, znaczy się)
ponad 2 lata temu / qwe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.