DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

Podpisz Deklarację Wierności. Dołącz do niezwykłej akcji!

Podpisz Deklarację Wierności. Dołącz do niezwykłej akcji!

Nie wszyscy uważają, że słowa Zbawiciela o nierozerwalności małżeństwa, nadal obowiązują. O zgrozo, tego zdania jest również bardzo wielu ludzi Kościoła. Zamęt, który wdarł się do Chrystusowej Owczarni wymaga stanowczych reakcji. Nie tylko hierarchów, ale również, a może przede wszystkim, świeckich wiernych. Czas już więc także na nasz krok.


Co można zrobić, by spróbować przyczynić się do zakończenia oburzającego zamętu związanego z coraz częściej występującą w wielu krajach praktyką udzielania Komunii Świętej rozwodnikom żyjącym w nowych związkach, oraz błogosławieniu związków niesakramentalnych?

 

Można się modlić.

 

Można pościć w tej intencji.

 

Można dawać przykład własnym świadectwem pobożności i wierności małżeńskiej.

 

Można też uczynić krok spektakularny, niezwykle potrzebny w czasach potęgowanego przez media chaosu. Przed synodem ds. rodziny – widząc, że sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna, a Święte Nauczanie zagrożone – ponad osiemset tysięcy katolików z całego świata podpisało „Synowską Prośbę do Ojca Świętego”. Prosiliśmy wówczas, by papież stanowczym słowem potwierdził odwieczne nauczanie o nierozerwalności małżeństwa.

 

Złożenie podpisu pod takim listem do Ojca Świętego wymagało niemałej odwagi cywilnej. A jednak setki tysięcy wiernych nie miało wątpliwości – sytuacja w Kościele jest na tyle dramatyczna, że można już tylko, nie ustając w modlitwie, pokornie prosić papieża o próbę zaprowadzenia porządku.

 

Od zakończenia synodu minął już ponad rok. Jednak w tym czasie sytuacja… jeszcze bardziej się pogorszyła. Dlatego wierni z różnych części świata po raz kolejny wystosowali list, tym razem nieskierowany do odbiorcy, którego adres pocztowy można łatwo ustalić, ale do odbiorcy znacznie poważniejszego – jest to bowiem list skierowany do Chrystusa i do Jego Kościoła.


To właśnie przed Bogiem i Kościołem tysiące katolików od Nowego Jorku po Moskwę, i od Oslo po Rio de Janerio, deklarują przywiązanie do Chrystusowego Nauczania. „Deklaracja wierności wobec niezmiennego nauczania Kościoła o małżeństwie i wobec jego nieprzerwanej dyscypliny”, bo o niej mowa, podobnie jak wspomniana wcześniej „Synowska Prośba”, została podpisana przez kardynałów, wielu biskupów, kapłanów, siostry zakonne, profesorów i liderów katolickich, oraz – w zdecydowanej większości – przez zwykłych wiernych.

 

Każdy z nas może do nich dołączyć. Wystarczy wejść na stronę ratujmyrodzine.pl, zapoznać się z treścią „Deklaracji” i podpisać ją. Dla przyszłości Kościoła i naszych rodzin. Być może to już ostatnia szansa.

 

 

 

Krystian Kratiuk

 

 

 

 

 


DATA: 2016-12-14 15:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@www - życie w białym małżeństwie jest też zdradą(tzw. duchową) względem prawowitego małżonka. Ktoś wcześniej już napisał, że ślubuje się żyć z małżonkiem do śmierci, a nie że się nie będzie cudzołożyć. Każdy jest zobowiązany do przestrzegania VI przykazania, a małżonkowie DODATKOWO do wzajemnej miłości, uczciwości i DOZGONNEGO zycia RAZEM. W "białym małżeństwie" łamie się tę przysięgę. Czy to już nie jest grzech?
ponad 3 lata temu / tradycja
 
tradycja chyba nie rozumiesz co sie do Ciebie mówi.Tzw."białe małżeństwo" nie jest żadnym cudzołóstwem więc nie przekręcaj faktów.
ponad 3 lata temu / www
 
Hymnem, może być i jest Bogurodzica. Mason Bonaparte nie był i nie będzie i nie może być przykładem dla Polaka. Przypomnę. Polak = katolik. Jakiś konkurs, ktoś podpowiada? Napij się zimnej wody. Kto będzie dzisiaj decydował o słowach? Sejm, który popiera aborcję eugeniczną? Jeszcze raz. Napij się zimnej wody.
ponad 3 lata temu / Ryszard
 
WWW -liberalizm w Kościele jest juz od ponad 50 lat, więc możliwe, że 40 lat temu zaczęto usprawiedliwiać cudzołóstwo wychowaniem dzieci. Ale wcześniej tak nie było.
ponad 3 lata temu / tradycja
 
tradycja Gdy już jednak nastąpił definitywny rozpad tego małżeństwa i nie ma mozliwości powrotu a z drugiego związku sa dzieci to tak to własnie wygląda jak pisze.I to nie jest mój wymysł,spytaj sie pierwszego lepszego księdza.Wiem to prawie od 40-lat,od czasów gdzie nie było takiego liberalizmu w kościele jak teraz.
ponad 3 lata temu / www
 
Pamiętajmy, że głową Kościoła jest Chrystus, papież jest tylko Jego zastępcą. Jeśli głosiłby coś sprrzecznego z tym, co jest dane od Głowy, to kogo należałoby bardziej słuchać? Jeśli zaś chodzi o hymn Polski, to widać z komentarzy, że jest to ważna dla Polaków sprawa, więc może warto, aby pch24 poświęciła jej jakiś osobny artykuł. Jeszcze innym rozwiązaniem, oprócz tu przedstawionych, mogłoby być rozpisanie konkursu najpierw na słowa, potem muzykę.
ponad 3 lata temu / Rem
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.