DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Podpisy przeciwko bluźnierstwom złożone w warszawskim Ratuszu

Podpisy przeciwko bluźnierstwom złożone w warszawskim Ratuszu

W imieniu ponad 43 000 osób przedstawiciele Krucjaty Młodych złożyli w warszawskim Ratuszu podpisy pod wnioskiem o niedopuszczenie do skandalicznego, bluźnierczego koncertu „Madonny”. Przeciwko temu wydarzeniu nadal można protestować za prośrednictwem www.protestuj.pl


Już w kilka godzin po opublikowaniu protestu, podpisało się pod nim kilkanaście tysięcy oburzonych Polaków, którzy nie zgadzają się na promocję bluźnierstw, patologii i pederastii. Dziś 43 000 podpisów przedstawiciele Krucjaty Młodych zanieśli do Urzędu m. st. Warszawy, aby pracujący tam urzędnicy na własne oczy mogli zobaczyć wagę i wielkość tej akcji. Niestety, jak zwykle przy tego typu sytuacjach, Prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz „jest na urlopie” i nie wypowiada się dla mediów.

 

Członkowie Krucjaty przypomnieli znaczenie kampanii przeciwko pseudoartystce, która 1 sierpnia ma wystąpić w Warszawie. „Madonna” bezcześci chrześcijańskie symbole i szydzi z Pana Boga i Matki Najświętszej, promuje pornografię i dewiacje seksualne – nikt nie może przejść obojętnie wobec takiego ogromu publicznych grzechów. Nieuzasadniona jest również jakakolwiek krytyka protestu, która stara się zmanipulować opinię publiczną mówiąc, iż jest to autopromocja koncertu. Nie można stać bezczynnie i przyglądać się, jak szydzi się bezkarnie z Jezusa Chrystusa i Jego Matki – tłumaczą organizatorzy. Podczas briefingu prasowego przed Urzędem Miasta Warszawy podkreślono również, iż zaplanowanie skandalicznego koncertu na 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, jest rzeczą drugorzędną wobec otwartej wrogości i nienawiści skierowanej w stronę Boga, katolików i moralności.

 

Protesty przeciwko promocji bluźnierstw nabierają w Polsce tempa z roku na rok, rośnie również świadomość zagrożenia wśród polskich katolików. Kilka lat temu, pod podobnym apelem przeciwko koncertowi „Madonny”, podpisało się ponad 25 000 osób, dziś jest to ponad 43 000. Pomimo złożenia podpisów w warszawskim Ratuszu, akcja nadal trwa. Na stronie www.protestuj.pl wciąż można wyrażać swój sprzeciw wobec inwazji grzechów i bluźnierstw na stolicę Polski.

 

 

Marcin Musiał


DATA: 2012-08-01 09:30
AUTOR: MARCIN MUSIAŁ
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A ja uważam, że dobrze że przyjechała. Przyjechała, zaśpiewała, kto chciał - posłuchał, kto nie chciał - nie słuchał. I końca świata nie ma. Za 2 tygodnie pies z kulawą nogą nie będzie pamiętał o jej pobycie w Polsce, podobnie jak niemal nikt już nie pamięta jej występu przed trzema laty. Na świecie dzieją się znacznie gorsze rzeczy niż koncerty Madonny, również w łonie Kościoła. I to temu warto się bliżej przyjrzeć. A tak swoją drogą to Madonna o tyle zasługuje na uznanie, że przez te 25 lat na scenie nie pozwoliła omamić się nałogom, narkotykom i innym tego rodzaju świństwom. W przeciwieństwie do wielu innych, często o wiele bardziej utalentowanych artystów. Czyli można? Można.
ponad 7 lat temu / Piotr
 
czytam regulamin i zastanawiam sie czy wiara katolicka może obrażać inną wiarę ? Czy po prostu tylko wiara katolicka może robić krzywdę innym a inni nie moga nic powiedzieć na temat waiary katolickiej ?
ponad 7 lat temu / savaco
 
Tak z ciekawości: czu organizowaliście również modlitwę wynagradzającą grzechy abp Paetza?
ponad 7 lat temu / Rutki
 
Nie wszystko da się opatentować. Słowa lub nazwy własne powszechnie używane są od razu odrzucane. Musi to być zestawienie jakichś słów lub jakieś nowe twory, jak np. jakiś skrót z logiem. Nazwy "Madonna" czy "Jezus" czy "Bóg" nie uda się opatentować efka. Poza tym dany patent musi być związany ze sprzedażą opatentowanej marki, w innym wypadku nie ma sensu chronić w ten sposób pewnych nazw, bo nie wiążą się one ze stratą pod względem finansowym danej firmy. Opatentowanie podstawowych nazw takich jak chociażby "Matka Boska" lub "Madonna" wiązałoby się z naruszeniem demokracji i możliwości wyrażania własnych opinii. Gdyby zezwolono opatentować takie nazwy, zachwiany byłby system prawny, ponieważ równie dozwolone byłoby opatentowanie czyjegoś imienia lub nazwy kategorii produktów, np. "pomidor". Jedna firma by to opatentowała, a więc firma ta prowadziłaby monopol na ten produkt. Z kolei popieram komentarz akm.
ponad 7 lat temu / totton
 
Jak okreslenie "MADONNA" narusza nasze uczucia to mówmy i piszmy Louise Veronica Ciccone i nie kontynuujmy propagandowego chwytu zaproponowanego przez zło.
ponad 7 lat temu / akm
 
Skoro można dopominać się o ochronę patentową znaku towarowego, to w dzisiejszym świecie należy wszystkie symbole religijne objąć taką ochroną. Wtedy sądy nie będą miały problemu w orzekaniu czy było naruszone prawo czy też był to tylko przejaw ekspresji artystycznej. Swoją droga dziwne, że owa baba nie tyka się symboli religijnych żydów? Zastanawiające.
ponad 7 lat temu / efka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.