DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Podkomisja smoleńska rozpoczyna działalność. Na początek nominacje i analiza dokumentów

Podkomisja smoleńska rozpoczyna działalność. Na początek nominacje i analiza dokumentów
fot. Komsomolskaya Pravda/Russian Look / FORUM

Ruszają prace podkomisji smoleńskiej, która zajmie się wyjaśnieniem okoliczności katastrofy samolotu Tu-154M. Pierwsze prace potrwają tydzień, a eksperci skupią się na analizie już zgromadzonych dokumentów. Podkomisja chce też uzyskać dostęp do akt prokuratury wojskowej.

 

Pierwsze, poniedziałkowe posiedzenie podkomisji smoleńskiej, będzie miało charakter organizacyjny. W kolejnych dniach eksperci zajmą się analizą dotychczas zgromadzanych dokumentów. Eksperci będą chcieli też sięgnąć do materiałów opracowanych przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

 

Podkomisja została powołana na początku lutego. Na jej czele stanął dr inż. Wacław Berczyński, konstruktor i emerytowany inżynier firmy Boeing i NASA, oraz doradca Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego i Departamentu Obrony USA. Rodziny ofiar katastrofy liczą, że nowa podkomisja podejdzie rzetelnie do swoich zadań i przedstawi pełny obraz zdarzeń, które przyczyniły się do tragedii sprzed sześciu lat. Dotychczasowe ustalenia dla wielu rodzin nie są bowiem wiarygodne.


– Po prostu w tej sytuacji sprawa nie jest wyjaśniona. Były przedstawiane wersje, ale jak wiemy społeczeństwo tych wersji nie przyjęło z prostego względu: one są po prostu nieprawdziwe. Teraz pokładamy wielkie nadzieje w podkomisji smoleńskiej, która wreszcie – myślę – zajmie się tą sprawą niezależnie, nie będzie patrzyła na inne względy pozamerytoryczne i pozanaukowe, które mogą wypaczać tryb postępowania. Będą po prostu rzetelnie badane wszystkie aspekty. Mam nadzieję, że wreszcie jest wola ze strony państwa polskiego po zmianie władzy do tego, żeby tę sprawę wyjaśnić – powiedział dr Dariusz Fedorowicz, który w katastrofie smoleńskiej stracił brata.

 


Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2016-03-07 09:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co będzie, gdy z ustaleń wyniknie wniosek, że przyczyną katastrofy był zamach?
ponad 4 lata temu / wmo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.