DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Podczas ŚDM szykowany był atak? Służby zatrzymały trzy podejrzewane o terroryzm osoby

Podczas ŚDM szykowany był atak? Służby zatrzymały trzy podejrzewane o terroryzm osoby
Fot. Ł. Korzeniowski

W związku z ewentualnym zagrożeniem terrorystycznym, podczas Światowych Dni Młodzieży zatrzymano oprócz obywatela Iraku jeszcze dwie inne osoby: Tunezyjczyka i Algierczyka – ujawnił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ich rola jest badana.

 

O zatrzymaniu obywatela Iraku informowani 25 lipca. Mężczyzna został aresztowany na 2 miesiące, jest podejrzany o posiadanie „śladowych ilości” materiałów wybuchowych. Zatrzymań – w związku z podejrzeniem o terroryzm - było jednak więcej. Poinformował o tym minister Ziobro, który był gościem programu „Minęła 20-sta” w TVP Info.

 

- Podczas Światowych Dni Młodzieży, w związku z ewentualnym zagrożeniem terrorystycznym, zatrzymano oprócz obywatela Iraku jeszcze dwie inne osoby: Tunezyjczyka i Algierczyka – poinformował Ziobro. Prokurator Generalny ocenił – nie przesądzając sposobu zakończenia sprawy – że polskie służby zachowały się bardzo profesjonalnie.

 

W trakcie działań w przypadku Irakijczyka stwierdzono kontakt z materiałami wybuchowymi. Nie była to jedyna przesłanka wniosku prokuratury o aresztowania mężczyzny. - Są też inne bardzo poważne elementy wskazujące na to, że jego rola jest niejasna. Na pewno nie mówił prawdy, krótko mówiąc składał fałszywe zeznania. Są one sprzeczne co do jego roli i sensu obecności w Polsce. Wiemy, że dokumentował miejsca, które były związane z pielgrzymką papieża, chciał wynająć mieszkanie, na trasie przejazdu – powiedział minister.

 

Mężczyzna miał też fotografować dworce kolejowe i galerie handlowe. - Badamy dalej tę sprawę. Ustaliliśmy jego możliwe powiązania z innymi osobami - dodał minister. Ziobro nie ujawnił co służby zarzucają Tunezyjczykowi oraz Algierczykowi i czy ich zatrzymanie ma związek z działaniami Irakijczyka. Minister wskazał jedynie, że chodzi o zagrożenie terrorystyczne.

 


Źródło: tvp.info, rmf24.pl

MA


DATA: 2016-08-08 08:16
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Delegalizacja islamu !!!, zakaz wjazdu wszelkiej maści muzułmanów !!!!! nawet tych ze strefy Shengen do Polski !!!!!. Jak zdelegalizujemy islam i faszystowską organizację muzuzłmańską kryjącą się za "religią pokoju"w meczetach na terenie Polski następnie Europy i Świata to ci chorzy ideologicznie barbarzyńcy nie będę w stanie wykorzystywać naszego dorobku cywilizacyjnego i powoływać się na nasze prawa człowieka. TYLKO DELEGALIZACJA TEGO RAKA WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA, ŚWIAT OCHRONI !!!!!!!!!!
ponad 4 lata temu / odszkodowania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.