DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

„Podczas nabożeństw zakrywajcie usta i nos”. Abp Gądecki apeluje do wiernych

„Podczas nabożeństw zakrywajcie usta i nos”. Abp Gądecki apeluje do wiernych
Fot. Pixabay

„Apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych”, napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Apelu.

 

Przewodniczący Episkopatu zaapelował również do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz aby stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii świętej na rękę.

 

Jednocześnie podziękował za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, „dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim”.

 

„Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych” – podkreślił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, błogosławiąc na dalszy czas wypoczynku i pracy.

 

Publikujemy pełną treść Apelu:

 

 

Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020 roku

 

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

 

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem.

 

W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

 

Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych.

 

Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.

 

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

 

Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 

KAI

TK


DATA: 2020-08-07 18:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Kapłanie Mój synu wybrany, sługo Mój, na co ty czekasz, kiedy duch ciemności w twojej dłoni? Kiedy duch ciemności robi z tobą co zechce, bo Ja Bóg Zbawca twej duszy odwrócę się od ciebie, usłyszysz nie znam cię Mój sługo! Nie znam cię! Czy to chcecie usłyszeć Moi kochani kapłani?! Czy to dotrze do waszych serc ? ten zwrot ?sługo Mój wybrany ? nie znam cię!? Odpowiedz sobie Kapłanie w swym sercu i w swej posłudze kapłańskiej, bo Ja Bóg rozliczę każdego z was, każde stworzenie ziemskie, będzie sądzone wedle czynu, wedle słów, wedle wiary, wedle ducha, bo takie jest Moje Boże działanie. Amen. Amen. Amen."
1 miesiąc temu / Jpn
 
List do braci Covidian. Aby umocnił się w covidowej "wierze".
1 miesiąc temu / a
 
medyk - jeśli jesteś prawdziwy medyk, to powinieneś wiedzieć, że ten wirus nie jest taki straszny, jak go malują . Mało kto już wierzy, że chodzi o "nienarażanie zdrowia bliźniego swego"i tym podobne slogany. Chodzi o zniewolenie ludzi najpierw maskami, a potem pewnie szczepionkami, więc albo się doucz, albo zamilcz i nie siej paniki, bo tu nikt ci nie uwierzy.
1 miesiąc temu / gość
 
Medyków, którzy mówią tak jak główny nurt nakazuje. A dlaczego ci "wspaniali" medycy nie przyjmują normalnie pacjentów w ramach nfz? Oczywiście prywatnie przyjmują bo tam mają niezłą kasę. Już dawno medycy nie są oddani swej pracy i wierni przysiędze hipokratesa, którą składają. Dobrze, że są jeszcze tacy księża jak ks. Kneblewski, czy ks. Chmielewski
1 miesiąc temu / Agata
 
Abp Gądecki wyraża to co mówi ewangelia o miłości wzajemnej - dbajmy nie tylko o swoje zdrówko i WYGODE ale i o zdrowie bliżniego swego, nie narażajmy bliżniego swego na zakażenie. Nie mozna tego powiedzieć o wypowiedziach ks Kneblewskiego czy ks Chmielewskiego, którzy w sieci wyrażnie dyskredytują prozdrowotne działania medyków.
1 miesiąc temu / medyk
 
Przygotowanie do przyjęcia szczepionki zamienia bestii.
1 miesiąc temu / a
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.