Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Podążają drogą świętego Szczepana. 2000 lat antychrześcijańskiego szału [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Odkąd pojawił się Jezus Chrystus, odkąd „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”, odtąd na świecie pojawiło się odrzucenie. Tak jak został On odrzucony przez świat, w którym żył, tak i dzisiaj chrześcijanie cierpią, ponieważ są odrzucani przez świat współczesny.

 

Chrześcijan, którzy będą niespokojnie przeżywać te święta jest ponad 300 milionów. Ilu wśród nich jest „nowych” świętych Szczepanów? Czy uświadomienie sobie skali cierpień naszych braci nie będzie dobrym pomysłem na przeżywanie świąt Bożego Narodzenia? Czy to nie jest najwyższy czas, by zadać sobie pytanie, „co zrobiłbym na ich miejscu”? Czy to nie dobry moment, by włączyć się w akcje szerzące świadomość i sprzeciw wobec cierpień naszych braci? – na te pytania próbuje odpowiedzieć ks. Rafał Cyfka (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) w rozmowie z Tomaszem D. Kolankiem.


DATA: 2019-08-21 13:51:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

kto pomoze ofiarom koscioła ?
10 miesięcy temu / szafa
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 117 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.