DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Po pierwsze primo: Żaden zielony idiota nie zastanowi się, co dzieje się z masą zieloną, której niehodowana krówka nie zje. Ano zgnije, również emitując gazy cieplarniane. Po drugie primo: Człowiek, który zje roślinki zamiast mięsa też puszcza bąki. Po trzecie startupy korzenne, produkujące sztuczne i opatentowane mięso dla gojów już się rozwijają, dla naszego dobra :, nie dla zysków korzennych.
3 dni temu / Antyleming
 
Czy jest coś innego oprócz wielkiej asteroidy albo wybuchu w parku Yellowstone, co mogłoby zahamować ten atak antykultury ?Proszę o odpowiedź jak ktoś ma coś ciekawego do napisania.
3 dni temu / eralfa
 
Człowiek ma też masywne trzonowce, co świadczy o przystosowaniu do roślinożerstwa. Tak naprawdę nasz organizm jest wszystkożerny ale bardziej w stronę roślinożerstwa
3 dni temu / @Jot
 
My najniższa klasa czyli" siudra ", który kala się jedzeniem mięsa. Pfui. Jakie to niemoralne.Trzeba się przecież wznieść na wyższy poziom...
3 dni temu / Apostoł
 
Chciałbym zauważyć, że tak pojęta walka o cierpieniami zwierząt oznacza eliminację cierpienia wraz z cierpiącymi. Na przykład zakaz hodowli zwierząt futerkowych będzie oznaczał wybicie tych zwierząt i nawet wyginięcie całych ras wyhodowanych specjalnie do takiej hodowli i nie mających szans w naturalnym środowisku. Czyli "ekolodzy" przez swoje działania pokazują, że nie tylko człowiek jest wrogiem "natury", lecz także zwierzęta. Niedługo zapewne dojdą i do tego, że rośliny także są wrogiem "natury". Nihilizm! Cierpienia zwierząt futerkowych podczas uboju są o wiele mniejsze o ile wiem, kończą one życie wskutek zaczadzenia, niż cierpienia przeciętnego człowieka podczas jego śmierci. A każde życie, niestety, kończy się śmiercią i żadni ekolodzy nic na to nie poradzą. Uważam, że chyba lepiej żyć np. rok jak takie zwierzę futerkowe, niż nie żyć wcale po zakazie ich hodowli.
4 dni temu / Wojciech Chajec
 
Katarzyna - Chrystus nie był weganinem wiec pozwól ludziom wybrać co chcą jeść. Nawet po zmartwychwstaniu jadł mięso. Sprawdź w ewangeliach. W którejś jest zapomniałem w której.
4 dni temu / Jot
 
Czlowiek ma kły. To o czymś świadczy. Pozwalając ideologom rzadzić skazujemy sie na zagładę. Jakby kogos z lat 80tych nzgle przeniesc to złapałby się za głowę - promocja wszelkich dewiacji.
4 dni temu / Jot
 
Panie Damianie, trudno jest rozmawiać z osobą o skrajnie innej wrażliwości, chyba pewnych rzeczy po prostu nie da się spokojnie wytłumaczyć, choć to wbrew pozorom ja jestem osobom zachowująca spokój: oprócz tego, że jestem w Pana opinii wojująca weganką, to mam też rodzinę, więc może lepiej Nią się zajmę zamiast na siłę przekonywać kogos, że zabijanie i zadawanie cierpienie dla ponoszenia futerka jest złe. A może Pan Bóg nas tego uczy? Może muszę jeszcze raz poczytać przykazania; pozdrawiam
4 dni temu / Katarzyna
 
Panie Damianie, nie Panu oceniać kto ma niepoukładane w głowie. Ja zdania nie zmienię, nie stawiam zwierząt wyżej niż ludzi, ale uważam, że ten kto zgadza się na bezpodstawne nafaszerowane antybiotykolami mięso zdrowe nie jest cierpienie jakichkolwiek stworzeń żywych jest po prostu hipokrytą i hedonista trochę sprzeczne to z katolicyzmem. Pozdrawiam i życzę zdrowia
4 dni temu / Katarzyna
 
przeciez chyba jest wszystko jasne: Im wiekszy podatek, tym lepszy klimat!!! To rozumowanie szfabstwa rzadzacego Europa....
4 dni temu / okirex
 
@Katarzyna, no właśnie, jakoś nie chciałaś wyjść poza ogólnie przyjęte wyobrażenie wojujących wegan, a wręcz się w nie wpisałaś... Jeśli nie akceptujesz żadnych produktów zwierzęcych z powodu przekonań, a nie zdrowotnych i przekonujesz innych, że tak jest właściwie i inni błądzą, no to cóż, błądzisz. Fermy futrzaków mają wyższy standard od przemysłowych ferm drobiu i dyskusja powinna się pojawić, jak poprawić warunki przemysłowego chowu drobiu jednocześnie nie podnosząc za wysoko cen żywności. To jest temat do dyskusji. Jeśli chcesz postawić zwierzęta nad ludzi, czy nawet je zrównać z ludźmi, to wiedz, że masz niepoukładane w głowie.
4 dni temu / DamianK
 
Jestem praktykująca katoliczką,jestem za zyciem, jestem przeciwniczką aborcji w każdej sytuacji i jestem jednocześnie weganką. I Jestem z tego powodu szufladkowania i nazywana przez wielu katolików lewakiem. Chciałabym Państwa ponizej obrażających osoby myślące tak jak o zastanowienie się czy takie zachowanie jest godne chrześcijan, za jakich się Państwo uważaja, a także o zapoznanie się z materiałami pokazującymi w jak barbarzyński sposób traktowane są zwierzęta w hodowlach przemysłowych. Czy popieranie takiego przemysłu jest godne prawdziwego katolika? Szczerze wątpię. Pozdrawiam
4 dni temu / Katarzyna
 
Dieta wegetariańska zawiera sama zdrowe rzeczy, tak zdrowe i super, że jeden z ich podstawowych składników diety czyli soja obecnie przez niejedzących mięso jest unikana prawie tak, jak samo mięso, tylko jedno z powodu przekonań, a drugie z powodu zdrowotnych, ciekawe co nie ?
4 dni temu / DamianK
 
Banda niebezpiecznych psychopatów. ONZ i jego agendy należy traktować jak bolszewików i ich postulaty. A nasz nierząd wprowadzi podatek katastralny. Za jednym razem załatwi kasę z podatków i spełni swoje zobowiązania z tytułu 447 wobec swoich mocodawców.
4 dni temu / emk
 
@Sandi a kto ci takich bzdur nagadał że możemy normalnie myśleć? My mamy myśleć tak jak chce władza, a normalne myślenie to zwykła niesubordynacja i zagrożenie dla nowego porządku świata, który nadchodzi...
4 dni temu / Polka
 
Poszaleli! W czym od mięsa mają być lepsze rośliny, w uprawie których stosuje się wiele zabiegów agrotechnicznych: nawożenia, herbicydy, pestycydy i modyfikacje genetyczne. Smacznego weganie i wegetarianie!
4 dni temu / Adam
 
Obłęd sięga zenitu
4 dni temu / kskiba19
 
@Ela. Jak to kto? Bruksela. Przecież UE, to piramida finansowa.
4 dni temu / m.
 
Może pisiory z eurokomunistami wprowadzą podatek od możliwości oddychania, puszczania bąków i za to że możemy jeszcze normalnie myśleć?
4 dni temu / Sandi
 
Skoro dieta wegańska, niby zdrowa i ekologiczna, jest tak bardzo forsowana przez ludzi, którzy jednocześnie mówią o człowieku, że to źródło wszelkiego zła, że populację trzeba ograniczyć i najlepiej dla Ziemi byłoby, gdyby człwieka nie było to nie zdziwiłabym się gdyby taka dieta stosowana na dłuższa metę okazała się wyniszczająca dla organizmu. Btw, gdyby zakazano hodowli, czym miłośnicy zwierząt karmiliby swoje psy i koty? Też przymusowa dieta roślinna czy inne pomysły?
5 dni temu / Askja
 
PiS - Komunisci, Socjaliści.
5 dni temu / Man
 
@ pytam sie Która z partyj nie jest lewacka?
5 dni temu / Ryś
 
300 gramów tygodniowo? w latach 80-tych jako uczennica dostawałam przydział na kartki 4,5 kg mięsa które zresztą nawet na kartki było niskiej jakości, to teraz po wprowadzeniu kartek będę dostawała przydział na 1,2 kg miesięcznie. A co z psami i kotami, będą miały kartki, czy zostaną gremialnie uśpione? Mój pies zjada 940 g w dwóch posiłkach, ze czego ok 50% to mięso, reszta warzywa i makaron lub ryż ten pewnie będzie przysługiwał tylko w krajach, w których rośnie, bo transport też emituje CO2.
5 dni temu / Komuna Reaktywa
 
A to tylko pewnie zasłona dymna dla czegoś naprawdę wrogiego, na czym im najbardziej zależy. Pilnować się !!!
5 dni temu / Nickt
 
czy ten podatek to kolejny krok szaleństwa Kaczyńskiego?
5 dni temu / krakuss
 
"Mówi się również, że praktycznych umiejętności gotowania można by uczyć w szkołach i na uczelniach." - Pan Michal;kiewiz jest zdaje sie autorem określenia niektórych tzw." wyższych uczelni" mianem "wyższej szkoły gotowania na gazie". Naprawdę prorocze słowa!
5 dni temu / 123
 
Obywatele, konieczne się stało ogłoszenie PODATKU od Urzędnika w RP. Płaci Prezes do spółki z odpowiedzialnymi! Gdzieś ten wariacki taniec musi mieć swój koniec!
5 dni temu / AndrzejBR
 
Tak oto globalni "właściciele" ludzkości, poprzez podporządkowane sobie instytucje jak WHO czy FSO UE,oraz opłacanych pseudonaukowców wdrażają w życie swoje chore idee,które mają nas uszczęśliwić. Mamy litować się nad zwierzętami a sami jesteśmy przez nich traktowani gorzej od nich bo jako istoty myślące jestesmy ubezwlasnowoniani. Zamiast więc mięsa będziemy ekonomicznie zmuszani do spożywania produktów z modyfikowanej genetycznie soi, która rozreguluje nam gospodarkę hormonalna organizmu.
5 dni temu / Az
 
Gdy jakiś prezes partii całemu Narodowi mówi co mamy jeść i w co się ubierać, to taka sytuacja nazywa się totalitaryzm.
5 dni temu / sp
 
NIE NIE DLA UCHWAŁY PIS...
5 dni temu / Tadeusz
 
@pytam sie: Ja sie nie łudzę, że tzw. społeczeństwo odrzuci PiS. Ludzie są tak ogłupieni, że choćby im Partia podrzynała gardła, to uwierzą, że to dla ich dobra i w kolejnych wyborach znów ich wybiorą.
5 dni temu / Karolek
 
Jeszcze chwila i za zjedzenie steka wsadzą do więzienia. Dokąd świecie idziesz????
5 dni temu / Anna
 
Bez białka zwierzęcego jeszcze bardziej wzmoże się zachorowalność na raka. I o to chodzi depopulacja i biznes z chemioterapii.
5 dni temu / grimm
 
Można wybrać, że chce się zabić nienarodzone dziecko, ale nie można wybrać co się chce zjeść. Co za chory świat.
5 dni temu / Rose
 
za trzy lata PIS dostanie "piątką" w czerwony ryj! tylko Konfederacja, tylko!
5 dni temu / a_M
 
rząd rżnie głupa - i wszystkie rządy po 89 też rżnęły. Podpisali tysiące umów - wszystkie bez wyjątku niekorzystne dla Polski i teraz nie ma nikogo, kto nas z tego wyciągnie. A Vat na drewno opałowe to nie skoczył z 8 na 23 % ? A ceny prądu to nie skoczyły ? itd itd. Pani Stelmach pisała o tym kilka lat temu, ale TVP umie przekuć każdą decyzję w zwycięstwo.
5 dni temu / Pejot
 
Nie łudźmy się, tamci już postanowili, tak jak prezes postanowił, że nie będzie u nas przemysłu futrzarskiego. Narzekanie i ostrzeganie - chociaż to ostatnie jest chwalebne - niewiele już pomogą; czas na decyzję: albo będziemy chociaż próbować walczyć z tymi siłami, z nadzieją na pomoc Bożą, albo się poddamy od razu, odrzucając nadzieję i pomoc Bożą, do czego zresztą władza i tzw. wielkomiejskie lemingi nas prowadzą.
5 dni temu / Republikanin
 
Kto weźmie tą dodatkową kasę???Krowy, świnie, nie sądzę?
5 dni temu / ela
 
PiS partia lewacka
5 dni temu / marek
 
Jedzmy schabowe dopóki tanie. Lewacy ułożą nam dietę, ustalą jak wychowywać dzieci, nakażą jak żyć. Nic tylko trzeba tworzyć podziemne społeczeństwo.
5 dni temu / Kika
 
Może lepiej po prostu przywrócić tradycyjne rodzinne gospodarstwa rolne, które zajmą się hodowlą zwierząt nie produkcją oraz uprawą warzyw i zbóż nie produkcją. Wprowadzić zakaz stosowania zachodnich technologii produkcji żywności. Żywność naturalna powinna być konstytucyjnie zwolniona z wszelkich podatków.
5 dni temu / Krzysztof
 
Spokojnie. Mateusz na telefon podpisze.
5 dni temu / Cold
 
Czego wycnawcom PiSu jeszcze potrzeba zeby tą lewacką partie odsunac od władzy?
5 dni temu / pytam sie
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.