DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Podatek od marketów upadnie? Zagraniczne koncerny lobbują u komisarz Elżbiety Bieńkowskiej

Podatek od marketów upadnie? Zagraniczne koncerny lobbują u komisarz Elżbiety Bieńkowskiej
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Bruksela może zablokować podatek od sklepów wielkopowierzchniowych przyjęty przez polski Sejm. Przeciwko nowemu podatkowi ofensywę miałaby rozpocząć była wicepremier rządu PO-PSL Elżbieta Bieńkowska, unijna Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług. Według mediów, zagraniczne koncerny handlowe mogą liczyć na jej wsparcie.

 

Według informacji portalu money.pl, pod koniec czerwca Elżbieta Bieńkowska spotkała się z Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji, która reprezentuje interesy zagranicznych koncernów handlowych działających w Polsce. W spotkaniu tym uczestniczył też prawnik zajmujący się prawem konkurencji. Tematem rozmowy miał być przygotowywany przeciwko Polsce  pozew do europejskiego urzędu do spraw konkurencji.

 

Orzeczenie miałoby rozstrzygać to, czy nowy podatek jest zgodny z prawem wspólnotowym, a interwencja komisarz miałaby zdecydować o przyspieszeniu całej procedury wymierzonej w nowe przepisy. Cała ofensywa ma zapewnić zagranicznym koncernom wygraną.

 

Według podjętej przez Sejm ustawy, podatek od sprzedaży detalicznej ma objąć handlowców, którzy osiągają miesięczne obroty powyżej 17 mln zł (zapłacą od nich 0,8 proc. podatku). Jeśli obroty przekroczą 170 mln miesięcznie, stawka podatku wzrośnie do 1,4 proc. Warto dodać, że podobne przepisy udało się zablokować na Węgrzech.

 


Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2016-07-08 11:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bienkowska dziala przeciwko suwerennej Polsce za swoje wypociny rzad Polski powinien pozbawic obywatelstwa i kopa w zadek od koryta.
ponad 3 lata temu / Ryszard
 
Z tego wynika, że Polska już nie jest krajem suwerennym, a wszelkie istotne decyzje dotyczące Polski zapadają w niemieckiej UE.
ponad 3 lata temu / cichy
 
Ludzie, czego sie spodziewacie po PO, oni bronią i reprezentują interesy niemieckie!
ponad 3 lata temu / MM
 
Jak wielokrotnie wskazywałem - UE=koniec suwerennosci państw narodowych, koniec poszanowania dla woli większości. UE musi upaść !!!!!
ponad 3 lata temu / odszkodowania
 
Nie rozumiem jak Elżunia miałaby wpłynąć na suwerenny wybór ustawodawcy tu w Polsce z Brukseli w Belgii. Przecież to tylko i wyłącznie nasz wybór. I tyle.
ponad 3 lata temu / Flips
 
A kto to jest ta towarzyszka komisarz? Czy nie przypadkiem ta, która w nagranej potajemnie rozmowie powiedziała: "6 tysięcy... Rozumiesz to? Albo złodziej, albo idiota... To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował..." Jak taka, tak zaczyna, to jak skończy? cdn.
ponad 3 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.