DZIŚ JEST:   23   LUTY   2019 r.

Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 54  >   POLSKA

Krzysztof Warecki

Pod okiem namiestnika


Gdy pod koniec 2015 roku władzę w Polsce przejmowało Prawo i Sprawiedliwość, skala spustoszenia i zaniedbań w polityce zagranicznej Polski była ogromna. Wielu Polaków z nadzieją więc witało zmianę władzy, tym bardziej, że formacja polityczna, która przejęła odpowiedzialność za państwo, chętnie odwoływała się do patriotycznych wartości, a będąc w opozycji, z upodobaniem piętnowała serwilizm poprzedników u steru, zwłaszcza wobec Brukseli i Berlina. Zapowiadało to głębokie przeorientowanie priorytetów w polskiej polityce zagranicznej…


 

Prawo i Sprawiedliwość zaskoczone wynikami wyborów, które dały tej partii samodzielne rządy, z marszu musiało stawić czoła ogromnym wyzwaniom, tym bardziej, że rządząca dotąd Platforma Obywatelska zostawiła w spadku szereg nierozwiązanych spraw i szkodliwych z punktu widzenia interesów Polski zobowiązań. Na to wszystko nałożyła się wrogość wobec PiS ze strony lewicowych elit politycznych, które opanowały struktury władzy praktycznie we wszystkich państwach zachodnich.

 

Konsekwencją tego było przyjęcie przez nowy rząd dwóch zasadniczych imperatywów określających polską politykę zagraniczną: po pierwsze, nie ma alternatywy dla Unii Europejskiej, po drugie, należy dążyć do ścisłego zbliżenia w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi, a w konsekwencji – do wzmocnienia tak zwanej wschodniej flanki NATO. W praktyce sprowadziło się to do niemal całkowitego podporządkowania polskiej polityki zagranicznej na kierunku wschodnim interesom USA.

 

Sukces na Zachodzie

 

Na początek rządów Prawa i Sprawiedliwości nałożyła się kulminacja kryzysu imigracyjnego, kiedy ogromna fala głównie islamskich przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu zalała południową i zachodnią Europę. Nowy rząd już od pierwszego dnia urzędowania musiał zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem, tym większym, że poprzednicy tuż przed końcem kadencji podrzucili następcom kukułcze jajo w postaci porozumienia zobowiązującego Polskę do przyjęcia siedmiu tysięcy tych tak zwanych uchodźców. Chociaż po przejęciu władzy rząd zadeklarował, że będzie respektować poczynione zobowiązania, jednak w obliczu braku przyzwolenia społecznego praktycznie udało się wycofać z groźnego dla bezpieczeństwa Polski zobowiązania. Wprawdzie ośmielona deklaracją polskiego rządu Bruksela, za którą stanęła cała potęga Niemiec, zaciekle atakowała Warszawę, uciekając się nawet do szantażu moralnego, jednak z odsieczą władzom w Warszawie przyszli sami „uchodźcy”, dokonując serii krwawych zamachów terrorystycznych w zachodniej Europie.

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

 

Niekiedy zdaje Ci się, że zasnął Pan… i o Tobie zapomniał. Miota Tobą szalejący orkan gwałtownych pokus cielesnych i już powstaje w Tobie straszliwa myśl: „Nie! Nie mogę dłużej wytrzymać! Nie mogę się powstrzymać!” Byleś się jeno nie poddał Synu drogi! Uchwycić się ręki Pana, jak to uczynił z falami walczący, tonący św. Piotr, i wołaj w modlitwie: „Panie! S. O. S. Save our souls! Ratuj duszę moją!”

 

 
 

1859 – zmarł Zygmunt Krasiński, poeta, wieszcz, konserwatywny myśliciel polityczny. Jego spuścizna literacka obejmuje powieści, dramaty, poezję, rozprawy polityczne, literackie, religijne, filozoficzne oraz bogatą korespondencję. (ur. 1812).

 

Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny mówi o zagrożeniach płynących z edukacji seksualnej i programów promocji LGBT, które władze Warszawy implementują do programu nauczania dzieci.

 

Izraelski dziennik „Jerusalem Post” przyznał, że na swoich łamach dystrybuował nieprawdziwe informacje o rzekomym morderstwie 200 tys. Żydów, którego mieli dokonać Polacy. Redakcja przyznała, że informacje, którymi się posługiwała, nie były rzetelne i podkreśliła, że Polacy odpowiadają za uratowanie 100 tys. Żydów z Holocaustu.

 

Dwaj niemieccy biskupi opowiadają się za zmianami w celibacie. Bp Peter Kohlgraf z Moguncji i bp Georg Bätzing z Limburga podkreślają wprawdzie, że bezżenność ma swoje zalety, ale ich zdaniem byłoby lepiej, gdyby była fakultatywna.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.