DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Początek pierwszego po wakacjach posiedzenia Sejmu we wtorek. Czym zajmą się posłowie?

Początek pierwszego po wakacjach posiedzenia Sejmu we wtorek. Czym zajmą się posłowie?
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Krystian Maj/FORUM
#POWAKACYJNE    #POSŁOWIE    #POSIEDZENIE    #PRZEPISY    #PRAWO    #ZMIANY    #SEJM

Pierwsze powakacyjne posiedzenie Sejmu RP potrwa cztery dni. W tym czasie parlamentarzyści wysłuchają sprawozdania rządu o działaniach związanych z sierpniowymi nawałnicami nad Polską. Pochylą się też nad projektami ustaw dotyczącymi modernizacji i finansowania sił zbrojnych, statusu sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz upamiętnią ks. abp. Antoniego Baraniaka, którego 40. rocznica śmierci minęła w sierpniu.

 

Wśród tematów, jakie posłowie planują podjąć, jest również rozpatrzenie prezydenckiego projektu całkowicie zakazującego korzystania z solariów przez osoby niepełnoletnie. Celem przepisów jest ochrona młodych ludzi przed medycznymi konsekwencjami takich praktyk.

 

Zmiana istotna dla szerszego spektrum społecznego dotyczy modernizacji i finansowania siły zbrojnych RP oraz Prawa zamówień publicznych. Nowe prawo wpłynie na sposób obliczania skali wydatków obronnych w ramach PBK oraz ich wzrost. Pozwoli to docelowo osiągnąć co najmniej 2,5 proc. PKB w roku 2030. Będzie to realizacją ustaleń szczytu NATO z Newport (2014) i Warszawy (2016). Podobne rozwiązania o zwiększeniu wydatków na wojsko do 2 proc. PKB (wedle natowskiej metody liczenia) zapowiadał rząd i prezydent.

 

Wzrost wydatków na wojsko ma pokryć potrzeby finansowe związane z budową Wojsk Obrony Terytorialnej, reorganizacją struktury i systemu dowodzenia oraz modernizacją w oparciu o polski przemysł zbrojeniowy. W sumie wydatki obronne wzrosną w ciągu 10 lat o blisko 120 mld zł.

 

Sejm zajmie się także nowelizacją ustawy o cudzoziemcach. Zmiana dotyczy osób z poza Unii Europejskiej. Będą one miały możliwość czasowego pobytu w RP w ramach przeniesienia wewnątrz przedsiębiorstwa z innego kraju.

 

Zmieni się również prawo dotyczące biur turystycznych w sytuacji ewentualnych bankructw i powrotów Polaków do kraju. Posłowie chcą także, by członkowie Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość RP byli zwolnieni z opłat za pobyt w domach pomocy społecznej.

 

Ponadto w życie może wejść prawo karzące osoby, które umyślnie i bez uzasadnienia blokowały jeden z telefonów alarmowych (112, 997, 998, 999). Będzie groziła za to kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny (1,5 tys. zł).

 

Sejm rozpatrzy też wniosek PO o uchylenie immunitetu posłowi PiS Bartoszowi Kownackiemu. Wiceminister obrony stwierdził, że Platforma Obywatelska w sprawie smoleńskiej ma krew na rękach.

 

Posłowie wysłuchają ponadto sprawozdania MSWiA w sprawie nabywania nieruchomości przez obcokrajowców, zaś w piątek wysłuchają informacji o działalnościach: Krajowej Radzie Sądownictwa, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz o przestrzeganiu wolności i praw człowieka.

 

Sejm wybierze także sędziego TK (jedynym kandydatem jest prof. Justyn Piskorski) oraz upamiętni 40. rocznicę śmierci abp Baraniaka. O POSTACI NIEZŁOMNEGO DUCHOWNEGO MOŻNA PRZECZYTAĆ WIĘCEJ TUTAJ.

 


Źródło: rmf24.pl

MWł
 


DATA: 2017-09-12 08:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@[email protected] - niestety masz rację - Polska idzie w totalitaryzm; m.in. rodzice mają coraz mniej do powiedzenie w sprawie swoich dzieci; a te pisowskie "zamartwianie się o nasze zdrowie" niechybnie doprowadzi nas do choroby, kalectwa lub nawet śmierci; niestety Polacy coraz mniej z tego rozumieją i są coraz bardziej podatni na tę, rodem z komunizmu, propagandę; kto patrzy w przyszłość dalej niż najbliższe wybory, ten widzi, że idziemy w złą stronę, niestety; wszystkie te niedorajdy i folksdojcze w sejmie, senacie i na "urzędzie najwyższym" zgotują nam taki kipisz, że się chyba już nie pozbieramy do kupy; co prawda jeszcze to jakiś czas potrwa, ale koniec będzie smutny; smutny dla wszystkich, dla nich też;
ponad 2 lata temu / JARO
 
Skoro popierasz prawo rodziców do decyzji o szkodzeniu zdrowiu dziecka, to popierasz też ich prawo do decyzji o zamordowaniu dziecka, tak?
ponad 2 lata temu / do Marek
 
Aha, czyli to już nie rodzice będą o tym decydować tylko administarcja? Proszę zgadnąć, w jakim kierunku pójdą zmiany w konstytucji, które zapowiada ten człowiek o totalniackiej mentalności?
ponad 2 lata temu / Marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.