DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Początek pierwszego po wakacjach posiedzenia Sejmu we wtorek. Czym zajmą się posłowie?

Początek pierwszego po wakacjach posiedzenia Sejmu we wtorek. Czym zajmą się posłowie?
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Krystian Maj/FORUM
#SEJM    #POSŁOWIE    #PRAWO    #PRZEPISY    #POSIEDZENIE    #ZMIANY    #POWAKACYJNE

Pierwsze powakacyjne posiedzenie Sejmu RP potrwa cztery dni. W tym czasie parlamentarzyści wysłuchają sprawozdania rządu o działaniach związanych z sierpniowymi nawałnicami nad Polską. Pochylą się też nad projektami ustaw dotyczącymi modernizacji i finansowania sił zbrojnych, statusu sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz upamiętnią ks. abp. Antoniego Baraniaka, którego 40. rocznica śmierci minęła w sierpniu.

 

Wśród tematów, jakie posłowie planują podjąć, jest również rozpatrzenie prezydenckiego projektu całkowicie zakazującego korzystania z solariów przez osoby niepełnoletnie. Celem przepisów jest ochrona młodych ludzi przed medycznymi konsekwencjami takich praktyk.

 

Zmiana istotna dla szerszego spektrum społecznego dotyczy modernizacji i finansowania siły zbrojnych RP oraz Prawa zamówień publicznych. Nowe prawo wpłynie na sposób obliczania skali wydatków obronnych w ramach PBK oraz ich wzrost. Pozwoli to docelowo osiągnąć co najmniej 2,5 proc. PKB w roku 2030. Będzie to realizacją ustaleń szczytu NATO z Newport (2014) i Warszawy (2016). Podobne rozwiązania o zwiększeniu wydatków na wojsko do 2 proc. PKB (wedle natowskiej metody liczenia) zapowiadał rząd i prezydent.

 

Wzrost wydatków na wojsko ma pokryć potrzeby finansowe związane z budową Wojsk Obrony Terytorialnej, reorganizacją struktury i systemu dowodzenia oraz modernizacją w oparciu o polski przemysł zbrojeniowy. W sumie wydatki obronne wzrosną w ciągu 10 lat o blisko 120 mld zł.

 

Sejm zajmie się także nowelizacją ustawy o cudzoziemcach. Zmiana dotyczy osób z poza Unii Europejskiej. Będą one miały możliwość czasowego pobytu w RP w ramach przeniesienia wewnątrz przedsiębiorstwa z innego kraju.

 

Zmieni się również prawo dotyczące biur turystycznych w sytuacji ewentualnych bankructw i powrotów Polaków do kraju. Posłowie chcą także, by członkowie Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość RP byli zwolnieni z opłat za pobyt w domach pomocy społecznej.

 

Ponadto w życie może wejść prawo karzące osoby, które umyślnie i bez uzasadnienia blokowały jeden z telefonów alarmowych (112, 997, 998, 999). Będzie groziła za to kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny (1,5 tys. zł).

 

Sejm rozpatrzy też wniosek PO o uchylenie immunitetu posłowi PiS Bartoszowi Kownackiemu. Wiceminister obrony stwierdził, że Platforma Obywatelska w sprawie smoleńskiej ma krew na rękach.

 

Posłowie wysłuchają ponadto sprawozdania MSWiA w sprawie nabywania nieruchomości przez obcokrajowców, zaś w piątek wysłuchają informacji o działalnościach: Krajowej Radzie Sądownictwa, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz o przestrzeganiu wolności i praw człowieka.

 

Sejm wybierze także sędziego TK (jedynym kandydatem jest prof. Justyn Piskorski) oraz upamiętni 40. rocznicę śmierci abp Baraniaka. O POSTACI NIEZŁOMNEGO DUCHOWNEGO MOŻNA PRZECZYTAĆ WIĘCEJ TUTAJ.

 


Źródło: rmf24.pl

MWł
 


DATA: 2017-09-12 08:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@[email protected] - niestety masz rację - Polska idzie w totalitaryzm; m.in. rodzice mają coraz mniej do powiedzenie w sprawie swoich dzieci; a te pisowskie "zamartwianie się o nasze zdrowie" niechybnie doprowadzi nas do choroby, kalectwa lub nawet śmierci; niestety Polacy coraz mniej z tego rozumieją i są coraz bardziej podatni na tę, rodem z komunizmu, propagandę; kto patrzy w przyszłość dalej niż najbliższe wybory, ten widzi, że idziemy w złą stronę, niestety; wszystkie te niedorajdy i folksdojcze w sejmie, senacie i na "urzędzie najwyższym" zgotują nam taki kipisz, że się chyba już nie pozbieramy do kupy; co prawda jeszcze to jakiś czas potrwa, ale koniec będzie smutny; smutny dla wszystkich, dla nich też;
ponad 2 lata temu / JARO
 
Skoro popierasz prawo rodziców do decyzji o szkodzeniu zdrowiu dziecka, to popierasz też ich prawo do decyzji o zamordowaniu dziecka, tak?
ponad 2 lata temu / do Marek
 
Aha, czyli to już nie rodzice będą o tym decydować tylko administarcja? Proszę zgadnąć, w jakim kierunku pójdą zmiany w konstytucji, które zapowiada ten człowiek o totalniackiej mentalności?
ponad 2 lata temu / Marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.