DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Pobieranie organów w Chinach – obrońcy praw człowieka oskarżają [DRASTYCZNE]

Pobieranie organów w Chinach – obrońcy praw człowieka oskarżają [DRASTYCZNE]
zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

Obrońcy praw człowieka zgłosili do ONZ przypadki pobierania organów wewnętrznych od więźniów. Narządy wewnętrzne służą następnie do celów medycznych; istotną rolę odgrywa motyw zysku. Chińczycy twierdzą, że tego typu oskarżenia to jedynie plotki.

 

Według Hamida Sabiego – prawnika z China Tribunal z siedzibą w Londynie, Chińczycy pobierają serca, nerki, płuca oraz skórę. Mężczyzna opisał przypadki wycinania serc i innych organów. Prawnik oskarża Chińczyków o przymusowe pobieranie organów od więźniów sumienia, dokonywane przez lata na znaczącą skalę. Ofiary to osoby należące do ruchu religijnego Falun Gong oraz ujgurscy muzułmanie.

 

Prawnik stwierdził, że pobieranie organów w Chinach doprowadziło do setek tysięcy ofiar. Jego zdaniem można mówić o jednym z najgorszych okrucieństw w dziejach XX stulecia. Według niego  w niektórych przypadkach dochodziło do krojenia żywcem w celu pobrania od ludzi nerek wątroby, serc, płuc, czy skóry. Stawały się one organami przeznaczonymi na sprzedaż. Według autorów raportu China Tribunal narządy służą do celów medycznych. Na prawdziwość oskarżeń wskazuje jakoby  krótki czas oczekiwania na przeszczepy w chińskich szpitalach.

 

Z kolei przedstawiciele Państwa Środka zaprzeczają twierdzeniom prawników i uznają je za plotki. Chiny przyznają się jednak, że do 2015 pobierały organy od zabitych przestępców, jednak twierdzą, że przestały to czynić.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

 


DATA: 2019-09-27 14:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bayer Full zachwycony Chinami a Polacy pieją z zachwytu nad bayerfullowskimii im podobnych przyśpiewkami."Dobra zmiana" przy pomocy Kurski TV pakuje tą "papkę kulturalną" ciemnemu ludowi który wszystko kupi bo głupi.
9 miesięcy temu / AnDzej
 
Do Jot.W USA jest 50 stanow.W chinach jest trzydzieści cztery milionów więcej mężczyzn niż kobiet,te dziewczynki na grypę nie zmarły.
9 miesięcy temu / Zbyszek
 
@Jot - dokładnie. Radykalizm - to słowo pochodzi z łaciny, i oznacza trzymanie się korzenia, źródła. Fundamentalizm - opieranie wszystkiego na podstawach. A podstawy nie mogą być chwiejne, muszą być stałe.
9 miesięcy temu / Monarchista
 
To takie straszne ale zabijanie dzieci w łonach juz nie? W USA nawet to samego porodu. Wszystkie zwyrodnienia będą normą dla ludzi bez fundamentów. Tak moi kochani - trzeba być fundamentalistą bo bez tego to wszystko z czasem się zaakceptuje. Dom na skale, dom na skale - fundamentalizm moi kochani.
9 miesięcy temu / Jot
 
A Beyer Full - tak zachwycony Chinami.
9 miesięcy temu / zaniepokojony
 
To brzmi jak państwowy kanibalizm - okropne.
9 miesięcy temu / Obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.