DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

PO zapowiada zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Sławomir Neumann: przywrócimy normalność

PO zapowiada zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Sławomir Neumann: przywrócimy normalność
FOT.Credit Image: © Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

„Platforma Obywatelska wniesie na najbliższym posiedzeniu Sejmu projekt ustawy uchylającej ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta” – zapowiedzieli w sobotę w Warszawie przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann i poseł Małgorzata Janyska.

 

Ustawa, którą przyjął Jarosław Kaczyński i PiS za jego namową, to ustawa, która ogranicza nasze wolności, ogranicza też konkurencję, praktycznie gwarantuje podwyżki cen, powoduje zwalnianie ludzi z pracy – powiedział Neumann. Dodał, że ustawa proponowana przez PO „przywróci normalność”.

 

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę to kolejna ustawa, którą PiS funduje Polakom w ramach państwa zakazowo-nakazowo-rozdzielczego – oceniła z kolei poseł Janyska. Jej zdaniem 32 przypadki zezwalające w ustawie na niedzielny handel są „niedookreślone”, a ich stosowanie „będzie zależało od woli urzędniczej”.

 

Państwo w tych wyjątkach nie zapomniało o „swoich jednostkach”, takich jak placówki poczty, których nie dotyczą ograniczenia asortymentu ani powierzchni. To jest system, który już był, to jest system PRL-owski. Państwo chce mieć władzę nad obywatelem – powiedziała poseł PO. Dodała, że zakaz handlu w niedzielę „nie poprawi sytuacji pracowników, którzy będą dłużej pracować w soboty i wcześniej zaczynać pracę w poniedziałek”.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2018-03-10 23:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

państwo powinno byc świeckie..decyzje o tym gdzie pracujemy i na jakich zasadach powinniśmy podejmowac sami.. a chodzenie do kościoła nie równa sie wierze w Boga ..faryzeusze juz zacierają ręce ..ludzie myślący nie potrzebują komunistycznych zakazów..
8 miesięcy temu / Ar
 
ja jestem za zniesieniem zakazu handlu w niedziele bo to co wymyślił PIS jest totalna głupota
9 miesięcy temu / zniesienie niedziela handlowa
 
Nie widzę problemu.Teraz członkowie PO zrobią skrócony kurs obsługi kas fiskalnych oraz techniki układania towarów na półkach i w niedziele będą pracować na miejscu zapracowanych i obciążonych pracowników marketów niemieckich,francuskich czy portugalskich.Oczywiście charytatywnie!!
ponad 1 rok temu / Polka
 
Posadzmy posłów na jedną niedzielę cała na kasę a na tygodniu do towarowania palet z wodami czy ponosić skrzynki po 20 parę kilo
ponad 1 rok temu / Mkd
 
Pamietaj abys dzien swiety swięcił.kazda niedziela powinna byc wolna od pracy, choc pewne sluzby musza pracowac.Lewacki skowyt, cos pieknego.
ponad 1 rok temu / Erty
 
Rozmawiamy o sytuacji w Polsce, nie w Izraelu.
ponad 1 rok temu / do company owner
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.