DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Po wyroku w sprawie katyńskiej, czas na obławę augustowską

Po wyroku w sprawie katyńskiej, czas na obławę augustowską
Pomnik ku czci ofiar obławy augustowskiej fot.Radosław Drożdżewski/wikimedia.commons
#ROSJA    #NKWD    #KATYŃ    #FSB    #OBŁAWA AUGUSTOWSKA    #ZPOOA

Po planowanym na wrzesień orzeczeniu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie katyńskiej Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej (ZPOOA) skieruje do rosyjskiej głównej prokuratury wojskowej wniosek o rehabilitacje jej ofiar. Dotychczas podobne wnioski nie przynosiły pożądanych rezultatów.


Z rodzinami ofiar obławy augustowskiej współpracuje mecenas Ireneusz Kamiński, który jest również pełnomocnikiem rodzin katyńskich. Zalecił on, by w sprawie wniosków o rehabilitację poczekać do wydania orzeczenia Trybunału w Strasburgu w sprawie katyńskiej. Wtedy bowiem ma być wiadomo jakie szczegółowe argumenty wykorzystać w planowanym wniosku.

 

Oprócz wniosku o rehabilitację zabitych w obławie augustowskiej ZPOOA będzie też wnosił o postępowanie wyjaśniające w sprawie tej zbrodni.

 

ZPOOA składał już wcześniej wnioski o rehabilitację ofiar obławy augustowskiej. Nie przynosiły one jednak pożądanych rezultatów. Rosyjscy śledczy odpowiadali, że nie posiadają dokumentów osób, o których rehabilitację wniesiono. Tymczasem ZPOOA są przekonani, że w archiwum FSB znajduje się 575 teczek ofiar obławy.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged

 


DATA: 2012-08-21 10:12
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak ktoś ma mocną głowę to niech jedzie do Rosji w okolice Urala tam jest archiwum aby obejrzeć teczki trzeba z cieciami wypić wiadro wódki a potem zobaczymy. Zaś to, że jako naród Polski jesteśmy permamentnie mordowani albo przez Rosjan albo Niemców mogą świadczyć sieroty żyjące do dziś dnia. Tylko, żeby ten nasz polski naród był tak mądry jak pije wódkę to byśmy byli mędrcami świata i z pewnością bardziej roztropniejsi w relacjach z naszymi sąsiadami. Kiedy Jelcyn otworzył archiwa CCCP to amerykanie wpadli z aparatami i wszystko xserowali zaś Rząd Polski wysłał kilku historyków aby sobie popatrzyli bo funduszy nie było- to gdzie one były?
ponad 8 lat temu / Starter
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.