DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego jest mi bardzo przykro [OPINIA]

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego jest mi bardzo przykro [OPINIA]

Tak, po wysłuchaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. przesłanki eugenicznej zrobiło mi się bardzo przykro.

 

Długo wyczekiwany werdykt w pewnym sensie przyjąłem ze spokojem, bo przecież specjaliści i znawcy prawa zapewniali, że to „oczywista oczywistość” co z zapisów prawa wynika, i że TK inaczej orzec nie może. Jednak zapewnienia zapewnieniami, a rzeczywistość rzeczywistością. Wymiar sprawiedliwości w Polsce już nieraz potrafił nas zaskoczyć. Dzięki Bogu i na szczęście dla wielu nienarodzonych, nie tym razem.

 

Odetchnąłem z ulgą, uśmiechnąłem się i… znowu poczułem smutek. Nie, nie dlatego, że teraz więcej nienarodzonych dzieci będzie miało szansę przeżyć. To oczywiście wspaniała wiadomość. Ale poczułem żal i przykrość, widząc reakcję tych, których wyrok TK rozwścieczył.

 

Pewnie niektórzy doradzą mi żeby się tym nie przejmować. Że życie zagrożonych aborcją dzieci jest ważniejsze. Jasne, to prawda. Jednak życie zwolenników aborcji też jest zagrożone, a chodzi mi o ich życie wieczne.

 

Od lat przyglądam się debacie zwolenników i przeciwników zabijania nienarodzonych. Wsłuchuję się w argumenty jednej i drugiej strony. Zastanawiam się jak mówić i czy to w ogóle możliwe, żeby ich przekonać. Może to zwolenników aborcji dotyczą słowa Ewangelii:

Bo stwardniało serce tego ludu,
ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli,
żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli,
ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił.
(Mt 13, 15)

 

W każdym razie smutno mi. Mam wrażenie, że żyjemy w światach o innych systemach wartości, innym języku, innej logice, innych celach i innych potrzebach. Nie wiem czy jesteśmy w stanie się porozumieć. Ale z drugiej strony, czy powinniśmy odpuścić? Pozwalać, żeby ich dusze szły na zatracenie? Czy nie powinniśmy siać ziarna Ewangelii? Tylko jak to robić skoro tak bardzo się różnimy?

 

No bo jak to jest, że ludzie, którzy na próby prawnego zakazania aborcji odpowiadają: „Nie chcesz aborcji, to jej nie rób”, równocześnie są za likwidacją hodowli zwierząt na futra. Przecież zgodnie z ich logiką jeśli nie chcą futer, to niech ich nie kupują.

 

Jak to jest, że są przeciwko jedzeniu jajek, mięsa i „gwałceniu” krów, bo to przecież forma wyzyskiwania zwierząt przez opresyjnego człowieka (sic!), a nie dostrzegają nic nieludzkiego w stosunku do dzieci nienarodzonych?

 

Jak to jest, że ludzie, którzy dla dobrego własnego samopoczucia są gotowi na ogrom wyrzeczeń (drakońskie diety, super specjalistyczne treningi, ekstra bolesne zabiegi kosmetyczno-estetyczne), nie są gotowi na poświecenie dla drugiego człowieka?

 

Takich nielogiczności można dostrzec w dzisiejszym świecie zdecydowanie więcej. Wiem, że zaraz pojawią się odpowiedzi: że to hedonizm, dobroludzizm, laicyzm, marksizm itp. itd. Tak naprawdę nie takich odpowiedzi szukam. Tyle mądrych słów lekarzy, prawników, psychologów i duchownych padło podczas w ostatnim czasie. Niestety nie wiem czy kogokolwiek nieprzekonanego przekonały. Także moje słowa, moje refleksje nikogo pewnie nie przekonają. Dzielę się po prostu z Państwem tym, że mi przykro…

 

Szymon Zamośny


DATA: 2020-10-23 14:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Dawid Niech Twoja mowa będzie Tak Tak Nie Nie, bo takie kombinowanie i przepowiadanie przyszłości, to od kogo pochodzi? Udawanie, że kompromis z diabłem może być lepszy od wyboru posłuszeństwa Bogu przez przestrzeganie przykazania: Nie mordoj! jest po prostu popieraniem takiej samej eugeniki jaka miała miejsce w faszystowskich Niemczech. Ale co też bardzo ważne jest odrzuceniem krzyża, który mamy nieść by być zbawionym. Choroba i cierpienie taż mają sens.
30 dni temu / Zagubiona owiec
 
Róbcie nadal to co robicie. Pomagacie mi bardzo, szczególnie kiedy piszecie analizy dokumentów kościoła, publikujecie teksty napisane przez świętych itp. Bóg zapłać za Waszą pracę. Ale... Ja byłam anarchistką i niestety za aborcją. Moje poglądy zmieniły się po nawróceniu. Nawróciłam się dopiero wtedy, kiedy konsekwencje moich grzechów, odczułam boleśnie na własnej skórze. Jak syn marnotrawny zwróciłam się o pomoc do Boga początkowo raczej z egoizmu, nie z miłości. Pan Bóg w swojej łaskawości zmienił moje poglądy. To łaska Boża sprawia, że człowiek wie co dobre a co złe i wybiera dobro. Ktoś pewnie modlił się w mojej intencji. Tak więc przede wszystkim namawiajcie do odmawiania różańca i może organizujcie modlitwę różańcową. Bóg zapłać.
1 miesiąc temu / Zagubiona owiec
 
Bo ludzie kochają nieczystość bez odpowiedzialności... Fatima mówi wyraźnie, że to jest podstawą wielu potępień ludzkich...
1 miesiąc temu / Krakusik
 
@Dawid Tak, to będzie ale pod warunkiem, że zmieni się konstytucja lub ktoś bezprawnie takie rzeczy wprowadzi. Obecna konstytucja na takie rzeczy nie zezwala.
1 miesiąc temu / trooper
 
Nic takiego nie bedzie mialo miejsca. Lewactwo w Polsce nie ma nic do gadania.
1 miesiąc temu / @dawid
 
A mi jest przykro że tyle dzieci zamordowano zanim w końcu TK orzekł że przepis pozwalający je mordować jest bezprawny.
1 miesiąc temu / Polka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.