DZIŚ JEST:   16   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Cypriana, męczennika
Św. Korneliusza, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Do Pana Jana Hartmana niech pan czyta uważnie.Pan Jezus wisi na tym Krzyżu spokojnie ale jak zejdzie z tego Krzyża to panie Hartman zobaczy pan które pół dnia jest dłuższe.
17 dni temu / Dziadek 65+
 
Nikoledon kolego dobrze się czujesz? Najpierw piszesz że Bóg nie ma matki a w następnym komentarzu piszesz dosłownie coś innego.
17 dni temu / Łona-rozmowa
 
Pan Jezus, umierając na Krzyżu zwracał się do Boga Ojca: ?Ojcze wybacz im, bo nie wiedzą co czynią?.
20 dni temu / rajjan
 
Ignorancie, co z tego że znasz Biblię skoro jej nie rozumiesz? Oczywiście że Jezus Chrystus ma matkę - Maryję. Ma ją jako człowiek. A że Jezus Chrystus jest także Bogiem, tym samym Maryja jest matką Boga. Zbyt trudne do pojęcia? To wyobraź sobie białoskórą kobietę mającą czarnoskóre dziecko z czarnoskórym mężczyzną. Mimo że sama jest białoskóra, nie zmienia to faktu że jest matką czarnoskórego dziecka. Czarnoskórego po ojcu. Analogicznie, Maryja jest matką Boga, który swe bóstwo "odziedziczył" nie po matce, lecz po Ojcu.
21 dni temu / @Nikoledon
 
Wstydem jest zatrudnianie Hartmana na UJ
22 dni temu / bigzbig
 
Jeżeli nie znasz Bibli to nie zabieraj głosu bo Bóg nie ma matki tylko syn Boży a to jest zasadnicza różnica nie rób sobie hańby.
22 dni temu / Nikoledon
 
Na cześć tego pana należy wprowadzić jednostkę "braku mądrości". Np. 6 milihartmanów.
22 dni temu / Kasandra
 
"Profesor" to tylko jego ksywa.
23 dni temu / Quis ut Deus
 
Niebywale niegrzeczne sformułowanie
23 dni temu / Maria
 
@ wańka :D i wywiezienie na gnoju. Wańka! Przynosisz rozwiązanie problemów, aż się rozmarzyłem, jak by to było pięknie i sprawiedliwe, newpis:D
23 dni temu / szpulas11
 
@Marmar Hartman NIE JEST profesorem belwederskim. Jego tytuł to dr hab. prof. Środa tak samo. Jak nie wiesz o co chodzi to poszukaj sobie w necie.
23 dni temu / szkielet
 
Wypowiedzią na temat krzyża na Giewoncie Pan profesor powinien wyjechać z Uniwersytetu jak niejaka Jagna z LIPIEC
23 dni temu / wańka
 
@szkielet Dlaczego klamiesz? Hartman jest profesorem tytularnym, mozna sprawdzic choby w Wikiedii czy na stronach UJ. Podobnie Sroda.
23 dni temu / Marmar
 
Hartman NIE JEST profesorem tylko dr hab. Jego profesor to tylko tytuł uczelniany, a nie naukowy. Z Madzią Środą jest podobnie. Formalnie powinno się do niego zwracać doktorze.
23 dni temu / szkielet
 
należy także zniwelować Czerwone Wierchy i wypompować wodę z jeziora Czorsztyńskiego, to tak na początek
24 dni temu / wujo
 
I oto przykład "mowy miłości"? I oto przykład "człowieka nauki"? Boże, zmiłuj się nad nim i nad jemu podobnymi!
24 dni temu / Czytelniczka
 
Jan Hartman pochodzi z rodziny żydowskiej , to może w myśl jego propozycji należy z Giewontu usunąć krzyż i postawić wielką metalową gwiazdę Dawida, ale koniecznie musi być metalowa. Może to go uraduje. Ta nienawiść do katolików to aż od niego zionie .
24 dni temu / Sławek
 
Kochani, zostawmy tego biednego Hartmana. Pan Bóg wszystko oczyści, cierpliwości, już niedługo... Módlmy się za niego, bo to biedny człowiek za którego prawdopodobnie nikt się nie modli...
24 dni temu / steve48
 
następny "profesor" po pani pomiędzy wtorkiem, a czwartkiem? czy uczelniom nie przeszkadzają tego typu "egemplarze w ich szeregach? czy my musimy płacić podatki na pensje dla tych "uczonych"???
24 dni temu / pytanie
 
@eas A gdyby rzeczywiście jakiś przewód elektryczny o odpowiednim przekroju podłączyć do krzyża na Giewoncie a drugi koniec zakopać gdzieś w dolinie . Taka "instalacja odgromowa" .To okolice tego szczytu byłyby pewnie najbezpiecziejszym miejscem podczas burz ,w partiach szczytowych Tatr . I po łańcuchach także tylko niewielka część impulsu prądowego ,by płynęła. Wiedza z fizyki na poziomie szkoły podstawowej się kłania. Prawa Ohma i Kirchoffa .
24 dni temu / gość
 
Skąd się ten osobnik w Polsce wziął? Na KUL-u się wychował?
24 dni temu / Zbigniew
 
@dark "Pytanie kto przyznaje tytuły profesorskie i kto ich pozbawia ?" Przyznaje Prezydent RP na wniosek Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Pozbawić kogoś tytułu naukowego można, ale np. za udowodniony plagiat, a nie za to, że mówi coś, co się komuś nie podoba.
24 dni temu / marmar
 
I właśnie stąd bieeze się antysemityzm. Niestety możemy w ostatnich latach zaobserwować, że odsetek idiotów wśród profesorów jest nadreprezentatywny niż w innych grupach.
24 dni temu / PrPr
 
Polacy narodowości żydowskiej powinni wykazywać się większym taktem.
24 dni temu / kuba
 
panie Hartman mordercy z gwiazdą zabijali, zabijają i będą zabijać i to obojętnie z jaką gwiazdą pięcio i sześcioramienną bo to znak złego. a pana nazwisko zobowiązuje .....
24 dni temu / pol
 
A co zmieni drewniany? Drewno nasiąknięte wodą też przewodzi prąd. Zaproponuj plastikowy. Wtedy pioruny będą walić bezpośrednio w ludzi.
24 dni temu / @klik
 
szkoda słów na to coś
24 dni temu / disel
 
Żałosny żyd
24 dni temu / antyPOPiS
 
Zlikwidować wszystkie drogi bo zabijają, zlikwidować łańcuchy na Giewont bo zabiją. Zwolnić z Polskich Uniwersytetów ludzi którzy NISZCZĄ POLSKĄ NAUKĘ. Przed wojną Polskie Uniwersytety i Gimnazja były najlepszymi w świecie. Przez takich IGNORANTÓW UW jest w czwartej setce.
24 dni temu / eni
 
to nienawistny butny wobec Boga facet on domaga sie interwncji bozej
24 dni temu / zbigniew
 
stop making stupid people famous!
24 dni temu / as
 
Pytanie kto przyznaje tytuły profesorskie i kto ich pozbawia ?
24 dni temu / dark
 
do kik A to ciekawe,jak długo tam by stał?
24 dni temu / Basia
 
Przypomniał mi się dowcipu o Abramku, kiedy pani nauczycielka, aby udowodnić klasie, że Pana Boga nie ma, kazała dzieciom pokazać Panu Bogu figę i przekonać się, że nie będzie żadnej reakcji, żadnego pioruna z jasnego nieba. A Abramek jako jedyny w klasie figi Panu Bogu nie pokazał. Zdziwionej pani odrzekł: " Proszę pani, jeśli Pana Boga nie ma, to po co mam mu pokazywać figę? A jeśli jest, to po co mam sobie psuć stosunki?" Szatan wyje i tyle w tym temacie. Kto ma oczy niech patrzy, kto ma uszy niech słucha, kto ma rozum, niech wyciąga wnioski. Z Panem Bogiem.
24 dni temu / kw
 
oby nic się nie wydarzyło na Jasnej Górze, odpukać. Bo usunięcia czego zażądają ustami onego hercmana starożytni przedchrześcijanie, i zrobiło się straszno jakoś
24 dni temu / szpulas11
 
Hartman i filozof prof.UJ, Adam Grobler inicjatorzy protestu w sprawie wizyt piS na Wawelu.
24 dni temu / Ania Magda Basi
 
Myślę, Ano, że rację ma Maria. Też modlę się za każdego. Uważam, że nie mamy zdolności stwierdzić, jak czyje grzechy ocenia Pan Bóg. Jeśli On stwierdzi, że komuś modlitwa się nie należy, po prostu jej nie wysłucha lub użyje w sobie wiadomym celu.
24 dni temu / L
 
W czasie burzy nie chodzi się po górach i nie wychodzi się z domu. To podstawowa zasada
24 dni temu / cichy
 
Hartmana można lubić, albo nie lubić, ale jest profesorem i pisanie o nim "człowiek nazywany przez niektórych profesorem" jest nie fair.
24 dni temu / marmar
 
Chrystus Nasz Król widzi w tym nieszczęściu przyczynek do wzmożonych modłów. Hartman to zdrajca, żydowski antypolak, który ciągle czycha na nieszczęścia Katolików i uważam, że powinno się go podać do sądu. Jeśli jest wam bliska ojczyzna chrześcijańska, piszcie listy do posłów z PiS, aby wymogli zajęcie się tą sprawą. Wkrótce może być jeszcze więcej ataków, bo zbliżają się wybory a my musimy wygrać dla Polski Katolickiej Adam nasz Ojciec dał nam początek rodu człowieczego, w Biblii czytamy, że wielokrotnie zły czychał na nasze dusze. Maryja Dziewica na szczęście porodziła Zbawiciela, który pokierował także naszymi poczynaniami w Polsce. Wybaczcie, że się trochę rozpisałam, ale tak mi zależy, aby Naród dalej szedł w tym kierunku, gdzie nasi wybrani drodzy posłowie PiS dalej walczyli o Katolicką Polskę z tymi LGBT i innymi złymi. Dotrzymali słowa, likwidują ubóstwo w rodzinach najuboższych. Pan w swoim miłosierdziu na pewno nas wspomoże. Ewangelia to nasza broń!
24 dni temu / Amelia
 
Mt 12, 34 : "Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią"
24 dni temu / tak tylko
 
Hartmana należy usunąć, bo zabija swoją głupotą.
24 dni temu / szkielet
 
#Ana - A ja się modlę za każdego. Bogu zostawiam, jaki pożytek z tego uczyni.
24 dni temu / Maria
 
Wówczas Pan odciął Izraelowi głowę i ogon, w jednym dniu, palmę i sitowie. Zwodzicielami się stali przywódcy tego narodu, a ci, którym przewodzą, zgubili się. Dlatego Pan nie oszczędzi jego młodzieńców ani się zlituje nad jego sierotami i wdowami. Bo cały ten naród jest bezbożny i zły, każde usta mówią głupstwa. Po tym wszystkim nie uśmierzył się gniew Jego i ręka Jego - nadal wyciągnięta /Iz 9, 13-16/.
24 dni temu / Amen
 
Czy trzeba komentować wpis tego człowieka? To paliwo dla tej biednej osobowości, która czerpie satysfakcję z dolewania oliwy do ognia...
24 dni temu / Krakusik
 
w której ze swoich osobowości przemawia dzisiaj p.Hartman ? Bo minimum ma dwie - 1 członek założyciel loży B'nai B'rith , a 2 prezes stowarzyszenia ateistów albo jakoś tak.
24 dni temu / Pejot
 
?Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie. Mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci. Istnieje taki grzech, który sprowadza śmierć i w takim wypadku nie polecam, aby się modlono? 1 J 5,16 Bluźnierstwa popełniane przez tego pana sprowadzają na niego śmierć.
24 dni temu / Ana
 
@eas Giewont ,Tatry Zachodnie ,to jednak raczej wapienie ,czyli ze względu na "zjawiska krasowe" lepiej przewodzą prąd . No ale to niewiele zmienia co do istoty ... A opcja "wewnątrz krzyża" to ... tylko dla ludzi o mocnych nerwach :- . Poza tym ,o ile pamiętam ,to zbyt wielu chyba się tam się nie zmieści .
24 dni temu / gość
 
A ja sądzę, że hartman bardzo siebie nie lubi. Dlatego prowokuje ludzi, aby na niego pluli, bo sam nie ma tyle odwagi, aby patrząc w swoje odbicie w lustrze strzyknąć brudną śliną w odbity w nim wizerunek. Hartman NAWRÓĆ SIĘ. Bez względu na to, co w życiu złego zrobiłeś, to miłosierny Bóg ci wybaczy jak Go o to poprosisz. Szkoda życia na czynienie niegodziwości i obrażanie ludzi. w twojej intencji modlę się: Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.
24 dni temu / Maria
 
Poznać głupiego po śmiechu jego
24 dni temu / Pol
 
krzyż powinien być drewniany
24 dni temu / klik
 
#Ana - za każdego grzesznika należy się modlić. Za zatwardziałych tym bardziej. Chociaż wątpię w nawrócenie Hartmana. Na taki przypadek trzeba dużo postu nie tylko modlitwy. A nie wiem czy wystarczyłoby mi dość samozaparcia by pościć za tego pana.
24 dni temu / Maria
 
@eas Tylko ,to metalowa konstrukcja stojąca na granitowym chyba podłożu . Granit to dobry izolator . Więc pioruny rzeczywiście "rąbią" w najwyższy punkt ,a później prąd spływa po ciekach wodnych , łańcuchach itd. Praktyczna rada dla turystów ,to w czasie burzy trzymać się z dala od szczytów i łańcuchów . No a ażurowa kratownicowa konstrukcja krzyża może ... uratować życie jeśliby ktoś WEWNĄTRZ by stał . HINT klatka Faraday'a .
24 dni temu / gość
 
Pan Hartman pokazuje, że tytuł naukowy nie ma nic wspólnego z mądrością. Miliony zwykłych, prostych ludzi bez żadnych tytułów, ma kilkaset razy większą mądrość życiową niż pan Hartman. Ten biedny człowiek chyba zatracił niektóre ludzkie odruchy, takie jak np. wrażliwość. Wrażliwość na cierpienie innych ludzi. Ludzie potracili bliskich, a on, profesor, nie potrafi milczeć, gdy nikt, ale absolutnie nikt, nie pyta go o zdanie. A swoją drogą ciekawe czy profesor Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ktoś z Komisji Dyscyplinarnej dla nauczycieli akademickich UJ zabierze głos w sprawie haniebnego wpisu p. Hartmana. On obraża wielusetletni dorobek mojej Alma Mater!
24 dni temu / M
 
Po likwidacji krzyża zlikwidować drogi, kolej, samoloty, auta, noże, chodniki też zabijają ahhh Hartman nadal gada głupoty Usunąć z Polski!ajvaj do israela!!! ziemia obiecana czeka.
24 dni temu / nabuchodonozor
 
"Usunąć krzyż z Giewontu", a na jego miejsce co właściwie pan profesor radziłby postawić ? Czyżby wielkie żeliwne popiersie Lenina,który nikogo nie zabił ?
24 dni temu / Józef z Tallin
 
Podobno piorun uderzył w łańcuch na szlaku. To może niech profesor sprawdzi a potem pisze.
24 dni temu / Smutny
 
Modlitwa za zatwardziałego grzesznika urąga samemu Bogu! Hartman nie zasługuje na modlitwę a jedynie na współczucie. I tego mu nie odmawiam. Współczuję ci człowieku twego przyszłego losu.
24 dni temu / Ana
 
Zapewne jestem bardzo ułomnym uczniem Pana, ale za Hartmana modlić się nie będę. Mam inne, stokroć ważniejsze intencje...
24 dni temu / Karol
 
Pewnie na to miejsce chciałby wstawić menorę.
24 dni temu / Jan
 
Piorun uderza zazwyczaj w najwyższy punkt terenu, gdyby nie było krzyża ofiar mogło by być więcej. Zasadniczo ten krzyż powinien działać jak piorunochron.
24 dni temu / eas
 
Chyba ma z głową coś nie tak.
24 dni temu / GOŚĆ
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.