DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


W Rosji pensja minimalna to 500 zł miesięcznie a ceny w sklepach są wyższe niż w Polsce. Rosjanie masowo jeżdżą na zakupy do Biedronek. W Rosji dozwolona aborcja - wykonuje się milion aborcji rocznie. To ma być wzór dla Polski? Żarty sobie robicie?
10 miesięcy temu / ala wilk
 
Jeżeli faktycznie jest to "konflikt cywilizacyjny", to w swojej historii KK jeszcze nigdy nie wygrał w takim starciu. Już pozamiatane :-D
10 miesięcy temu / Stormer
 
Ryś...A kto ma..5 tysięcy miliardów dlugu??? Jakoś nie słyszałem o chętnych do ucieczki w kierunku tych oaz szczęśliwości- Rosji i Białorusi....ale pożyteczni idioci zawsze sie znajdą jak pokazuje historia ludzkosci
10 miesięcy temu / Darius
 
@ ala wilk \\ "Czy Rosja jest bogatsza od Polski? Nie. Czy Bialoruś jest bogatsza od Polski? Nie. " DLACZEGO "NIE". Oczywiście, że TAK. I to widać, jak koło Rosji tańczy i Merkel i Macron, a nawet Trump. A Białoruś, na pewno nie ma 5 tysięcy milardów DŁUGU, jak to jeszcze nie tak dawno pisało na rogu Marszałkowskiej i Jerozolimskich.
10 miesięcy temu / Ryś
 
@ala wilk. Serdecznie dziękuję za wpis. Większość z nas widzi i docenia to, że mieszkamy w najlepiej rozwiniętej i wolnej części świata. Szkoda, że węszący wszędzie spisek malkontenci nie potrafią otworzyć oczu, żeby zwyczajnie poczuć się szczęśliwymi i dostrzec piękno drugiego człowieka stworzonego z lub bez udziału Boga, zależnie od przekonań. Użerają się ze swoją wyobraźnią i wiele na tym tracą.
10 miesięcy temu / Colombiano
 
@ala, musiałbys podać na czym opierasz swoje swoje tezy . Twoja opinia dotycząca Rosji w sposób oczywisty nie jest prawdziwa .
10 miesięcy temu / Mirek
 
UE odmawia uznania praw kościoła? Proszę pokazać mi kraj gdzie katolikom żyje się lepiej niż w UE. Może w Rosji albo w Chinach?
10 miesięcy temu / ala wilk
 
@ Mirek A co osiągnęły przez 30 lat państwa które nie są w UE? Czy Rosja jest bogatsza od Polski? Nie. Czy Bialoruś jest bogatsza od Polski? Nie.
10 miesięcy temu / ala wilk
 
@Colombiano , proszę sobie nie żałować i śmiało napisać ,co "wspólnie osiągnęlismy przez oatatnie 30 lat". Reszta jest oczywista nieprawdą, z którą nie ma powodu , żeby dyskutować .Np Polska nie jest krajem wysoko rozwinietym i nie jest szanowanym członkiem UE. Zapowiedż aktywistów homoseksualnych zniesienia wolnosci słowa , wolności wyznania, wolności badań naukowych i likwidacji własności prywatnej mogłaby śmieszyć , gdyby rząd USA nie udzielał poparcia tym ludziom , a od 30 lat to rząd USA podejmuje najważniejsze decyzje w Polsce. Jesli jest inaczej to proszę podać choć jedną ważną decyzje podjeta przez miejscowych w ciągu ostatnich 30 lat.Biedroń jeszcze zapowiada likwidacje polskiej energetyki .To będzie zaoraniem polskiej gospodarki ,a on jest wynalazkiem rządu Stanów Zjednoczonych. Argument z JP II jest manipulacją nie dyskusją . Napisałem swój komentarz z uwagi na innych . Nie wierzę w mozliwość dyskusji z tobą
10 miesięcy temu / Mirek
 
@ Colombiano.Można pokochać choćby takiego Epsztejna i jemu podobnych, czumu nie. Ale cóż to takiego "ta ludyczna niedorzeczność"?
10 miesięcy temu / ena
 
@Mirek. Ręce opadają, a świstak zawija czekoladki w błyszczącą folię. Nikt nie obala porządku konstytucyjnego i nikt nie robi tego pod dyktando zagranicy. Polska jest wysoko rozwiniętym krajem, szanowanym członkiem Unii Europejskiej, którego zdecydowana większość obywateli umie myśleć i wyciągać wnioski bez marnowania czasu na rozwijanie teorii spiskowych i snucie fantazji dotyczących np. LGBT, które przyjdzie i wszystkich zje. Doprawdy, proszę zrobić głęboki wdech, wydech, wyjść na ulicę i zacząć w końcu cieszyć się tym, co przez ostatnie trzydzieści lat wspólnie osiągnęliśmy. Żyj i pozwól żyć innym.
10 miesięcy temu / Colombiani
 
@Mirek. Przez siedem lat mieszkałem i pracowałem wśród muzułmanów. Lekarz muzułmanin uratował mi życie. Rozumiem, dlaczego papież Jan Paweł II ucałował Koran.
10 miesięcy temu / Colombiano
 
@ Colombiano ,nie wiem , po co piszesz nieprawdę.To jest wojna nawet jeśli nie jeżdżą czołgi i nie lataja bombowce.Grupka aktywistów realizuje plan obalenia porządku konstytucyjnego i wprowadzenia rządów terroru . Ci aktywiści sa finansowani i wspierani przez państwa obce , głównie USA. Nawet jeśli gdzieś są finansowani z pieniędzy polskich podatników , to dzieje się tak wbrew naszej woli i pod dyktando zagranicy.Skutki materialne i społeczne tej agresji juz są porównywalne ze stratami poniesionymi w czasie II WŚ.Po 30 latach trwania tej wojny w Polsce liczba ludności utrzymuja sie na tym samym poziomie- pierwszy taki okres w całej naszej historii- , przestał istnieć polski przemysł i Polacy utracili władzę nad większością swojej własności. Finał tej wojny , jesli przegramy, bedzie oznaczał unicestwienie naszego państwa i narodu. To będzie coś w rodzaju 16 milionów Hitlera , umiejących pisac, czytać i znających znaki drogowe.
10 miesięcy temu / Mirek
 
Podczas, gdy uprzednio papieże walczyli o wiarę chrześcijańską, która ukształtowała katolicką Europę, obecnie angażują oni swój autorytet w promowanie wizji Europy, która odmawia uznania praw Kościoła. DLATEGO walki NIE BĘDZIE. Stolica Apostolska sama domagała się zaprzestania uznawania katolicyzmu za jedyną prawdziwą religię. W konsekwencji reform VATICANUM II katolicki kanton Valais w Szwajcarii usunął ze swej konstytucji wszelkie wzmianki o religii katolickiej - a uczynił to w wyniku nacisków ze strony nuncjusza papieskiego w Bernie. Podobnie Kolumbia, usunęła ze swojej konstytucji zapis uznający katolicyzm za jedyną prawdziwą religię - znów na naleganie ze strony Watykanu, wbrew woli rządu. Włochy, kraj, w którym znajduje się sam Rzym, zniosły przywileje Kościoła w roku 1984, również wskutek nacisku ze strony Watykanu, w imię Dignitatis humanae.\\ To właśnie te idee doprowadziły do tezy, że aby być chrześcijańskim, państwo nie powinno wyznawać żadnej religii.
10 miesięcy temu / Ryś
 
@Colombiano,kochać bliżniego znaczy troszczyć się o jego los . Tolerowanie jego staczania sie ku potepieniu jest brakiem miłości. Np. paktowanie z muzułmanami bez zwykłego zwrócenia im uwagi , ze nie nawaracając się skazują siebie na wieczne potępienie, nie jest przejawem miłości bliżniego , a raczej własnej niewiary. Z przykazaniem miłości nie jesrt aż tak prosto , jak ci sie wydaje
10 miesięcy temu / Mirek
 
@Polka. Zgadzam się: manipulacja obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, której dopuściła się pożałowania godna artystka jest niedopuszczalnym wybrykiem i wyrazem braku wyczucia i znajomości kontekstu kulturowego. Ale litości, nikt nie zaczął żadnej wojny i nie ma żadnej ideologii LGBT. Proszę przestać budować teorie spiskowe.
10 miesięcy temu / Colombiano
 
Colombiano - jesteś po prostu....niemądry - tak napiszę. Deprawatorów Chrystus zalecał topić! Eliasz "wytracił" 450 kapłanów Baala. Mojżesz zszedł z góry i eksterminował 3000 chłopa - można? Poczytaj może nauczanie Chrystusa jak mówi że Kafarnaum do otchłani zejdzie bo olało Jego nauczanie. Po prostu głupoty piszesz.
10 miesięcy temu / Jot
 
To jest przede wszystkim walka z polskością. Kościół to twierdza polskości i dlatego jest atakowany. Obraz MB Częstochwoskiej to symbol obrony kraju przed wrogami. Więc dlatego wrogowie Polski przypuścili szturm. Zniszczyć polskośc to nie trzeba bedzie wysyłac wojsk. Jestesmy w okresie przedrozbiorowym podobnie jak w II połowie XVIII wieku, wtedy był traktat 3 czarnych orłów a teraz jest KE i TSUE
10 miesięcy temu / Zenek
 
Są obszary w których kompromis jest dopuszczalny i są takie gdzie kompromis oznacza pogrzebanie prawd dla chrześcijan zasadniczych. Przypomnijmy sobie Prymasa Tysiąclecia, który miał odwagę powiedzieć Bierutowi NON POSSUMUS ! Nie ma miejsca dla tęczowej ...
10 miesięcy temu / Janusz
 
@Colombiano w tej konkretnej sytuacji to przeciwnik czyli lgbt jest agresywny i narzuca nam swoją ideologię, dlatego nie możemy się poddać. To oni zaczęli tę wojnę i nie przebierają w środkach. Osobiście też mam znajomych, którzy mają zupełnie inne poglądy niż ja, ale gdyby zaczęli narzucać mi je siłą lub obrażać moją Matkę to też nie chciałabym takiej znajomości utrzymywać. Można się różnić i żyć w zgodzie, ale oni nas atakują, więc sami postawili się w pozycji wroga.
10 miesięcy temu / Polka
 
Bóg wyraźnie zapowiedział swój tryumf, podobnie jak zapowiedział tryumf Maryi i Jej zwycięstwo. Również sama Maryja w czasie objawień umacniała nas obietnicą swojego zwycięstwa. Nie mamy się więc czego obawiać.
10 miesięcy temu / Rufus
 
@ena. To nie jest ?moje? Przykazanie Miłości. To fundament naszej chrześcijańskiej wiary. Sugerowanie stosowania Przykazania do szatana i jego dzieła jest jakże ludyczną niedorzecznością. Kocham Bliźniego niezależnie od jego pochodzenia, religii, orientacji seksualnej i jestem przez Bliźnich kochany. Cieszę się, że miałem szczęście wychować się w kulturze chrześcijańskiej, w najpiękniejszym systemie wartości na świecie.
10 miesięcy temu / Colombiano
 
@Polka. O, to walka na cytaty. To dopiero ciepłe kluchy. Nie widzę nic złego w kumpowaniu się z grzeszącymi. Wszyscy grzeszymy. Jeśli trzeba, dobrzy kumple upomną siebie nawzajem, nie przestając się przyjaźnić.
10 miesięcy temu / Colombiano
 
Czy Colombiano z wpisu nieco poniżej swoje Przykazanie Miłości stosuje również wobec szatana i jego dzieła? Jeśli tak, to tym razem ja współczuję.
10 miesięcy temu / ena
 
@Colombiano a ja zachęcam do uważnego przeczytania listów sw Pawła, nie pisze ich człowiek który jest cieplymi kluchami, tylko stanowczy i wymagający bojownik. A walka to nie tylko bójki na pięści, chociaż przemoc też czasem trzeba odeprzeć siłą, jak to miało miejsce pod Wiedniem. A z grzesznikami nie wolno nam się sprzymierzać!!! Pragnę też zauważyć że pierwszy uczynek miłosierdzia to grzeszacych upominać, nie kumplować się, tylko upominać!!!
10 miesięcy temu / Polka
 
@Ryś,może podasz żródło cytowanych przez ciebie słów JPII.Chciałbym zapoznać sie z nimi bez pośredników.Stanowisko JPII byłoby daleka ingerencja w wybory polityczne katolików i odebranie im podmiotowości w sprawie juz teraz świeckiej. Można domyslać się,o ile taki sens był jego słów,że chciał uniknąć niebezpieczeństwa związanego z instrumentalnym wykorzystaniem katolików przez np postsowieckie słuzby specjalne. Po 30 latach III RP widać , ze to byłoby błędnym mysleniem,ponieważ istnienie nawet powołanej w złej intencji partii katolickiej podniosłoby sprawę katolicką na wyższy od obecnego poziom.W końcu to ludzie będący w partii decyduja o jej kształcie. Katolicy mogliby przejąć taką instytucję. Obecny klincz w jakim znajduja sie katolicy w krajach zachodnich, gdzie właściwie są obywatelami drugiej kategorii,skazanymi na posrednictwo róznych partii protestanckich albo "patriotycznych" utworzonych przez postsowieckie słuzby najlepiej pokazuje ,że nie miałby racji
10 miesięcy temu / Mirek
 
@Polka. ?Nasza wiara to ciągła walka?? Współczuję wiary, którą Pani wyznaje. W centrum mojej wiary znajdują się Przykazania Miłości, dla przypomnienia: według Ewangelii dwa przykazania zestawione ze sobą przez Jezusa Chrystusa: miłości do Boga i miłości bliźniego. Zwane są też największym przykazaniem. Ewangelie przedstawiają przykazanie miłości jako centralny motyw etyki Jezusa. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z Dobrą Nowiną.
10 miesięcy temu / Colombiano
 
@Polka: Drobna poprawka - nie pojednać, ale poddać, tak jak on sam to zrobił. Bodajże w 2003 roku ksiądz Isakowicz-Zaleski mówił o mafii zboczeńców wśród księży. Jednym z tych, którzy głośno protestowali i twierdzili, że nic takiego nie istnieje, był ówczesny sekretarz generalny KEP, biskup Wojciech Polak.
10 miesięcy temu / Bondaree
 
# ollek Trzeba zatem taki obowiązak zaprowadzić.
10 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
@Izydor Oracz Nie istnieje coś takiego jak obowiązek założenia rodziny i posiadania dzieci.
10 miesięcy temu / ollek
 
Z rewolucją lgbt trzeba walczyć stanowczo. Bezwględnie używać artykułu 140 kodeksu wykroczeń - zgłaszać każdy czyn nieobyczajny i żądać ścigania. Państwo powinno wrócić do starych dobrych tradycji - zasadniczej służby wojskowej. W kamaszach odechce się tęczowym czy różowym rozrobiać.
10 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Skoro już padł temat kazania Prymasa, to nie wiem jak inni, ale ja odniosłam wrażenie że on się nam każe pojednać z tymi którzy profanują to co dla nas najświętsze i nie walczyć z nimi... Tylko, że nasza wiara to ciągła walka, walczył sw Michał Archanioł, walczyli rycerze na krucjatach, walczył Jan III Sobieski z islamistami, walczyli Paulini w obronie Jasnej Góry, walczyła sama Najświętsza Maryja Królowa Polski w 1920r z nawałą bolszewicką, walczymy wszyscy codziennie. Tutaj nikt nie ma zamiaru strzelać do ludzi, ale walczyć z tym złem musimy!!! Zwłaszcza że zagraża naszym dzieciom. Mamy prawo, prawo i obowiązek bronić naszej wiary i naszych dzieci. Wczoraj kazanie wygłosił biskup, którego nazwisko mi gdzieś umknęło, ale kazanie było jasne, dobitne, proste "tak, tak, nie, nie". Biskup wzywał do walki ze złem w słowach, w których nie było mataczenia, kręcenia i wieloznaczności... Módlmy się obyśmy mieli jak najwięcej takich biskupów, którzy nie będą się poddawali poprawności
10 miesięcy temu / Polka
 
@Polka. Jeśli jest pani osobą konsekwentną, to czas zrezygnować z używania smartfona, tabletu i komputera. Microsoft, Google należy do nich system Android i Apple wspierają LGBT głośno i na całym świecie. Zostaje pani telefon stacjonarny. Do dzieła.
10 miesięcy temu / Colombiano
 
@Kazimierz S: Konfederacja niczemu się nie sprzeciwia - dlatego Kaja Godek stamtąd odeszła. A czy mają powiązania z Rosją? Oczywiście, że mają - patrz profesor Osadczy. To jednak nie jest w tym najgorsze. Poczytaj sobie kim byli martyniści, Józef Maria Hoene-Wroński i Władysław Bruliński oraz kim są uczniowie tego ostatniego - zaręczam, że się zdziwisz...
10 miesięcy temu / Bondaree
 
Jak to się ma do dzisiejszego wystąpienia prymasa Polaka? Ano chyba nijak. Gadał dziad do obrazu... Ze strony prymasa możemy liczyć tylko na połajanki jak w przypadku wydarzeń z Białegostoku. Szybko wyrobił sobie opinię na podstawie doniesień medialnych i dołączył do reszty chóru. Może ktoś go powinien uświadomić, że sutanna to kiepski strój do siedzenia okrakiem na barykadzie - wygląda się wtedy co najmniej śmiesznie.
10 miesięcy temu / Bondaree
 
To nie konflikt "polsko-ruski" - ojeja, Pan musi od tego zacząć to tłumaczyć, nawet abp Jędraszewski musiał to tłumaczyć, bo wyborcy PiS inaczej nic nie zrozumieją. Dla statystycznego wyborcy PiS taka KONFEDERACJA to muszą być ruskie szpiegi, bo jak nazwać kogoś kto sprzeciwia się tolerowanemu przez PiS wymordowywaniu narodu?- dla niepoznaki przez PiS zwanego "kompromisem aborcyjnym". Taka wdzięczna nazwa, Hitler też wymyślał takie nazwy np "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej".
10 miesięcy temu / Kazimierz S
 
Dom został podpalony już dawno podczas Soboru Vaticanum II
10 miesięcy temu / stefan
 
Mówi się,iż obowiązuje zasada iż potępia i osądza się zło - grzeszny czyn ale nigdy osoby-grzesznika który był tego zła nośnikiem ;a czy aby nie jest ta zasada zbyt wydumanym - idealistycznym teoretyzowaniem? Gdyby nie było osoby-twórcy konkretnego zła np Stalin,Hitlera,itd. nie było by stalinizmu,hitleryzmu i horrendalnego ludobójstwa,cierpienia-milinów. Złoczyńca i czynione przez niego zło jakże często tworzą monolit i trudno tak lekką ręką to wszystko oddzielic. Wydaje się,iż tzw.zło wcielone -np. upadły anioł - to konkretny byt który podlega ocenie zarówno jego osoba jak i jej czyn, ale czy tak jest w stosunku do człowieka - nie wiem?
10 miesięcy temu / t
 
Orkowie to nie tylko lewacy czy sodomici. Orkami są także "zimni katolicy" ochrzczeni, ale nie praktykujący. Orkami są wesołkowie z pod znaku child-free, świadomie ignorujący obowiązek założenia rodziny i posiadania dzieci.
10 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Przekaz tego artykułu nijak się ma do dzisiejszego kazania Prymasa Polski.
10 miesięcy temu / ena
 
Świetny tekst,bardzo dobre ujęcie tematu. Rozbawiło mnie nazwanie wiadomych kręgów "orkami", jakże trafne.
10 miesięcy temu / L
 
Kochani powiedzcie mi, którą sieć komórkową mogę wybrać bez obawy ze wspiera lgbt, bo chcę zrezygnować z tmobile właśnie z powodu wspierania przez tą sieć sodomitów, ale nie chcę wpaść z deszczu pod rynnę...
10 miesięcy temu / Polka
 
Alleluja i do roboty
10 miesięcy temu / JUREK
 
W związku z tym rząd polski znalazł wyjście: "społeczeństwu komunikujemy o naszym zdecydowanym NIE dla wdrażania tęczowej ideologii w Polsce, a robimy dokładnie coś odwrotnego ? dajemy przyzwolenie na prowadzenie tego eksperymentu w naszym kraju, by nie narażać się strategicznym partnerom".
10 miesięcy temu / Ryś
 
Nie będzie ani walki ani kapitulacji. \\ Ojciec Święty Jan Paweł II wielokrotnie przypominał: Kościół katolicki nie jest związany z ŻĄDNYM systemem politycznym i nie utożsamia się z ŻADNĄ partią polityczną. Kościół jest PONAD PODZIAŁAMI partyjnymi, jest OTWARTY na wszystkich ludzi dobrej woli, a ŻADNA partia polityczna nie może uzurpować sobie prawa do jego reprezentowania.
10 miesięcy temu / Ryś
 
"niech nie znika sprzed oczu obraz broniącej się przed szwedzkim potopem Jasnej Góry. Słudzy Maryi okryci Jej płaszczem potrafili dać odpór heretyckiej nawałnicy," TYLKO, że przed najazdem bronił się również ogromny Kraj, że po stronie Jasnej Góry był Król i Wojsko. Teraz wszystko stracone. W dodatku Dignitatis humanae ? deklaracja o wolności religijnej uchwalona na Soborze Watykańskim II pozwala każemu robić, co mu się podoba.
10 miesięcy temu / Ryś
 
Jak to, My będziemy Jeńcami i będziemy musieli spełniać wszelkie zachcianki naszych "wezyrów" jak janczarze kiedyś . . . Bo homo było bardzo lubiane w tych kręgach!
10 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że wrogiem jest nim rzekomy sojusznik, ambasada USA w Warszawie. Zrozumienie tego jest konieczne dla zwycięskiej walki. Inaczej każde działanie będzie w stylu: za, a nawet przeciw.
10 miesięcy temu / Ryś
 
Czasy świętego spokoju się skończyły. Letni katolicyzm tu nic nie pomoże. Czas na prawdziwą wojnę albo jedna strona barykady albo druga. Gdzie są kapłani??? Dlaczego tak wielu ma głowy w piasku
10 miesięcy temu / Retro
 
Odnoszę wrażenie, że księża Kościoła Katolickiego w Polsce, są silni wiarą swych owieczek, zaś wierni odwagą głoszenia słowa Bożego przez sług Kościoła Powszechnego. Jest to samonapędzające się perpetuum mobile. Gdy lub Boży swą wiarę uczyni letnią, przyzwalającą na gorszenie w miejscach publicznych maluczkich, da sobie wmówić, że wiara jest twoją prywatną "sprawą", to księża struchleją, nie widząc w ludzie chęci wsparcia ich na pierwszym "froncie" walki z szatanem. Padnie strach i zwątpienie w ich serca, schowają się do krucht i zakrystii kościołów, będą się bali wychodzić na ulicę w stroju duchownego -sutannie- bo to będzie ryzykowne i niebezpieczne dla ich życia bądź zdrowia. Mieliśmy tego przykład we Wrocławiu gdy ksiądz udając się na Mszę Świętą w sutannie,został zaatakowany nożem. Dalej patrząc,może będzie tak jak w katolickim,chrześcijańskim Meksyku, gdzie pojawienie się księdza na ulicy w sutannie jest przestępstwem podlegającym rewolucyjnej penalizacji.
10 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Czy nie ma już polskich celbrytów katolików ???? Wstydzą się przyznać do braku akceptacji dla śmietnika społecznego jakim jest lgbt.
10 miesięcy temu / Bober Nora
 
Z Bożą pomocą odwagi starczy. Ciężkie czasy idą dla gorących. Z Panem Bogiem+
10 miesięcy temu / Em
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.