DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Po rządowej wizycie w Izraelu: będziemy współpracować i zwalczać antysemityzm

Po rządowej wizycie w Izraelu: będziemy współpracować i zwalczać antysemityzm
Screen: TVP Info

Jesteśmy zdeterminowani, by walczyć z jakimkolwiek przejawem antysemityzmu, bo z tego wyrasta tylko i wyłącznie zło – zadeklarowała premier Beata Szydło podsumowując dwudniową wizytę znacznej reprezentacji polskiego rządu w Tel-Avivie i Jerozolimie.

 

To, co łączy dzisiaj Polskę i Izrael, to nasza historia, wspólne losy, które zostały brutalnie przerwane przez nazistowskich najeźdźców – mówiła prezes Rady Ministrów. Jej zdaniem, obecnie należy walczyć o prawdę historyczną, mówić o historii, pokazywać wspólną przeszłość i budować na niej przyszłość. – Jest zrozumienie i pełna wola współpracy, mówienia jasno, kto był najeźdźcą, kto był katem, a kto był ofiarą – dodała. 


Beata Szydło mówiła, że ci którzy zbudowali niemieckie hitlerowskie obozy zagłady w Polsce, chcieli zniszczyć zarówno Polaków, jak i Żydów. – Te dzisiejsze rozmowy uwidoczniły, że Polskę i Izrael łączy kulturowa bliskość, wspólnota naszych dzielonych historycznych losów i wyznawanych wartości – stwierdziła szefowa rządu.


Premier Izraela podkreślił, że przyjaźń między Izraelem a Polską jest konkretna, ale ma też głęboki wymiar duchowy. Wspomniał o wspólnej historii obu narodów. – Trzy miliony polskich Żydów zostało zamordowanych przez niemieckich nazistów, co było ogromną tragedią, Polska również przeżyła ogrom cierpienia podczas II wojny światowej –  powiedział Benjamin Netanjahu. – Polska ma zdecydowane stanowisko, jeżeli chodzi o pojawiający się antysemityzm w różnych częściach Europy. Doceniamy to – dodał.


Rządowy komunikat omawiający wypowiedzi szefowej polskiego rządu oraz jej izraelskiego odpowiednika cytuje obietnicę premier Szydło na temat przeciwdziałania "wszelkim przejawom antysemityzmu", milczy jednak na temat analogicznych deklaracji dotyczących zwalczania antypolonizmu.


Szefowa Rady Ministrów zapowiedziała obustronną współpracę w dziedzinie projektów innowacyjnych. Przekonywała, że Polska ma w tej sferze ambitny program gospodarczy –  Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.


Rozmowy dotyczyły też młodzieży oraz współpracy turystycznej i kulturalnej.


Podczas wizyty w Izraelu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podpisała porozumienie o zabezpieczeniu społecznym. Wcześniej, premierzy obu państw zatwierdzili wspólną deklarację. Umowa podpisana na szczeblu ministerialnym ma na celu zapewnienie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego funkcjonujących w Polsce i Izraelu. Jak głosi rządowy komunikat, została ona oparta na międzynarodowych standardach obowiązujących w dziedzinie zabezpieczenia społecznego, tj.: zasadzie równego traktowania, zasadzie swobodnego transferu (eksportu) świadczeń, zasadzie jedności stosowanego ustawodawstwa, zasadzie sumowania okresów ubezpieczenia.


Równolegle do rozmów premier Beaty Szydło z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu trwały konsultacje międzyresortowe obu krajów. Uczestniczyli w nich przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Źródło: premier.gov.pl

RoM


DATA: 2016-11-22 17:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

po reakcji na nowelizację ustawy o IPN w styczniu 2018r, słowa pani premier brzmią idiotycznie.
ponad 1 rok temu / arturo
 
fid okradną Polskę z pozostałego majątku.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
"NASZE KAMIENICE WASZE ULICE."hasło wciąż aktualne
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
........................... czyli ........................... POdległość !!!
ponad 3 lata temu / por szydełko
 
To znaczy, że rząd podporządkował się Izraelowi. Żydom wszystko będzie wolno, a nam nie będzie wolno nawet się poskarżyć gdy będą nas okradać i zabijać.
ponad 3 lata temu / bn
 
Zwalczanie antysemityzmu trzeba zacząć od ustalenia obszernej wyczerpującej definicji antysemityzmu. Żeby antysemityzmem nie była np. krytyka państwa Izrael za ich zbrodnie wobec Palestyńczyków, jakiekolwiek akty sprawiedliwości wobec osób pochodzenia żydowskiego czy zwykła spostrzegawczość nt udziału Żydów w różnych dziedzinach życia w Polsce i na świecie.
ponad 3 lata temu / eddy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.