DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Po raz pierwszy w historii Bułgarii ukarano mandatem kobietę noszącą burkę

Po raz pierwszy w historii Bułgarii ukarano mandatem kobietę noszącą burkę
By Steve Evans from Citizen of the World (Istanbul 002 Uploaded by russavia) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Karę w wysokości 300 lewa, to jest około 600 zł zapłaci kobieta z jednej z romsko-tureckich dzielnic miasta Pazardżik w południowej Bułgarii. Dodatkowo kobieta została ukarana mandatem w wysokości 50 lewa za brak dokumentów tożsamości. Za kolejne takie wykroczenie związane z zakrywaniem twarzy kara wynosi już co najmniej 1000 lewa.

 

Zatrzymania i ukarania mandatem dokonano w pierwszym dniu obowiązywania w województwie Pazardżik ustawy o zakazie noszenie burki.

 

W czasie kontroli, aby można było dokonać identyfikacji, każdy obywatel musi zdjąć nakrycie twarzy. Nie wiemy jednak, czy po chwili, już po nałożeniu grzywny, kobiety ponownie nie założą burki i znów całkowicie zakryją nią twarz. Nowe prawodawstwo nie mówi nic o możliwości konfiskaty przez stosowne organy nakryć twarzy – mówi Rumen Kożucharow, sekretarz Rady Miasta Pazardżik.

 

W bułgarskim parlamencie, w którym od lat zasiadają także przedstawiciele mniejszości tureckiej, decyzję o zakazie noszenia burek podjęto jednogłośnie. Problemy pojawiają się natomiast na szczeblu władz regionalnych.

 

W oddalonym od Pazardżika o kilkadziesiąt kilometrów Płowdiwie jedynie 15 na 48 radnych opowiedziało się za zakazem noszenia burek. Płowdiw to drugie pod względem wielkości miasto Bułgarii. Tamtejsi włodarze uważają, że „w mieście tak kosmopolitycznym jak Płowdiw takie zakazy i ograniczenia nie mają sensu”.

 

Źródło: „TV Nova”

ChS   


DATA: 2016-05-22 08:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pytanie praktyczne. Przy jakich warunkach pogodowych, zwlaszcza temperaturach, przestaje obowiazywac taki zakaz? Przy wprowadzaniu trzeba chyba rozdzielac na bezwzgledny zakaz w pomieszczeniach i wzgledny, uwzgledniajacy konkretne parametry pogodowe, na zewnatrz.
ponad 3 lata temu / krzysztofsf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.