DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 22  >   TEMAT NUMERU: PRODUKTY MASOWEJ EDUKACJI

Ewa Polak-Pałkiewicz

Po naukę - do domu


W ostatecznym rachunku zawsze to, co najwartościowsze w postawach młodego pokolenia, znajduje swój początek i najlepiej się rozwija właśnie w domach rodzinnych. W tradycjach i zwyczajach, w pasjach rodziców, w ich zainteresowaniach artystycznych i intelektualnych. W upartym NIE wobec prostactwa niesionego przez media i masową kulturę.

Jak wychowywać i kształcić chłopca – dziedzica wspaniałego nazwiska, pierworodnego syna rodziców starających się łączyć wiarę i gorliwość chrześcijańską z dbałością o interesy rodziny? Których decyzje i wybory, z racji ich pozycji społecznej, śledzi czujnie wiele oczu? Świadomi talentów złożonych przez Stwórcę w ich dziecku rodzice czują odpowiedzialność przed Bogiem za jego wychowanie. Takiemu zadaniu musieli sprostać małżonkowie Anna z Cavalierich i Giuseppe de Liguori, zwani przez biografów świętego Alfonsa kobietą z aksamitu i mężczyzną z żelaza

Wyższa szkoła we własnym salonie
Działo się to u progu epoki „oświecenia”, w jednym z najbarwniejszych miast Europy – Neapolu. Siedmioletni Alfons de Liguori zasiadł do studiowania ksiąg. Widząc zdolności chłopca, jego żywą inteligencję, ciekawość świata i zalety charakteru, rodzice włożyli w kształcenie syna ogromny wysiłek.

Edukacja domowa – powszechny podówczas obyczaj wielkich rodów – dawała rodzicom wgląd w efekty nauki i pozwalała na bieżąco korygować program nauczania. W jakim celu? 
(...)


Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

„Skandal pedofilski”, jak media głównego nurtu określają nadużycia seksualne duchownych względem nieletnich i kleryków, niewątpliwie czyni wielkie spustoszenie i rozzuchwala antagonistów Kościoła do przeprowadzania bezpardonowego ataku praktycznie na wszystkich katolików. Stolica Apostolska zaproponowała środki naprawcze, wydając nowe normy prawne. Przygotowuje też przewodnik, który ma być gotowy do końca tego roku.

 
 

23 maja odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego w Wielkiej Brytanii oraz Holandii. Przed elekcją w Polsce będą miały miejsce także głosowania w kilku innych państwach.

 

Chociaż już w poprzedniej kadencji Sejmu część posłów Platformy Obywatelskiej głosowała za wprowadzeniem w Polsce związków partnerskich, to przez długi czas formacja ta nie przywiązywała większej wagi do postulatów środowisk homoseksualnych. Teraz sytuacja uległa zmianie, a partia Schetyny zdaje się nie znać umiaru w skręcaniu w lewo. Maski opadły, a PO coraz mocniej zbliża się do lewicowego fundamentalizmu. Zaskakujące słowa wypowiedział ponadto rzecznik PSL.

 

W Chojnicach (woj. pomorskie) burmistrz zdecydował, że miasto nie będzie finansować koncertu satanistycznej grupy Vader, który z tego powodu został odwołany. Włodarz miasta uzasadniając swoją decyzję podczas konferencji prasowej pokazał okładkę jednej z płyt grupy, na której księdzu przecina się gardło.

 

We wtorek prezydent Brazylii Jair Bolsonaro i biskup Fernando Areas Rifan poświęcili Brazylię Matce Bożej. W uroczystościach uczestniczyły osoby konsekrowane i politycy wysokiego szczebla. 


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.