DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Po Krakowie – Poznań. Prezydent zaciekawiony zakazem podwożenia dzieci do szkół samochodem

Po Krakowie – Poznań. Prezydent zaciekawiony zakazem podwożenia dzieci do szkół samochodem
Zdjęcie ilustracyjne fot. Adam Chelstowski/FORUM

Włodarzowi Poznania spodobał się pomysł wprowadzenia zakazu odwożenia dzieci samochodami do szkół. Takie rozwiązanie testowane jest w Wiedniu, a w Polsce jako pierwsze efektem i ewentualnym naśladownictwem austriackiej stolicy zainteresowały się władze Krakowa. Poznański prezydent Jacek Jaśkowiak najwyraźniej nie chce zostać w tyle „eko-postępu”.

 

Prezydent Poznania poinformował w mediach społecznościowych, że w przyszłym tygodniu zamierza zwrócić się do władz Wiednia z pytaniem o doświadczenia związane z zakazem odwożenia dzieci samochodami do szkół. Z takim samym pytaniem wystąpił już Kraków.

 

O sprawie poinformowała „Rzeczpospolita”, która przypomniała, jak funkcjonują rozwiązania wiedeńskie. Od września do listopada w jednej ze szkół podstawowych w 2. Dzielnicy austriackiej stolicy rodzice nie mogli wjeżdżać na ulicę przy szkole samochodami, ale tylko w godzinach od 7:45 do 8:15. Testowany pomysł „chwycił” i rozwiązanie przyjęto w kolejnych szkołach. Zainteresowały się nim także władze Berlina, Montrealu i Krakowa, a teraz i Poznania.

 

Zakaz miałby pomóc w walce z otyłością i przyczynić się do zmniejszenia smogu w mieście. Ma być zachętą do korzystania z rowerów. Nie wiadomo dokładnie jak funkcjonowałby zakaz, a wskazówką mogą być słowa krakowskiego radnego, który już deklarował, że „nie myślimy o zamykaniu w godzinach porannych ulic przelotowych, nie chcemy ograniczać możliwości transportowych miasta”.

 

W Poznaniu opozycja już zapowiedziała, że „będzie bronić poznaniaków przed takimi pomysłami”. Jak wskazują, „w imię eksperymentów ideologicznych i pseudonowoczesności odebrać mieszkańcom wolność wyboru i wychować ich wedle swojego pomysłu”.

 

 

Źródło: epoznan.pl / „Rzeczpospolita”

MA

 

 

Zobacz także: Kraków na froncie walki ze smogiem i otyłością. Władze rozważają zakaz odwożenia dzieci do szkół

 

  


DATA: 2019-01-11 09:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Musicie ludzie zrozumieć jedno...rząd nie jest Waszym przyjacielem...a wrogiem. Ludzie w rządzie nie są niepoczytalni...oni to robią świadomie...budują sobie niewolników, przyzwyczajają do tego , że Pan może wszystko a plebs ma zamknąć japę. Obudźcie się.
6 miesięcy temu / Piotr
 
popieram.
6 miesięcy temu / walenty.
 
To nie jest chuchanie to są realia żeby zdążyć do szkoły z dzieckiem z drugim do żłobka i samemu fo pracy nie dam rady iść pieszo i nie zawalić wszystkiego rano wszystko jest napięte co do minuty a małe dzieci 1-3nie idą same do szkoły prezydent Krakowa czy Poznania pewnie nie ma takich problemów !
6 miesięcy temu / x
 
Zgadzam się z opinią @szpulas11. Urzędnicy, szczególnie wyższych szczebli winni być poddawani obowiązkowym badaniom psychiatrycznym, wyrywkowym testom na obecność alkoholu i narkotyków. To co robią jest dowodem na niepoczytalność lub uzależnienie. Mówię poważnie.
6 miesięcy temu / pat
 
problem to rozwiazanie. Dostosowac, placowki pod odwozenie dzieci do szkoly. podatki placicie wiec wymagajcie. takie miejce postojowe rozwiaze problem obydwu stron. bez zmartwien dla rodzicow, bez zmartwien dla obywateli.
6 miesięcy temu / ttteis77
 
Pomijając wszystkie aspekty wolnościowe, to współczuję tym rodzicom chuchającym na swoich jedynaków czy dwojaków i wożących codziennie tam i z powrotem. A co zostanie w głowie i tzw. psychice młodego człowieka tak wychuchanego i nieprzygotowanego do życia? Kiepskie z tego będzie społeczeństwo i naród marny?
6 miesięcy temu / tom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.