DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Po co te wybory? Pobierz nowy numer PCh24 Co Tydzień

Po co te wybory? Pobierz nowy numer PCh24 Co Tydzień
Wikimedia Commons

Spektakl związany w wyborami prezydenckimi trwa w najlepsze. Po zaplanowanej, ale nieprzeprowadzonej na 10 maja 2020 elekcji i złożonych obietnicach zmiany sposobu organizacji wyborów „pod koronawirusa”, wciąż nie wiemy kiedy i jak pójdziemy do urn. Z ust polityków obu stron sporu, jak mantrę powtarza się jedno słowo: „konstytucyjność”. W praktyce najwyraźniej mające służyć jedynie interesom partii. Groteska - oto obraz demokracji.


Spójrzmy na świat polityki realnie. Choć katolicyzm w Polsce jest religią dominującą, a i wielu polityków publicznie podkreśla swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich, to w trwającej już przeszło trzy dekady wolnej Polsce, katolicy jakoś nie doczekali się dotąd godnej reprezentacji zarówno w izbach parlamentu, jak i w pałacu prezydenckim. A w ostatnich latach trwały przecież umizgi do tego elektoratu. Politycy obiecali nam wszystko: zwiększenie ochrony życia, obronę rodziny, ochronę dzieci przed ideologią gender i tęczowymi wpływami w szkołach, załatwienie sprawy antyprzemocowej konwencji… I cóż z tego wynikło? Z całej palety obietnic „systemowo” udało się wyciąć dotąd jedynie finasowanie in vitro z budżetu państwa.


Widać, że tu chodzi tylko o głos wrzucony do urny. Nie liczmy zatem, że przedstawiciele największych partii – bo na nich skupimy uwagę w tym numerze – przestaną działać „pod publikę”. A to wszystko każe postawić pytanie: po co nam te wybory?


Redaktor wydania
Marcin Austyn

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.


DATA: 2020-06-01 07:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Witam serdecznie. Szanowni Państwo, z całego serca dziękuję za ostatni numer 74 Polonia Christiana i w szczególności za artykuł "Liturgia w czasach zarazy" - przecudowna lektura, przywracająca WIARĘ W BOGA. W nawiązaniu do nowego tytułu e-tygodnika..... Jakiś czas przyglądam się Panu Krzysztofowi Bosak, jako kandydatowi na Prezydenta RP i jest wiele rzeczy, którymi mi imponuje: ochrona życia dzieci od poczęcia, patriotyzm, dystans do Unii Europejskiej.... Jakie jest Państwa zdanie na ten temat?
1 miesiąc temu / Krystian
 
Po co nam te wybory? Też nie wiem. Wystarczy, że Prezes bez żadnego trybu ogłosi Dudę po raz kolejny prezydentem i co mu kto zrobi? Nikt nic przecież nie zrobi. A będzie przynajmniej taniej, bo wydatki władzy na wybory, których narobił minister Sasin, to z pewnością nie koniec tego serialu.
1 miesiąc temu / Hanka
 
'Po co te wybory?' - dziwne pytanie
1 miesiąc temu / twardek
 
@abc- taaak, lucyfer z Partii Obłędu już przebiera racicami jak dorwać sie do władzy nawet bez wyborów
1 miesiąc temu / Życzliwy
 
@ abc - zastanów się człowiecze co ty tu wypisujesz!
1 miesiąc temu / t
 
@Rys, rzecz jasna jak slonce, lepsze zlo lub dobra zmiane nalezy wspierac z wszystkich sil. W Polsce nie ma i szybko sie nie zapowiada partia Jana Sobieskiego czy Jozefa Pilsuckiego, wiec glosujmy na partie Jarka Kaczynskiego, bo przeciwnym wypadku shanbimy sie owocem naiwnych marzen ?Niepodleglosci?, chodzac na Bosaka PO betonowej podlodze rzeczywistosci.
1 miesiąc temu / Bartek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.